E vërteta mbi ISIS

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: E vërteta mbi ISIS

ISIS= Islamic State of Iraq and Syria... Nje grup te semuresh mendore qe duhen zhdukur sa me pare...
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: E vërteta mbi ISIS

ISIS= Islamic State of Iraq and Syria... Nje grup te semuresh mendore qe duhen zhdukur sa me pare...

Siodmos me këtë pjesën e dytë pajtohem më së shumëti,
mirëpo shtrohet pyetja kush do ta bëjë?
USA?
Natyrisht JO, sepse s'ka interes e levërdi,(mendoj me sulme tokësore).
Ajo çka deshti u arrit me sulimin e Irakut, dhe kjo
çka po ndodh është efekti që vetë e kanë dashur dhe si thot
një fjalë popllore: "zgjate Zot" - sa më shumë të zgjatë, biznesi ecën.
Shitja e armëve shkon si "halva". Mbi te gjitha vlen se regjioni
është shëndrruarë në kaos dhe si e tillë u shkon përshtati
Izraelit dhe USAS. Bota Arabe nuk guxon të jetë e bashkuar.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: E vërteta mbi ISIS

ISIS= Islamic State of Iraq and Syria... Nje grup te semuresh mendore qe duhen zhdukur sa me pare...

Une e di ndryshe :D

israeli secret intelligence service
 

ricky_ch

******
Titulli: E vërteta mbi ISIS

[video=youtube;K-oaeN3LaS4]https://www.youtube.com/watch?v=K-oaeN3LaS4[/video]
 

Lauri

Anunnak
Titulli: E vërteta mbi ISIS

Sa me shume kalon koha, aq me teper me mbushet mendja qe ISIS eshte: Myslimani (Taqiyya)OBAMA me pas vjen i gjithe aksi sunit, Arabia Saudite, Qatarr, Turqi.
-Me presidentin Bush Amerika ishte armik sipas islamit, flamuj te djegur gjithandej me thirrje vdekje Amerikes. Me Obama president.........shshshtttttttt. te gjithe heshtje.!!!
Mister kjo. Obama: Isis nuk perben nje rrezik per Ameriken (eee??)-Per dy karkikatura kunder Muhametit vershuan demastarta protesta ne te gjithe boten islame, ku humben jeten mbi 150 vete. Protestat te themi qe u bene me te drejte, sepse u ofendua Profeti ku ata besojne. Po per ISIS qe ka 5-6 vjet qe po vret koka njerzish nga femijet e deri tek plaku, po ben genocid e pastrim etnik te pa shoq, pse nuk ngrihet askush kunder isis ne demostrata? ISIS po i ben me shume dem islamit se dy karkikatura ndaj Muhametit!!!
Po pse bota islame hesht, dhe shtiren sikur po e luftojne isis? Ne fakt ati po i japin ndihma logjistike materjale dhe jihadist.Ja pse!!
Flamuri i zi eshte flamuri i zanafilles qe Muhameti e perdori ne shtrirjen e islamit. Po ky flamur u perdor edhe nga Abasidi, qeveritaret islam te shek.8 arriten te bashkojne nen nje kalifat nje pjese te madhe te myslimanve nga Libia e Iran. Nuk eshte aspak per tu habitur pse isis ka zgjedhur kete flamur si simbol.Shkrimi ne flamur eshte profesioni i besimit islam: «Ašhadu an lā ilāha illā Allāh wa ašhadu anna Muḥammad rasūl Allāh»
"Deshmoj se nuk ka Zot tjeter perveç Allahut dhe deshmoj se Muhameti eshte Profeti i tij"
Ky shkrim eshte ne mjaft flamuj te vendeve te tjera islame qe nga Arabia Saudite, Jemen, e deri tek talebanet Afgan.Vula e Muhametit, qe gjindet ne rrethin e bardhe ne qender e flamurit te ISIS, shkruhet ajeti kuranor 33:40

"Muhameti nuk ka qene babai i asnjerit prej burrave tuaj por ai ishte i derguari i Allahut dhe vule e te gjithe Profeteve, e Allahu eshte i dijshem per çdo send"Ngjyra e zeze e flamurit. E zeza gjindet ne kopertinen e Kuranit ne te njejtin rreth. E zeza eshte per islamin eshte fundi i kohes me ardhjen e Mahdi (hakmarrsi i islamit). Sipas profetsive Ai do te mbreteroje nga 7-9 ose 19 vjet para dites se gjykimit. Per myslimanet suni ai nuk ka ardhe akoma, ndersa per myslimanet shiit ai eshte ketu, por nuk duket deri ne momentin e duhur.

Islami meson besimtaret e tij qe kush vdes per Allah, e ka rrugen e hapur direkt per ne Parrajse pa pengesa gjykimi.
Nuk ka sens besimi nqs dikush nuk e enderrron kete vend te privilegjuar-Parrajsen. Ja pse myslimanet jane te gatshem per te luftuar per hire te Allahut nen Isis. Nje rast ideal per te udhtuar ne hapsire..:p

Isis po lufton ne emer te Allahut dhe Profetit te tij, me te gjitha simbolet dhe doktrinen islame. Pse nuk ofendohen myslimanet si me karikaturat??
HIPOKRIT.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: E vërteta mbi ISIS

Laur te pyes direkt, pa keqkuptim te lutem:

A ke mendu te besh ndonje Terapi lidhur me gjithketo postime antiislame qe ben vazhdimisht? :D

Ne dijm se kur nje gje nuk e duam, ateher nuk e duam dhe e injorojm. Kurse ti e hargjon energjine tënde pandal. A mendon se ia vlen keshtu?

....Perfundimisht kjo eshte punë per ty, porse me vjen keq qe ke marr persiper një ngarkesë kot.


Pershendetje
Jetesa
 

Lauri

Anunnak
Titulli: E vërteta mbi ISIS

Po ben te njejten gje qe une shtrova siper: Pse myslimanet nuk shqetesohen per ata qe bejne vepra te kqija ne emer te islamit. ?? Por po shqetesoheni per cka thote lauri, qe nuk i vje asnje e keqe islamit nga une.

Dua tu shoh duke djegur flamuj amerikan ne rruge. Po ashtu edhe flamurin e Isis. Dua te shoh rivoltat islame cdo dite kunder atyre qe kepusin koka me emrin e Allahut e Muhametit ne goje.
Po nuk mundeni ti beni keto rivolta, sepse krijuesi nuk do ta zhduke isis qe vepron nen hijen e islamit

Te shoh rruget plot protesta cdo dite, atehere do fitoni respektin, dhe une do behem mysliman inshallah.
 

ricky_ch

******
Titulli: E vërteta mbi ISIS

[video=youtube;wqWNX2G-YDA]https://www.youtube.com/watch?v=wqWNX2G-YDA[/video]
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: E vërteta mbi ISIS


Laur e kam then shumeher, askush nuk merr pergjegjesine per punet e tjetrit. As ti jo.

Nese thua pse muslimanet po bejn pune te keqija ne emer te Islamit, ateher une mund te pyes ty Pse jehudet bejn gjith ato pune te keqija ne emer te fese se tyre, pse krishteret bejn ato pune ne emer te besimit te tyre (edhpese krishteret jan perpara ne shkence per momentin)? Pergjigjja me kthehet serish e zbehur, sepse perseri kjo seshte pune per mu, as per ty as per tjeret, per diqka qe vet nuk e kemi ber.

Kurse pse muslimanet se bejn keq ne emer te Islamit? Te pergjigjjem qe sipas Islamit, veq kush te sjell dem dhe me terheqjen e verejtjes nuk largohet, ateher ke drejt te marresh masa ne menyren qe i takon -jo ndryshe as duke e tepruar. Kurse vrasja eshte e ndaluar ne Islam, perjashtim kur te vrasin dhe nuk ua fal gjakun, ateher merr hakun -ke drejt. Ky eshte Islami.

Tash te pyes ty, a i ke pyetur pse jehudet bejn gjith ato gjera ne Palestine? A ua thote besimi atyre? Ata pergjigjjen thojn PO.

Sa e sheh korrekt se Zoti sipas dikujt po urdheron te te bej keq ndaj dikujt -njeri APO gjallese qe vet Zoti ka kriju dhe mund tua jep drejten qe meritojn atyre, porse i toleron me gjasa ndryshojn,, nderkohe Zoti pra te gjith po i furnizon njejte si njerezit si shtazet, si ata qe besojn e si ata qe nuk besojn. Ateher ku eshte problemi qe mendjet nejrezore po i sjellin konfliktet aq zjarr? Nese ti e sheh se keto flakerime jane plotesisht me vend ndaj Islamit APO muslimaneve duke shku atje duke i vra ne vende tyre duke i sulmu dhe ua marrin drejtat, ateher mund te themi gabojm plotesisht, se edhe muslimanet Duan te jetojn ne Paqe sikur tere bota, porse ata nuk po lën te qete as ne vendet e tyre... Pse, sepse shumica kann urrejtje te paarsyeshme dhe te pabaze ndaj Islamit dhe muslimaneve -veq duke ndegjuar, jo se e kan vertetu. Po ekziston fakti se Ata shkojn atje bejn çrregullime, tani ata nga atje po vijn ketu bejn njejt.

DHE keto mendime pohime e vepra negative, i kan sjell njerezit, boten ne Konflikte, luftera urrejtje te pabaza. Mirepo ne sakte e dijm se zjarri me zjarr nuk shuhet.


Te pershendes...

 

Lauri

Anunnak
Titulli: E vërteta mbi ISIS


Eshte inisjative mjaft pozitive "Jo ne emrin tim". Por nuk thote jo ne emer te Allahut. Kjo ka nje diference si dita me naten. Pra po thote jo ne emrin tim(se personat fizik ne islam jane te pa vlere) Por ne Emer te Allahut lejohet gjithcka: te mohosh edhe veteveten familjen, gruan, femijen, te afermit pasurine e cdo gje qe ke.

Ka nje diference me thenjen shpesh te Papes ne Rome, kunder violences: "Jo ne emer te Zotit"..;)

Taqiyya e kitmān ne aksion. Kur nje mysliman eshte nen trysni negative te dikujte (ne kete rast opinjoni publik) lejohet te genjesh-te mashtrosh opinjonin publik.

Bukhari (49: 857) - "Ai qe ben paqe mes personave duke shpifur informacione te mira, nuk eshte genjeshtar"

Ka me dhjetra te tjera mesime se si te mashtrosh ne islam.
Mos harroni edhe Kuran 5:32 i cunguar ne te gjitha "protestat" kunder terrorizmit, e perdorur nga besimtaret mysliman neper bote. Shume kush ju beson per mungese informacionesh, mbi udhezimet zyrtare per mashtimet ne fene islame

 

Lauri

Anunnak
Titulli: E vërteta mbi ISIS
Tash te pyes ty, a i ke pyetur pse jehudet bejn gjith ato gjera ne Palestine? A ua thote besimi atyre? Ata pergjigjjen thojn PO.

Jehudet sic po e thua edhe ti, jane te ndershem te pakten. E thone qe ne vrasim me urdher te Zotit. Kete e konfermoj edhe une me infot qe kam. Testamenti i Vjeter flet pikerisht se si te zaptohen tokat e te tjerve per rreth Izraelit. Kronika gjenocidi.

Ata thone po, ne vrasim se Zoti na e ka premtuar ne kete vend. Ndersa islami vret te tjeret dhe njekohesisht behet viktime...Ky quhet mashtrim.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: E vërteta mbi ISIS

Jehudet sic po e thua edhe ti, jane te ndershem te pakten. E thone qe ne vrasim me urdher te Zotit. Kete e konfermoj edhe une me infot qe kam. Testamenti i Vjeter flet pikerisht se si te zaptohen tokat e te tjerve per rreth Izraelit. Kronika gjenocidi.

Ata thone po, ne vrasim se Zoti na e ka premtuar ne kete vend. Ndersa islami vret te tjeret dhe njekohesisht behet viktime...Ky quhet mashtrim.

Edhe muslimanet jane të ndershëm dhe muslimani i vërtet nuk gënjen, nuk demton, as nuk tradheton asnjëher as mikun as armikun..... po nese ua hjeken kokat atyre, edhe ata ua kthejn pastaj 1:1, ashtu siq po ndodh... jemi deshmi te ngjarjeve si po degjohet. Nëse e bën, do të ta bejn- thojn shqip.

Ps. Mbetem perseri ne komentin qe kam shkru....


Laur e kam then shumeher, askush nuk merr pergjegjesine per punet e tjetrit. As ti jo.

Nese thua pse muslimanet po bejn pune te keqija ne emer te Islamit, ateher une mund te pyes ty Pse jehudet bejn gjith ato pune te keqija ne emer te fese se tyre, pse krishteret bejn ato pune ne emer te besimit te tyre (edhpese krishteret jan perpara ne shkence per momentin)? Pergjigjja me kthehet serish e zbehur, sepse perseri kjo seshte pune per mu, as per ty as per tjeret, per diqka qe vet nuk e kemi ber.

Kurse pse muslimanet se bejn keq ne emer te Islamit? Te pergjigjjem qe sipas Islamit, veq kush te sjell dem dhe me terheqjen e verejtjes nuk largohet, ateher ke drejt te marresh masa ne menyren qe i takon -jo ndryshe as duke e tepruar. Kurse vrasja eshte e ndaluar ne Islam, perjashtim kur te vrasin dhe nuk ua fal gjakun, ateher merr hakun -ke drejt. Ky eshte Islami.

Tash te pyes ty, a i ke pyetur pse jehudet bejn gjith ato gjera ne Palestine? A ua thote besimi atyre? Ata pergjigjjen thojn PO.

Sa e sheh korrekt se Zoti sipas dikujt po urdheron te te bej keq ndaj dikujt -njeri APO gjallese qe vet Zoti ka kriju dhe mund tua jep drejten qe meritojn atyre, porse i toleron me gjasa ndryshojn,, nderkohe Zoti pra te gjith po i furnizon njejte si njerezit si shtazet, si ata qe besojn e si ata qe nuk besojn. Ateher ku eshte problemi qe mendjet nejrezore po i sjellin konfliktet aq zjarr? Nese ti e sheh se keto flakerime jane plotesisht me vend ndaj Islamit APO muslimaneve duke shku atje duke i vra ne vende tyre duke i sulmu dhe ua marrin drejtat, ateher mund te themi gabojm plotesisht, se edhe muslimanet Duan te jetojn ne Paqe sikur tere bota, porse ata nuk po lën te qete as ne vendet e tyre... Pse, sepse shumica kann urrejtje te paarsyeshme dhe te pabaze ndaj Islamit dhe muslimaneve -veq duke ndegjuar, jo se e kan vertetu. Po ekziston fakti se Ata shkojn atje bejn çrregullime, tani ata nga atje po vijn ketu bejn njejt.

DHE keto mendime pohime e vepra negative, i kan sjell njerezit, boten ne Konflikte, luftera urrejtje te pabaza. Mirepo ne sakte e dijm se zjarri me zjarr nuk shuhet.


Te pershendes...

 

Lauri

Anunnak
Titulli: E vërteta mbi ISIS

Sa me shume kalon koha, aq me teper me mbushet mendja qe ISIS eshte: Myslimani (Taqiyya)OBAMA me pas vjen i gjithe aksi sunit, Arabia Saudite, Qatarr, Turqi.
-Me presidentin Bush Amerika ishte armik sipas islamit, flamuj te djegur gjithandej me thirrje vdekje Amerikes. Me Obama president.........shshshtttttttt. te gjithe heshtje.!!!
Mister kjo. Obama: Isis nuk perben nje rrezik per Ameriken (eee??)-Per dy karkikatura kunder Muhametit vershuan demastarta protesta ne te gjithe boten islame, ku humben jeten mbi 150 vete. Protestat te themi qe u bene me te drejte, sepse u ofendua Profeti ku ata besojne. Po per ISIS qe ka 5-6 vjet qe po vret koka njerzish nga femijet e deri tek plaku, po ben genocid e pastrim etnik te pa shoq, pse nuk ngrihet askush kunder isis ne demostrata? ISIS po i ben me shume dem islamit se dy karkikatura ndaj Muhametit!!!
Po pse bota islame hesht, dhe shtiren sikur po e luftojne isis? Ne fakt ati po i japin ndihma logjistike materjale dhe jihadist.Ja pse!!
Flamuri i zi eshte flamuri i zanafilles qe Muhameti e perdori ne shtrirjen e islamit. Po ky flamur u perdor edhe nga Abasidi, qeveritaret islam te shek.8 arriten te bashkojne nen nje kalifat nje pjese te madhe te myslimanve nga Libia e Iran. Nuk eshte aspak per tu habitur pse isis ka zgjedhur kete flamur si simbol.Shkrimi ne flamur eshte profesioni i besimit islam: «Ašhadu an lā ilāha illā Allāh wa ašhadu anna Muḥammad rasūl Allāh»
"Deshmoj se nuk ka Zot tjeter perveç Allahut dhe deshmoj se Muhameti eshte Profeti i tij"
Ky shkrim eshte ne mjaft flamuj te vendeve te tjera islame qe nga Arabia Saudite, Jemen, e deri tek talebanet Afgan.Vula e Muhametit, qe gjindet ne rrethin e bardhe ne qender e flamurit te ISIS, shkruhet ajeti kuranor 33:40

"Muhameti nuk ka qene babai i asnjerit prej burrave tuaj por ai ishte i derguari i Allahut dhe vule e te gjithe Profeteve, e Allahu eshte i dijshem per çdo send"Ngjyra e zeze e flamurit. E zeza gjindet ne kopertinen e Kuranit ne te njejtin rreth. E zeza eshte per islamin eshte fundi i kohes me ardhjen e Mahdi (hakmarrsi i islamit). Sipas profetsive Ai do te mbreteroje nga 7-9 ose 19 vjet para dites se gjykimit. Per myslimanet suni ai nuk ka ardhe akoma, ndersa per myslimanet shiit ai eshte ketu, por nuk duket deri ne momentin e duhur.

Islami meson besimtaret e tij qe kush vdes per Allah, e ka rrugen e hapur direkt per ne Parrajse pa pengesa gjykimi.
Nuk ka sens besimi nqs dikush nuk e enderrron kete vend te privilegjuar-Parrajsen. Ja pse myslimanet jane te gatshem per te luftuar per hire te Allahut nen Isis. Nje rast ideal per te udhtuar ne hapsire..:p

Isis po lufton ne emer te Allahut dhe Profetit te tij, me te gjitha simbolet dhe doktrinen islame. Pse nuk ofendohen myslimanet si me karikaturat??
HIPOKRIT.

Armiku me i rrezikshem eshte ai qe ke ne gji.
Barak Obama kryetari ISIS.
Bota islame, per te justifikuar e distancuar nga vula islame qe isis perdor ne ideoligjine e ti, thone qe nuk ka lidhje me islamin dhe qe eshte krijese e sherbimeve sekrete amerikane. Atehere duhet te koncentrohemi tek ai qe komandon sherbimet sekrete ne Usa. Barak Obama.Pikesepari Barak Obama eshte nje President FAK, sepse me sa duket nuk eshte i lindur ne SHBA. Po na intereson deri diku pasi eshte nje problem amerikan https://www.youtube.com/watch?v=950QR9a7My8
Cfare na intereson per temen eshte origjina e tij islame dhe lidhja me isis per te realizuar endrren sunite.Ne gusht 2010 "Shtepia e Bardhe", nepermjet zedhensit Bill Burton pas disa akuzash qe Obama eshte mysliman deklaron qe: "Presidenti eshte i krishtere dhe lutet cdo dite"

Ne nje program televiziv ne usa te Bill O’Reilly - Fox News- Bill shprehet ironikisht pas nje foto te Obames me veshjen tipike myslimane indonezjane qe "Ai nuk eshte nje i krishter i mire"
Duket qe Obama e ka per zemer islamin qe nga femijeria e tij, eshte ky nje motiv qe nuk e ka quajtur kurr Isis "terrorizmi islamik"
Origjina e ta atit nga Kenia, mamaja e rimartuar me nje indonezjan, Vellaj i tij mysliman Malik, e bija e Obames me shprehje te Muhametit mbi koke, te dergojne ne rruget e perzemrta Obames ndaj besimit islam.Ne janar te 2015 Dipartimenti amerikan ka pritur nje delagacion "vllazeria myslimane" per te diskutuar per leadership egjyptian ku moren pjese disa element kyq. "Vllazeria myslimane" me presidentin Morsi ishte deklaruar jasht ligjit nje vite me pare (2013) nga gjykata Egjyptjane duke e futur ate ne listen organizatave terroriste. Natyrisht sepse pasi Vllazeria myslimane me President Morsi fitoj votat ne 2011 pas rrezimit te Mubarak, leviznin lirshem duke krijuar nje parti te forte. Por zgjati pak dhe i nxoren jasht ligjit.

Lidhjet te çuditshme mes administrates Obama dhe Vellazerise Myslimane(te jashtligjem)
 
Redaktimi i fundit:

ricky_ch

******
Titulli: E vërteta mbi ISIS

Laur, nga sa po shkojnë drunjtë? Interesant, sa shpejt po i shet. Talent i rallë.

Pasi që ke humb orientimin në oborr, të sugjeroj të shkosh te mjeku,
se edhe gjithë ky të nxehtë ka mundësi që të ka ra në kokë.
Më mirë bjeri mbas vetes, sa s'është bërë vonë.
 
Top