• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Edhe Romela Begaj braktis Shqiperine?

cent

...Lontano
Pezullimi i Federates Shqiptare te Peshengritjes deri ne nje afat te pacaktuar per shkak te tre rasteve te sportisteve tane te dopuar gjate ketij viti nuk eshte pritur mire nga sportistet e tjere.

Nenkampionia e Europes, Romela Begaj deklaron se ndeshkimi duhet te jete individual, ashtu siç dhe eshte suksesi ne kete sport.

“Kjo eshte nje gje shume e rende, jo vetem per mua, por edhe per te gjithe shqiptaret pasi prishet imazhi i sportit kryesor ne vend. Une si Romela dhe sportistet e tjere mbahemi me kete sport, ushqejme familjet me te dhe nuk kemi asnje profesion tjeter. Per mua ky eshte profesioni i vetem dhe nuk eshte faji im per gjendjen ku ndodhemi. Ne nje sport individual, edhe pergjegjesia duhet te jete e tille. Nuk ka perse te ndeshkohet nje kolektiv i tere per fajin e nje sportisti te vetem”, u shpreh Begaj.
Te premten pritet qe te jete vendimi per pjesmarrjen ose jo te sportisteve tane ne arenen nderkombetare, nderkohe qe pas dy vitesh, Shqiperia do te jete organizatorja e Kampionatit Europian te Peshengritjes.

Romela kerkon nga institucionet kompetente qe dhe ne rast pezullimi, asaj te mos i nderpritet trajtimi sportiv. Ne rast te kundert kercenon me largim ne nje kombetare tjeter. “Une si sportiste i bej thirrje shtetit, kryeministrit dhe zotit Basha si sportiste e Tiranes, qe te mos me hedhin ne rruge sepse une me kete mbahem. Le te ndeshkohen pergjegjesit, jo te gjithe. Nese kjo nuk do te ndodhe, me keqardhjen me te madhe e them se do te konkurroj per nje flamur tjeter dhe me vjen shume keq per kete”, perfundoi flamurmbajtesja shqiptare ne Lojrat Olimpike te Londer 2012-s.
/top-ch.
 
Top