Ej ti.....

kanitaa

Antarë
Ej TI Po te drejtohem keshtu , pasi kurre nuk te njoha vertete... Ndryshe te dija , ndryshe silleshe , ndryshe dole! Do doja te te shprehja keqardhjen time per ate qe je. Per ate qe pretendon te behesh dhe me imponim kerkon nje gje te tille.As une nuk jom ajo qe isha , deshe s'deshe me ndyshove...!! Me bere me te forte. Te dij te dalloj te bardhen nga e zeza , detajin qe ben diferencen , te ardhmen nga e kaluara. Nuk jom me ajo qe qante dhe per fjalen me te vogel , qe ndihej keq per veprimin me banal. Tani asgje s'me bon me pershtypje, as kur te shoh duke qeshur , as ne krahet e dikujt tjeter. Diku gabova dhe Une dikur , kur te thashe ishe me i miri... Gabova dhe kur pretendoja qe nuk do mund te te harroja kurre. Ne fakt ishte me e lehte sec Une e mendoja... Mjaftuan thjesht ca te pathena qe si dija , ca veprime qe perdja e afeksionit s'me lejoi ti shihja kurre. Tani jam komplet ndryshe... E ndjej veten me te sigurte, me te forte, me perpara... E ndjej veten me mire!! Dhe e gjitha kjo fale teje dhe pafytyrsise tende!! Po ti, do t'me flasesh per veten, po...do thuash ato te perhershmet...qe ti je unike, qe ti je e pazevendesueshme, qe ti je e pa arritshme... Gabohesh zemer, si Ty ka plot... ! Ti zevendesohesh se nuk di te kesh prezence... Ti arrihesh, nuk di te jesh larg se s'te lejne te tjera mendje... Ti zemer rrethohesh nga njerez, si vetja jote... Ti operon nga mendja e tyre... Ti, kurre nuk do jesh "Vetja Jote", te tjera kembe do te te mbajne gjithmone...!!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Ej ti.....

Mire se erdhe moj :p Qa u be kshu si hyre me lot per faqe :)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Ej ti.....

Jom shume e prekur nga ky shkrim, bon mire te mos shkruash me, se lotet e mi sdo ken mbarim.
 

ZHIGO

Lucky me...
Titulli: Ej ti.....

Mire se erdhe moj :p Qa u be kshu si hyre me lot per faqe :)

po ç'te qara o kitrra .

thjesht i ka ardh plasja se si ka kthy shoqja dhomës xhaketën qe i ka dhen borxh dhe o bo pak me nevra goca . kto te "tjerat, prapashtesat" kto jan te zakonshme kur nje femer esht ne kulmin e histerizmit , l o l .
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Ej ti.....

Pse talleni ju me çdo gje qe shkruhet? Po sikur kjo vajza te kete qene ne gjendje depresioni dhe ne duke i dhene nje hapesire ku te shkruaj ndjenjat e saj, ta kemi sheruar dhe ta kemi bere te dale nga ajo gjendje? Eshte diçka pozitive kjo, te arrish ti ndryshosh gjendjen shpirterore te tjerve.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar

jana80

Super Moderator
Ej ti...
ej ti "vita" qe me je veshur ne cdo kocke,
qe me ke hyre ne fryme..qe ec me buleza ne gjak ..
ti, qe her me shtron tapete me ngjyra e me ben te kapercej ylbere e pikerisht ne ato caste ..ne ate momentin kur syte jane mbushur me ato ngjyrat e mixuara ti hesht ...
Per lekure ke dridherimin!
me bulzat trasmeton friken neper vene
me driten te ben te mendosh erresiren..
e ti, ti jete e re ndalesh... je e lodhur ..ske arme... sdo arme..
merr fryme, po e shtyn me te edhe qenjen tende deri ne fund te barkut.. e aty ndjen boshellekun e nje tullumbaci te fryre..e ndihesh e lehte... e gateshme per nje udhetim ne qiell...
por ti kaperceje ylberin..ngjyrat .. ?!
e ca fjale te nje thinjoshi te madherishem kur deren mbyll rendshem duke me lene pas saj ne mes te se bardhes mbytese..
fjale qe naten nxijn..e shpirtin tundin gjersa i ndjen edhe palca...
"mos te te shoh perde ne copezat e qiellit tim.."
Jete!!
sa parazite e demshme kishe qene ...
perde grisese e kryenece..
tekanjoze e perzgjedhese...
mizore me raste e ne te tjera shurdhe e pagjendur e fjetur...
ik .. dil... ec apo fluturo.. bej cte duash me trupin qe me ke sunduar por levize ate te mallkuar gur shahu qe rrotullon nder gishtat qe ndjej qe me shterngojne ne fyt!!
 
Redaktimi i fundit:
Top