Ekonomia amerikane zyrtarisht në recension

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Ekonomia e Shteteve të Bashkuara tani ndodhet në recesion, kështu thotë nje organ autoritativ ne Uashington, vlerësimi i të cilit konsiderohet si zyrtar.
Zyra Kombëtare për kërkime ekonomike thotë se recesioni në Shtetet e Bashkuara filloi në dhjetor të vitit të kaluar.

Sipas këtij institucioni faktor kryesor është numri i të punësuarve në Amerikë i cili ka rënë çdo muaj gjatë këtij viti.

Duke folur në një forum të kompanive më të mëdha amerikane, sekretari amerikan i thesarit, Henri Paulson tha se janë kohë të vështira për ekonominë amerikane por se hapat e ndërmarrë janë të qëlluar./BBC/
img.php
Wall Street​
 

korado

President
Titulli: Ekonomia amerikane zyrtarisht në recension

Ka hyre ne recesion?Ashtu sic hyri ashtu edhe do dali sepse per Ameriken punon e gjithe bota.Mos ta vrasi hic fare mendjen.Nuk ia cenon njeri postin e superfuqise per nja 100 vjet.
 

krutonja

Anëtar Aktiv
Ekonomistet thonin qe kishte qe ne Dhjetor te 2007s ne recession, po nqs ka nje art ne te cilin Amerikanet jane numer 1, eshte arti i injorimit te realitetit dhe genjimit te vetes (bulls.ing).
 
Top