Ekziston dashuria ne adoleshence ?

Katerina

Antar Aktiv
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

Qekur kshu dashurohet me moshe ? lolme verte dashuria nuk njeh moshe...por dashuri:puthdore::puthdore:a eshte mirkuptim midis partnereve,dhe kjo nuk arrihet ne moshen e asoleshences ku fluturon me sy hapur...
 

flammableclea

Anëtar i ri
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

une them se po...une ne adoleshence kam rene per here te pare ne dashuri dhe ishte ndjenja me e forte qe kam perjetuar ndonje here, edhe me e bukura kuptohet...tani dashuroj me koke...ne adoleshence dashurova me zemer:ciaoo:
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

Egziston nje aso lloj dashurie e cila eshte nje kristal ne vete qe edhe puhiza me e lehte munde ta rrokullise :gjujpeshk:
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

x mendimin tim pooo...
un ne adolescence kam rene ne dashuri me te vertete...
 

capkenja

Anëtar i ri
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

Jam shum dakort me Goc_tonerllikse :dance::dance::dance:
 

xxl

IT Professional
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

Une mendoj se nuk ka rendesi mosha ne adoleshence.Ato mund te dashurohen dhe te vazhdojne lidhjen e tyre por mjafton vetem qe mos te jete fiksim se pastaj ndahen kot dhe nuk i kane te qarta ndjenjat e tyre............
 

simpatikja

Antarë
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

pershendetje gjithve nga simpatikja:UN mendoj se dashuria ne adoleshenc ekziston mirpo na shum raste deshton,sepse njeriu ne at mosh ende nuk din se qka esht metvertet jeta dhe se qka pret prej saj...ky ishti mendimi im ....mpuch
 

AbSSoLuT

Antar Aktiv
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

ne adoleshence mund te kete:pelqim,atraksion,simpati,fiksim........jo dashuri.........ndoshta per momentin duket e tille,por jo ska dashuri te mirefillte. ate tjetrin e ke........... "Xhan"
Dhe un i bashkohem mendimit tat
 

engjellushj@

piktore e ardhshme
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

Une njoh ca adoleshent qe jane martuar per hire te dashuris te tyre:p
djali 17 vjet,kurse vajza 16 :p
si do vazhdon kjo nuk e di,por shpresoj qe mire;)
 

rosablu

Antar Aktiv
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

Taman mund te ndiesh gjithcka pervec dashuri....Njeriu dashuron atehere kur eshte i pjekur.kur arrin te kuptoje taman ate qe ndjen...dhe kjo nuk ndodh kur je ne adoleshence...
:dong::dong::dong::dong:

po kush tha qe duhet ta kuptosh??!!!sa e sa libra e vargje e filozofira jane shkruar e prape dashuria eshte nje ndjenje te ciles i bashkangjiten akoma pikepyetje...ndjenja nuk mund te kuptohet apo interpretohet tamam por thjesht ndjehet..e mendoj se kjo ndjenje prek edhe adoleshentet(jo te gjithe por nje pjese te vogel)
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

jooooooooooooooooooooooocdo gje mund te jete por dashuri ne adoleshence nuk ka po spate eksperience ske si e kupton dashurine pelqim dicka kalimtare fiksimet e moshes mund ti quaj ato qe kan kaluar te gjithe por dashuri jo nuk eksiston po ka dashuri per barbin ne adoleshence ket e pranoj :tv::fuck:
 
Redaktimi i fundit:

Flavi

Antar Aktiv
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

Nuk quhet dashuri ,mund te quajme dashuricke eshte periudha kur mendon se te gjitha yjet ne qiell jane tuat kinse e dashuron ne fakt jane ndjenjate pasterta te pafajshme te moshes blu,por jo te forta aq sa te thuhet dashuri.
 
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

Ne adoleshence dashuri ...?Jooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
 

ana88

vlonjate tipike
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

ne dashuri s'ka moshe,jan ndjenjat qe lindini midis dy personave,
 

super

Antar Aktiv
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

Nuk besoj se mund te ekzitoje dashuria ne adoleshence, te gjithe e kemi kaluar kete faze dhe mendoj se me shume adoleshentet jane te prirur ndaj te panjohures se sa jane te prirur te dashurojne.
 

Qendrimi Bossi

Antar Aktiv
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

Ashtu mendoje qe dashuria nuk njoh mosh po e di e kam fjalen prej moshes 15 vjcare deri ne mosh e18 mendoje dashuria nuk njohe mosh ashtu nese nje djali i pelqen nje vajze me me vogle a je une mendoje qe do te dashurohet me ton nuk mundet te hjek prej ti
ky eshte mendimi i jemi personale
tung nga Qendrimi Boossi
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

Po si nuk ka dashuri ne adoleshence. Ka dhe madje dashuri e verber dhe kokeforte :D
Ne adoleshnce dashurohesh, dmth fillon te ndjesh per nje person tjeter, ta shohesh te bukur, te qeshur, te zgjuar....provon ndjenja te medhaja deshire per te qene gjithmone me te, per te folur.....eshte nje dashuri-pelqim qe nuk eshte rracionale ndoshta,por mund ta quajme nje lloj dashurie :)...pra qe eshte shume delikate dhe e forte njekohesisht......Delikate sepse ne adoleshence e humb toruan me shpesh sesa mund ta imagjinosh...dhe e forte sepse kur bie ne dashuri-fiksim me dike eshte teper e veshtire te arsyetosh, eshte e veshtire te shikosh dhe te degjosh ne ate moshe.....PRA ESHTE MOSHA ME RREBELE NE CDO NDJENJE....DASHURI, MIQESI DHE FAMILJE.
 

TIGRI

Anëtar i ri
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

ka ka dhe e forte biles dashuri adolishence
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

ne dashuri s'ka moshe,jan ndjenjat qe lindini midis dy personave,

haha po pse mi per ata qe te pelqejn kur je ne kopesht,dashuri quhet..:)
s'esht pun moshe kjo,por pune pjekurie..kur je adoleshente mendon momentin..dhe po mendove momentin,ske dashuri...por thjesht dicka momenti,qe shum kollaj mund te zbehet...ndjenje kujton se ke..ose me sakte ke,por jo ndjenje dashurie te mirfillte...por me teper le te themi terheqje fizike e shoqerore
 

ana88

vlonjate tipike
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

haha po pse mi per ata qe te pelqejn kur je ne kopesht,dashuri quhet..:)
s'esht pun moshe kjo,por pune pjekurie..kur je adoleshente mendon momentin..dhe po mendove momentin,ske dashuri...por thjesht dicka momenti,qe shum kollaj mund te zbehet...ndjenje kujton se ke..ose me sakte ke,por jo ndjenje dashurie te mirfillte...por me teper le te themi terheqje fizike e shoqerore

haha po ne sjemi ne kopesh moj zemer,ndjenjat dalin para arsyes,dhe nuk eshte thjeshte momenti pastaj varet sa ndjen ti per ate person,ndoshta perr ty mund te jet fiksim,simpati pot jo dashuri dhe kjo po qe eshte dicka kalimtare ne adoleshenc,por se mohoj faktin qe nje dashuri e lindur ne kete moshe ka perfunduar me tej kur ata persona kane pasur pjekurin e duhur dhe te vendosur te vazhdojne me tej,pastaj dicka doja nga ty c'fare do'te thot per ty ndjenja.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

haha po ne sjemi ne kopesh moj zemer,ndjenjat dalin para arsyes,dhe nuk eshte thjeshte momenti pastaj varet sa ndjen ti per ate person,ndoshta perr ty mund te jet fiksim,simpati pot jo dashuri dhe kjo po qe eshte dicka kalimtare ne adoleshenc,por se mohoj faktin qe nje dashuri e lindur ne kete moshe ka perfunduar me tej kur ata persona kane pasur pjekurin e duhur dhe te vendosur te vazhdojne me tej,pastaj dicka doja nga ty c'fare do'te thot per ty ndjenja.

haha jo mi se e di una qe sjemi ne kopesht,po e kam then ate per te treguar qe dashuria ka moshe..ose ne kuptimin qe jo ne cdo lloj moshe mund te ndjesh dashuri..
shiko un nuk kam folur ne raste te vecanta...kur lidhjet kan perfunduar ne happy ending..por ne pergjithsi...qe gjate adoleshences...nuk ka ndjenja te mirfillta...me nje fjal..per ate qe te pelqen,,mendon se e do..pra ngatarron dashurine me simpatine..e shpesh here kjo ne te keqen tende,por dhe te atij/asaj tjetres qe ne njefar menyre 'genjehet' ndoshta nga nje fjale qe mund te kesh thene ne nje cast..si te dua psh,,,,ama dhe nqs e ke thene,ne te vertet ska qene e tille..pasi adoleshenca te ben te futesh ne ca labirinthe qe uff..hajde dil pastaj...e mendimet i tjeterson,fatkeqsisht...me kalimin e kohes kupton "gabimet" ne gjykimin e ndjenjave...
ps: po i pergjigjem pyetjes se fundit ktu...ndjenja per mua eshte afrimiteti qe ke per dike..sa me teper i madh te jete aq me shume ndjenje ka...ne fakt esht ne italisht kjo..piu tieni a questa persona..piu sentimento c'è...se spo di ta perkthej fjal per fjal ne shqip....
te pakten tani per tani e mendoj kshu...por e di qe se kam te sakte 100%...:kiss
 

ana88

vlonjate tipike
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

haha jo mi se e di una qe sjemi ne kopesht,po e kam then ate per te treguar qe dashuria ka moshe..ose ne kuptimin qe jo ne cdo lloj moshe mund te ndjesh dashuri..
shiko un nuk kam folur ne raste te vecanta...kur lidhjet kan perfunduar ne happy ending..por ne pergjithsi...qe gjate adoleshences...nuk ka ndjenja te mirfillta...me nje fjal..per ate qe te pelqen,,mendon se e do..pra ngatarron dashurine me simpatine..e shpesh here kjo ne te keqen tende,por dhe te atij/asaj tjetres qe ne njefar menyre 'genjehet' ndoshta nga nje fjale qe mund te kesh thene ne nje cast..si te dua psh,,,,ama dhe nqs e ke thene,ne te vertet ska qene e tille..pasi adoleshenca te ben te futesh ne ca labirinthe qe uff..hajde dil pastaj...e mendimet i tjeterson,fatkeqsisht...me kalimin e kohes kupton "gabimet" ne gjykimin e ndjenjave...
ps: po i pergjigjem pyetjes se fundit ktu...ndjenja per mua eshte afrimiteti qe ke per dike..sa me teper i madh te jete aq me shume ndjenje ka...ne fakt esht ne italisht kjo..piu tieni a questa persona..piu sentimento c'è...se spo di ta perkthej fjal per fjal ne shqip....
te pakten tani per tani e mendoj kshu...por e di qe se kam te sakte 100%...:kiss
[/QUOTE po jo moj zemer si mund ti thuash dikujt te dua pa qene e sigurte ne ndjenjat e tua,dhe kjo fjale del kot sipas mendimit tend dhe me vone do pendohesh,nuk besoje sepse te ndjeshe per nje person ajo fjale qe mund te thuash ta kesh menduar me mijra here se nuk eshte nje loje,persa i perket simpatis ose fiksimit qe mund te keshe per dike jane gjera budalleqe ose lojra femijesh mund ta konsideroj une,por po te them dicka qe dashuria ka nje limit ne moshen e caktuar ,ku mund te maresh pergjesit e tua me siguri te plot dhe te jeshe e bindure per c'ka po bene,me nje fjale pjekuria mbizotron gjithcka,por nuk paragjykoje dashurin ne adoleshenc,por nejse mendimet jan te kunderta,
 

*Linda*

Lost out in the desert
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

Them qe ne adoleshence mund te konsiderohet si dashuria fillestare, pra perbehet me ndjenje te paster ,dhe "pa-sherre" qe te ben te hysh avash avash ne nje bote tjeter, te konceptosh jeten ne nje prospektive tjeter , dhe pikerishte ne ate moment ku je me delikat/delikate, eshte me lehte te dashurosh vertet:skuq: them qe egziston si c'ke me te:p
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

besoj se eshte dashuri per te njohur trupin :D
 

embelsira e hidhur

ajer-toke-ajer
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

e pelqen.ska dashuri ne adolishence.thjesht nje ndjesi e bukur, e forte qe te con ne ajer.
 
Titulli: Ekziston dashuria ne adoleshence ?

Dashuria ne adoleshenc nuk ekziston..jan vetem lidhje kalimtare ....
 
Top