" El Clasico " , Barcelona " ngujon " Realin

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Perballja qe per mediat u quajt si ndeshja e mijvjeçarit, ku dy superklubet e Spanjes si kurre me pare nuk kishin zbritur ne fushe duke qene te barabarta ne kuoten e 77 pikeve, perfundoi ne ate menyre ku protagoniste perseri ishin po ata, ne dy sezone radhazi, ne kater ndeshje radhazi, mposhten e turperuan, shemben dhe shkaterruan ekipin qe po investon me qindra miliona, qe po shfrytezon çdo menyre e çdo mundesi, por spo fiton dot kunder atyre qe po shkelin madrilenet ne emer te asaj qe te gjithe e quajne Kataloni.
Sikur te mos mjaftonte pesha dhe piket e ksaj perballje, kur te gjithe prisnin formacionin e Barcelones me te mirin te mundshem, ai i cili sezonin e kaluar i mbylli gojen çdo trajneri duke thyer çdo kufi, e nisi ndeshjen duke bere prova e duke argetuar, duke e angazhuar nje mbrojtes si Dani Alves vetem per te sulmuar.
Ashtu siç e nisi ashtu edhe perfundoj, duke i thene ne heshtje madrileneve se un fitoj edhe ateher kur ju nençmoj.
Yjet pjeserisht nuk munguan, por si zakonisht ata te Madridit deshtuan. I gjith ekipi kundershtar u perqendrua tek i magjishmi Messi, por i gjith ai ekip me gjith ata emra te njohur bene si amator duke i lene hapsira "trurit" te Barcelones, Xavit, i cili me dy pasime te perhershem tek dy sulmuesit kryesor te kesaj ndeshje (Messi dhe Pedro) i beri madrilenet perseri te humbasin 0-2.
I pari si gjithmone shenoi ai i cili pas çdo goli se pari çon gishtin per ti treguar kundershtarve se eshte aty, pastaj kap fanelen per ti thene te tjerve se nuk duhet te kruhesh me ate embleme qe simbolizon shume me teper se sa vetem nje klub.
Edhe pse kampionati ende nuk eshte fituar, katalanasit fituan nje gje tjeter teper te çmuar, rrespektin e te tjerve qe me ose pa deshire, po u binden te fortit, po e konsiderojne veten nje nivel me poshte se ta, ashtu siç beri Pelegrini pas ndeshjes duke cituar se " Na mundi nje skuader qe momentalisht eshte superiore ndaj neve "

gran14.jpg


/ SempreBarca dora vet
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: " El Clasico " , Barcelona " ngujon " Realin

Barcelona eshte momentalisht ekipi me ne forme dhe eshte e afte te munde cdo ekip qe i del perpara . ka lojtar shum cilesor . mbrojtje perfekte , mesfushore te mrekullueshem . si dhe 1 SUPER LOJTAR LIONEL MESSI i cili po cudit boten , jo me kot edhe e quajne jashttokesor :D

Barca Is The Best :)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: " El Clasico " , Barcelona " ngujon " Realin

Barcelona me lojen kolektive qe po bene po vazhdon dominimin dy vjecar dhe po i shpaguhet mundi, por, El Clasico nuk turperon aske, ajo mbetet El Clasico pothuajse qe nje shekull dhe do vazhdoje te mbetet e tille.:gjujpeshk: Forca Reali :dong:
 

Halis

Anëtar i ri
Titulli: " El Clasico " , Barcelona " ngujon " Realin

vuna bast mram fitova :D ...sme zhgenjeu hic eshte me e mira per mua
 

fshatari

Anetar
Titulli: " El Clasico " , Barcelona " ngujon " Realin

nuk jam kunder leo messi normal ai eshte magjike me topin e mahniten gjithe boten por per mua nuk eshte ki celsi ekipit te barcelones pasi me shikuar mir e mire futbollin ne ekipin e barcel me i cmuari eshte xavi hernandes e shikoja dje el clasicon dhe e pashe se xavi eshte nje superlojtar i aksioneve fenomenale mos te ishte ki dje ne fushe nuk do te kishte nje fitore barca ki per mua eshte me i miri i barcelones vine lojtar si messi rivaldo figo ronaldo ronaldinho por vine e shkojne kurse si xavi iniesta giggs scholes raul guti nuk ka zavendesim dhe kjo tregon se kush me shum vlene
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: " El Clasico " , Barcelona " ngujon " Realin

Barcelona me lojen kolektive qe po bene po vazhdon dominimin dy vjecar dhe po i shpaguhet mundi, por, El Clasico nuk turperon aske, ajo mbetet El Clasico pothuajse qe nje shekull dhe do vazhdoje te mbetet e tille.:gjujpeshk: Forca Reali :dong:

Un mendoj se duhet ti hiqet ky emer ksaj perballje. Sepse El Clasico tingllonte bukur ateher kur nuk dihej cila fiton.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: " El Clasico " , Barcelona " ngujon " Realin

Shikoni sesi do ta deklasoj Inter kete fituesin e klasikos spanjolle ,
do ta beje cope -cope.
 

METi

-=EdoLorEli=-
Titulli: " El Clasico " , Barcelona " ngujon " Realin

15 minutat e parë të ndeshjes ishin shumë monoton që nga minuta e 15 Barcelona e mori lojën nën kontroll dhe nuk e lëshoi për asnjë çast, definitivisht në planetin tokë nuk ka ekip që i afrohet Barcelonës thjesht janë të paarritshëm për momentin! Me siguri me 20 Prill Interi do ta presë ekipin e Barcelonës me flamuj të bardhë në shenjë dorëzimi :D, normal nëse nuk dëshirojnë të turpërohen si Arsenali. Barcelona për disa lëshime të vogla si dhe mashtrimeve të disa referëve ra nga Kupa e Mbretit dmth përveq Kupës së Mbretit Barcelona prap do ta përsërisë sukesin e vitit të kaluar ky është një fakt i padiskutuëshëm, mjafton loja e mbrëmshme për të deklaruar bindshëm që për momentin ska ekip në rruzullin tokësor që i afrohet Barcelonës :)!

messi-xavi2.jpg
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: " El Clasico " , Barcelona " ngujon " Realin

Loje e mrekullueshme e te dyja skuadrave. Ishte vertete kenaqesi ta shihja ndeshjen.

Megjithate duhet theksuar se te dyja skuadrat kane patur raste te shumta qe i kane shperdoruar, perfshi ketu edhe Mesin, qe mund te kishin ndryshuar krejtesisht rrjedhjen e ndeshjes.
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: " El Clasico " , Barcelona " ngujon " Realin

Shikoni sesi do ta deklasoj Inter kete fituesin e klasikos spanjolle ,
do ta beje cope -cope.

Po e barti fjaline e njejte qe e kam then ne nje forum tjeter, sepse me dhimbset vetja per nje teme ti nxjerr dy mendime te ndryshme lol

Interi ka gjasa te fitoj kunder Barcelones nese ktyre te fundit ia kushtezojne qe te hyjne ne fushe vetem me Valdes, Puyol dhe Messin.
Edhe kshtu ka shanca qe te mbetet baraz. Por per tu siguruar qe Barcelona duhet te dali e humbur nga ajo ndeshje, arbitri qe ne pjes te pare duhet ta nxjerr Valdesin me karton te kuq.
 
Top