Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

Jane disa ne fakt... Por per momentin me vjen ne mendje Imsht dhe Rroskovec...
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

eshte nje qishum po sme kujtohet ku
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

Bithuq _ Diber

Pus i thate ne Has
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

404346_132138466909557_100003402130208_123056_1819193550_n.jpg
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

emra interesante :S
 

Albanian27

Anëtar i ri
Titulli: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

Bubqi fshati shkodres + kryevidh ne kavaje :)
 

Albanian27

Anëtar i ri
Titulli: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

specifikoi se ku bien kto fshatra
Bishqem i Peqinit :)
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Duke pare se ne shqiperi kemi fshatra qytete katunde Qe kane emra nga me te ndryshmit ne kete teme do te mund te themi emrin e vendit si dhe ku ndodhet .Ne kete menyre do kemi mundesi per te njohur te gjithe emrat me te cuditshem te fshatrave katundeve shqiptare , Se mos harroj shqiperi futet dhe kosova kshu qe dhe emrat me te cuditshem ne kosove mund ti postoni :)
Po e filloj un dhe kush din ndonje ta shkruaj :)
Vithkuqi Korca
Kurveleshi Tepelene
Xhylekar Gjilan
Muqibab Gjilan
kuqan Elbasan
QINAM Erseke
SYMIZE Tepelene
mize lushnje
Bubullime Lushnje

Pike se pari meso se emrat shkruhen me shkronje te madhe ne fillim!

Shume here e kam vene re qe shkruani "shqiperi" / "kosove"!
"Shqiperi"
"Kosove"
...shkruhet.

-Pse talleni?!

Ndersa sa per temen, e ka kryer mire punen turku greku e serbi...
-Ne Shqiperi nga 3500 vendemertime, 1000 jane serbe, 1000 jane greke, 1000 jane turke dhe 500 jane shqiptare ne emertimin e tyre!!!

...vendemertim "Qinamaku" ne rrethin e Kukesit, jo po "Qinabythen"!!!

-Qyteti "Elbasan", sikur Shqiperia ndodhet ende nen pushtimin osman, "ALBA-NAS".

...e shume te tjera, po kujt t'ja thuc!
 
Top