• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Engjellin qe u shnderrua ne djall

WxP

Tech
Nje dit te bukur me diell,teksa rrinte ne oborrin e tij gjigand,Mbreti i kerkon sherbetoreve te tij ti sillnin piktorin me te mir te vendit...Me shum mund sherbetoret e gjejn dhe ja cojn mbretit..Mbreti mer piktorin,e con para nje muri te madh ne pallatin mbreteror dhe i thote:
-Kjo faqja e murit esht bosh...dua qe aty t'me vizatosh nje engjell te vertete.....
Piktori i vu ne siklet pasi s'dinte cili ishte engjelli i vertet por perseri pranoi ta gjente dhe ti plotesonte deshiren mbretit..
Sa doli nga pallati mbreteror piktori filloi te kerkonte per engjellin e vertete..ecte rruges dhe shihte vetem per engjej..per nje moment ndalon...sheh nje vajz te bukur,te embel,elegante,dhe mendoi me vete ta conte tek mbreti...
Sapo takohet me mbretin piktori i thot qe mendon se ka gjetur engjellin e vertet...kur mbreti sheh vajzen..e refuzon..i thot qe s esht ai engjelli i vertet dhe duhet te kontrrollonte perseri...
I deshperuar piktori del perseri ne kerkim te engjellit...duke hecur rruges ne nje qoshe sheh nje femij te vogel,me nje cope buke n dore.i cili po qante...mendoi tja propozonte mbretit si engjellin e vertet..
E con ne pallatin mbreteror dhe e dergon te mbreti...sapo e sheh,mbretit i ngulitet pamja e femijes qe me lot n sy dhe me buk n dore po kenaqej nga pamja e mbreteris se tij dhe e pranon si engjellin e vertet..piktori i lumtur qe arriti te gjej engjellin e vertet filloj ta pikturoj dhe i ben djalit nje pikture gjigante ne faqen bosh te murit...
Kaluan vite...mbreti po plakej...i merzitur sheh pikturen e engjellit dhe mendoi:jeta ka dhe te keqijat e veta...po pikturoj perball engjellit nje djall...
Therret perseri piktorin i cili i pikturoi engjellin dhe i kerkon qe kesaj rralle te gjeje djallin e vertet..
Piktori u vu perseri ne siklet..ku te gjente djallin e vertet...menjeher ne mendje coi nje burg ne vend i cili mbahej si burgu me i keq i koherave...
-aty duhet t ket patjeter djaj mendon..
Shkon ne burg dhe i kerkon gardianit ta coje ne qeline ku qendrronte i burgosuri me i keq qe kishte burgu..
Gardiani i thot:
-Njeriu me i keq ne kete burg ka 10 vjet qe s del fare nga ajo dhome..Esht shnderruar ne kafshe qe s pranon njeri brenda..
Gjithsesi piktori donte te rrezikonte..shkon para deres se te burgosurit dhe i flet nga jasht dere..i thote
-Vij ketu me urdherin e mbretit..me duhet te bej nje pikture per mbretin per ti cuar djellin e vertete...
Nga brenda s degjohej asgje..piktori hap deren dhe hyn ne qeli...Qendrron perball personit dhe i kerkon te mbaje pozicion per ti bere portretin...Duke ber portretin sheh qe ne syt e te burgosurit po dilnin lot..
Qendrron i hutuar perball tij dhe i thote:
-Si ka mundesi qe thojn per ty se je njeriu me i eger...ti ke akoma ndjenja njerzore..ti po nxjerr lot.....
I burgosuri..ngren koken dhe i thote:
-Mban mend qe para shum vitesh i ke kerkuar nje femije ta vizatoje si engjellin e mbretit?!
Ja qe tani po i kerkon ta vizatosh per djall...
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Vertet me pelqeu shum :) Faleminderit WxP per kte ;)
 

Lauri

Anunnak
Bravo WXP tregim i bukur vertete.
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Shume i bukur...Edhe pse ishte i parashikueshem fundi..
 
e kam lexuar dhe me pare kte,vertet eshte histori e bukur .
kjo do te thote se njeriu nuk e njeh ne menyre absolute vetveten!
 

inushja2

preshevare
Sa i bukur po aq i trishtuar si "tregim"

Te gjithe brenda nesh mbajm djallin dhe engjellin ...
Lum si ata qe jeta i buzeqesh dhe kan fatin e mire per ta treguar anen engjellore(ose te pakten te jet dominante kjo an) te tyre gjat gjith jetes
E dikush fatkeqesin te kaloj jete ferri qe do e transformoj deri ne maximumin e kundert ... :(
 

njoni

llahtaria vete
Shum i bukur si tregim, po prap se kuptova mire kte te djallit edhe te engjellit.. pak i ngaterruar.
 

WxP

Tech
Kur se kuptove si mund te thuash i bukur :D
Te keshilloj ta rilexosh me vemendje.
 

njoni

llahtaria vete
Kur se kuptove si mund te thuash i bukur :D
Te keshilloj ta rilexosh me vemendje.
Ishte e bukur si histori, por ajo qe nuk kuptova, ishte pse ky kishte rene ne burg, dmth nuk jepte asnje shpjegim per kte. Thjeshte kalon nga i vogel me buke ne goje, direkte ne burg. Duhet te flitej pak edhe per jeten e ktij djalit mendoj une.
 
Ishte e bukur si histori, por ajo qe nuk kuptova, ishte pse ky kishte rene ne burg, dmth nuk jepte asnje shpjegim per kte. Thjeshte kalon nga i vogel me buke ne goje, direkte ne burg. Duhet te flitej pak edhe per jeten e ktij djalit mendoj une.
thelbi i historis nuk qendron te jeta e djalit,por tek ajo se si njeriu ndryshon dhe nuk eshte i njejti person gjithmone,se askush nuk mund te ket besim absolut te vetja sepse jeta mund te zhnderroj nga nje engjell ne djall.
 
shumeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee e bukur
 
Titulli: Engjellin qe u shnderrua ne djall

une medoj se osht naj imagjinat e jotja am shum e bukur po me pelqen diqka e bukur


Kur Jeta Te Deshpron Kur Fati Shpinen Ta Kthen Kur Zemra Te Behet Monoton Mos Harro Se Egziston Dikush Qe Te Don.
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Engjellin qe u shnderrua ne djall

te japi mendimin engjelli dhe djalli nje here :)shume i bukur ky tregim si shkon historija si dihet asnjehere jetes
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Engjellin qe u shnderrua ne djall

komplimente:dong::dong::dong:,vertet shume e bukur,si dhe prekese:qaj:
 

capkenja

Anëtar i ri
Titulli: Engjellin qe u shnderrua ne djall

Shume histori e bukur syte me lot me jam mbushur.
 

pulcina86

❤️
Titulli: Engjellin qe u shnderrua ne djall

Fundi i jep kuptimin, po sh i trishtuar mu duk. :(

 

The_Vampire

Antarë
Titulli: Engjellin qe u shnderrua ne djall

historia eshte fantastike
e une mendoj qe si engjellin si djallin e kemi brenda vetes
jan kushtet dhe rrethanat ato qe na bejne ta nxjerrim ne pah
 

DEVIL HAND

Anëtar Aktiv
Titulli: Engjellin qe u shnderrua ne djall

WxP t'lumt histori shum e bazuar ne gjona reale :)
 

ssokoll

Release Yourself
Titulli: Engjellin qe u shnderrua ne djall

shume e bukur sepse nga histori si kjo ne mund te nxjerrim mesime te rendesishme...si ketu..qe na meson se nuk i dihet fatit...ndonjeher ai zgjedh rrugen tende...ndonjeher ty vet zgjedh fatin...

ashtu e kuptova une
 

Aisha

Anëtar i ri
Titulli: Engjellin qe u shnderrua ne djall

Edhe mua me pelqeu.......
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Engjellin qe u shnderrua ne djall

teper ebukur shume mka lene mbresaky send
 
Top