• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ermonela Jaho përzgjidhet artistja e javës nga “OperaWire”Sopranoja e njohur shqiptare Ermonela Jaho është përzgjedhur artistja e javës nga revista online amerikane “OperaWire”.

E hapur në vitin 2016, ky medium sjell lajme, analiza e kritika për operën në përgjithësi dhe mbulon ngjarje në gjithë botën. Përzgjedhja e artistit të javës është njëra prej rubrikave.

Arsyeja për përzgjedhjen e Jahos vjen si rezultat i perfomancave të saj mbresëlënëse të kohëve të fundit, shkruan sot “Koha Ditore”. “OperaWire” suksesin e saj e lidh me rolin kryesor në operën “Madama Butterfly” të Puccinit, duke e cilësuar si një prej operave më zemërthyese dhe element kryesor i repertorit operistik.

Pas pushtimit të teatrove të mëdha në New York, Londër, Bolonjë, Paris dhe Venecia, Jaho do të bëjë debutimin e saj në “Washington National Opera” në rolin e famshëm të kësaj opere që mbanë emrin Cio-Cio San…shqiptari.eu
 
Top