Europa League – Anglezët përballje të forta edhe në këtë veprimtari

Smirnoff

Anëtar i Nderuar
Shorti i Europa Ligë ka dhuruar përplasje interesante, ku spikasin dy skuadrat e Mançesterit, që pas eliminimit nga Liga e Kampioneve, fati u ka dhuruar kundërshtar të vështirë edhe në veprimtarinë tjetër europiane. Mançester Siti do të përballet me kampionët portugez të Portos, ndërsa Junajti i Sër Aleks Fergusonit i duhet të sfidojë Ajaksin. Lacio pjesë e së cilës janë edhe dy shqiptarë, drejtori Igli Tare dhe kapiteni kuqezi Lorik Cana, i pret një duel i vështirë me spanjollët e Atletiko Madridit.

Ja kush do të jenë përablljet e Europa Ligës në raundin 1/32:

Porto – Manchester City

Ajax – Manchester United

Lokomotiv Moskë – Athletico Bilbao

Salzburg – Metalist Kharkiv

Stoke City – Valencia

Rubin Kazan – Olympiacos

AZ Alkmar – Anderlecht

Lazio – Athletico Madrid

Steaua – Twente

Plzen – Schalke

Wisla Krakov – Standard Liege

Braga – Besiktas

Udinese – Paok

Hannover – Club Brugge

Legia Warsava – Sporting Lisbon
 
Top