Europa League, Milan fiton me përmbysje dhe kalon grupin

hauge-1100x620.jpg
Milan arriti të kalojë grupin në Europa League, pas fitores me përmbysje në ndeshjen ndaj Celtic, të luajtur në San Siro.

Kuqezinjtë e nisën shumë keq ndeshjen, duke pësuar dy gola në 15 minutat e para.

Ishte Hakan Çalhanoglu ai që zgjoi ekipin me një gol nga goditja e dënimit, ndërsa Castillejo barazoi rezultatin në pjesën e parë.

Në të dytën, Milan shënoi dy gola me anë të Hauge dhe Brahim Diaz, duke vulosur kualifikimin në Grupin H. Ky grup kryesohet nga Lille me 11 pikë, që sot mposhti Spartën e Pragës, ndërsa Milani ndjek me 10 pikë.

A2cnn.com
 
Top