Europa Lige

Smirnoff

Anëtar i Nderuar
Europa Ligë ngre siparin e ndeshjeve në grupe

Europa Ligë ka hyrë në fazën e ndeshjeve në grupe, të cilat janë 12 me nga 4 skuadra. 24 ndeshjet e luajtuar kanë shkuar pak a shumë sipas parashikimeve, por edhe rezultate disi të paparashikuara. Gjithsesi janë vetëm ndeshjet e para në grup, kështu që të gjitha skuadrat i kanë mundësitë që të realizojnë objektivat e tyre. Bie në sy starti i mirë i skuadrave hollandeze, portugeze dhe spanjolle, ndërsa italianët vijojnë të mbeten prapa që në fillim, ndonëse kanë mbetur dy, ku Lacio barazon në shtëpi dhe Udineze fiton me vështirësi.

Ja rezultatet e përballjeve të para në 12 grupet e Europa Ligës

GRUPI A

Paok 0-0 TotenhEm

Shamrok 0-3 Rubin Kazan

GRUPI B

Kopenhagen 1-0 Vorskla

Hanover 0-0 Standard Liezh

GRUPI C

Hapoel 0-1 Rapid Bukuresht

Psv 1-0 Legia Varshav

GRUPI D

Lacio 2-2 Vaslui

Zyrih 0-2 Sporting Lisbona

GRUPI E

Beshiktash 5-1 Makabi Tel Aviv

Dinamo Kiev 1-1 Stoke SitiGRUPI F

PSG 3-1 Salzburg

Slovan Bratislava 1-2 Atletiko Bilbao

GRUPI G

Austria Vienë 1 -2 Metalist Karkiv

Az Alkmar 4-1 MalmoeGRUPI H

Birmingham 1 -3 Braga

Klub Bryzh 2-0 Maribor

GRUPI I

Atl. Madrid 2-0 Celtic

Udinese 2-1 RenesGRUPI J

Makabi Haifa 1 -0 Aek Larnaka

Steaua 0-0 Shalke 04GRUPI K

Fulham 1 -1 Tuente

Visla Krakovia 1-3 OdenseGRUPI L

Anderleht 4-1 Aek Athinë

Shturm Grac 1 -2 Lokomotiva e Moskës
 
Top