• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Europiani i Peshëngritjes, fillim i mirë për Shqipërinë

cent

...Lontano

Shqipëria e nisi pozitivisht Europianin e peshëngritjes për të rritur që po zhvillohet në Tiranë në pallatin e sportit Asllan Rusi. Në kategorinë 56 kg ekipi shqiptar u përfaqësua nga dy peshëngritës të rinj dhe me perspektivë, që arritën rezultate brenda pritshmërive Federatë shqiptare të Peshëngritjes. Anxhelo Shabani u ngjit i pari në pedanë, duke gritur fillimisht 80 kg në stilin e shkëputjes, ndërsa në dy provat e mbetura ngriti respektivisht 90 dhe 95 kg. Në këtë stil Arbër Cercizi ngriti 90 kg në provën e parë, 100 në të dytën, por dështoi në të tretën ku pretendonte të ngrinte 108 kg.

Në stili e shtytjes Shabani realizoi me sukses dy provat e para duke ngritur 100 dhe 105 kg, ndërsa në të tretën nuk arriti të ngrinte 111 kg. Edhe Cerzici nuk pati probleme në dy provat e para teksa ngriti 110, dhe 117 kg, ndërsa e pati të pamundur të ngrinte me sukses në provën e tretë 125 kg. Anxhelo Shabani e mbylli në dygarësh me 200 kg, ndërsa Arbër Cercizi me 217 kg.Trajneri I ekipit kombëtar shqiptar, Ilir Cela, u shpreh I entuziazmuar për rezultatet e dy të rinjve Shabani dhe Cercizi, që marrin më shumë vlerë në renditjen ekipore.

Pavarësisht duartrokitjeve që mori në pedanë, Arbër Cercizi pretendon se nuk marrë maksimumin tij. Objektivi i Shqipërisë, në renditjen ekipore sipas trajneri Cela janë tashmë për vendin e tretë.
/Reagimi
 
Top