F.C Chelsea KAMPION EUROPE 2011/2012

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Nje ndeshje plot emocione ne "Alianz Arena", Munchen e perfunduar ne kohen e rregullt me rezultatin 1-1 (T.Muller 81' Bayern Munchen) - (Didier Drogba 86' Chelsea).

Ne kohen shtes Bayern Munchen humbet shancin per te evituar penalltit,por Robben gabon nga 11 metershi...

Ne penallti triumfon Chelsea,qe triumfon per te paren her ne kete kompeticion.

Gjith milionat e investuara nga Miliarderi Rus "Roman Abramoviç" per te ndertuar kete skuader... Ja pa hajrin!
 
Redaktimi i fundit:

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: F.C Chelsea KAMPION EUROPE 2011/2012

E pash kete finale ne nje ekran te gjere dhe te tre dimensione qe e inagurova me kete rast .
çelsi , me shume fat , ja doli mban te gjunjezoje gjermant te cilet nuk po e kaperdinin dot
kete deshtim . Per mua magjia angleze fitoj kete radhe mbi pragmatizmin gjerman dhe mu be qefi ,
ta mrrin vesh gjermante se nuk arruhet gjithçka duke punur si qeni , por duhet dhe pak magji , sidomos ne futboll .
 

vAmPiRe

Aop aLiSa^sHkOdRaNe
Titulli: F.C Chelsea KAMPION EUROPE 2011/2012

ojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj jeathhhhhhhhhhhhh.. faktikisht e urrej Chelsea si skuader por love faktin qe fitorja e madhe vjen ne Angli.... :) + i ulem hunden Gjermanve se kan pordh shume (me ner e me than LOL )
 

Endrra

VIP
Pe: F.C Chelsea KAMPION EUROPE 2011/2012

He mor ca keni me Bayern,,,? Nje here duhet me ju a lane rradhen edhe te tjereve hihihihihi

Gjithsesi Riberis nuk i falet....

Vamp, na tradhtove, dihet historikisht se shkodrant kane ken gjithmone me Gjermanin :p


PS: dje ishte nje atmosfere fantastike,,,Kaq shume Anglez te marre, nuk kam pa kurre bashke(ja u kaloshin eshe tifozave te cmenun bavarez):eek:k
 
Redaktimi i fundit:

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: F.C Chelsea KAMPION EUROPE 2011/2012

E urroj Chelse-in shkaku i Mourinhos (ish trajnerit) dhe Abramovicit (rusit), por me gjase kete vit ju ka pri fati dhe ja arrijten te marrin kupen.
 
Top