F1, Australi, gara nis me incidente

elbruna

Anëtar i Respektuar
Ka startuar me incidente gara për Cmimin e Madh të Australisë në Formula 1.

Që në fillim të garës Alonso dhe Shumaker janë përfshirë në një incident duke përfunduar në vendet e fundit.

Pista e Australisë është ndër më të vështirat dhe njihet për incidentet e shumta që ndodhin gjatë garës.TCH
 

AUSTRALIANI_VIP

Anëtar Aktiv
Titulli: F1, Australi, gara nis me incidente

ka per qen e bukur se gjith diten sot shi ka qen :p
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: F1, Australi, gara nis me incidenteF1, Button triumfon në Australi
Jenson Button është fituesi i Cmimit të Madh të Australisë në Formula 1. Piloti i McLaren Mercedes ka triumfuar në një garë që është karakterizuar që në momentet e para të saj nga incidente të shumta.

Vendin e dytë e ka zënë Robert Kubica me Renault, ndërsa i treti Felipe Massa i Ferrarit.

Pas kësaj gare, kreun në renditjen e përgjithshme për pilotët e mban Alonso me 37 pikë, Massa me 54 dhe Button me 31.

Ndërsa në klasifikimin e përgjithshëm për konstruktorët kryeson Ferrari me 70 pikë, duke lënë pas McLaren me 54 dhe Mercedes me 29 pikë.
•tch•
 

elbruna

Anëtar i Respektuar
Titulli: F1, Australi, gara nis me incidente

pamje te mara nga gara e sotme ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 

AUSTRALIANI_VIP

Anëtar Aktiv
Titulli: F1, Australi, gara nis me incidente

lol good job ELbruna..:)
 
Top