F1, Hamilton është zot në Hungari

cent

...Lontano
Lews Hamilton tregon edhe një herë tjetër se është zot në Hungari, teksa piloti britanik e ka fituar për të katërtin herë radhazi garën e اmimit të Madh të Hungaroring-ut.
Hamilton-Hungary.jpg

Piloti britanik i skuadrës Mercedes, u nis i pari në garën e sotme dhe ishte i pakapshëm nga pilotët ndjekës. I dyti u rendit piloti i Lotus-it, Kimi Raikkonen, ndërsa Vettel, kampioni në fuqi, u kënaq me një vend të tretë.

Në pesëshen e parë hynë edhe Mark Webber i Red Bull Racing dhe Fernando Alonso i skuadrës së Ferrarit.

/Shekulli
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: F1, Hamilton është zot në Hungari

Ja ka gjet KODIN kesaj piste ky zezaku anglez
 
Top