F1, Vettel i pamëshirshëm

cent

...Lontano
Sebastian Vettel është i pamëshirshëm. Piloti gjerman i Red Bull siguroi “pole postion” e pestë radhazi duke regjistrua kohën më të shpejtë në garën për اmimin e Madh të Indisë.
20qklt0.jpg

Vettel regjistroi xhiron më të shpejtë me kohë 1:24:119 duke lënë pas tij dy Mercedes-ët, e Nico Rosber dhe Leëis Hamitlon, ndërsa ثebber, u rendit i katërti dhe pas tij Felipe Massa me Ferrari. Fernando Alonso zhgënjeu duke u renditur vetëm i teti me kohën 1:25:934.

Pas këtij rezultati, Vettel i duhet të rënditet në pesë vendet e para në garën e së dielës për t’u shpallur edhe matematikisht kampion botë në Formula 1, për të katërtin vit radhazi.

Gara për اmimin e Madh të Indisë zhvillohet të dielën në orën 10:30 dhe do të transmetohet drejpërdrejt në Top Channel.

/Top Channel
 
Top