Facebook ne Shqip

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Facebook ne Shqip

Une hyra ne nje net kafe nje dite dhe me doli automatikisht opsioni per ta kthyer ne shqip dhe e ktheva. Ka disa gabime te renda ortografike, por mire eshte. :)
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Facebook ne Shqip

se si me duket shqip facebook-u....
edhe une pashe disa gabime, po mire ne pergjithesi!:)

bravo atyre qe kane marre mundin te perkthejne:)
 

angel boy

cun i veshtire
Titulli: Facebook ne Shqip

une nuk e dua ne shqip...me duket shum kot
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Facebook ne Shqip

se kuptoj ne shqip jam msu kshu sic eshte dhe se nderroj
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Facebook ne Shqip

Ja bijte e shqipes sa e duan shqiponjen ncncncncnc
 

BeniT

Donatorë
Titulli: Facebook ne Shqip

Une per vete e nderrova .. e bera Shqip..
Shyqyr qe na e bene Shqip per ne pleqte , qe edhe me shqipen kemi probleme dhe jo me ta kemi ne gjuhe te huaja..
Ju lumshin duart atyre qe kane kontribuar ne kete ide..
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Facebook ne Shqip

Pse me nje te ndryshuar te nje opsioni ne face duket se sa e do Shqiperine??? :mah

Shqiperine mbase jo, por gjuhen shqipe po :brrr
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Facebook ne Shqip

Gjuhen shqipe e mbaj brenda meje,s'kam pse ndryshoj nje opsion ne face per t'u treguar njerezve sa e dua.
 

BeniT

Donatorë
Titulli: Facebook ne Shqip

Gjuhen shqipe e mbaj brenda meje,s'kam pse ndryshoj nje opsion ne face per t'u treguar njerezve sa e dua.

" Gur , nga nje gur behet mur." ...ka thene thene populli
 

agrodolce

Anëtar i Respektuar
Titulli: Facebook ne Shqip

Shum bukur :D un edhe Mozilla Firefox kam shkarikuar versionin ne shqip :D
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Facebook ne Shqip

Beni sorry por s'te kuptova......

S'ka nothing tesoro, important est qe toi love gjuhen albaneze....
 

BeniT

Donatorë
Titulli: Facebook ne Shqip

Beni sorry por s'te kuptova......

PO pse do qe ta them kaq shkoqur mo Bianca :p Sot nuk po ndryshon nje opsion , mbase neser ku i dihet .. mund te besh ndonje gje tjeter , qe mos te favorizosh gjuhen Shqipe..
Me sa di une ne facebook eshte bere nje apel per te futur gjuhen shqipe si opsion .
Gjithsesi rrofshin gjuhet e huaja per ne Shqiptaret..
Perhere kemi te bejme me zgjidhje personale..
Secili/a ben zgjidhjen personale qe e ben te ndihet me mire .
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Facebook ne Shqip

Kete e kisha kuptuar...Sdq ju me kenaqni mua.
Nuk ju ben me shume atdhedashes se mua fakti qe ndryshoni face dhe e vendosni ne shqip...Sot nuk ndryshoj nje opsion se nuk ia kam idene pc dhe s'kam nerva e sa te bej lemshe kot po mbaj kete qe kam.E kjo s'do te thote qe une po filloj te nenvleresoj gjuhen shqipe apo ku ta di une.
Neser mbase kur te marr vesh se si funksionon taman,do e bej...
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Facebook ne Shqip

Ah meqe jemi kisha nje pyetje??? Kur ndryshon gjuhen,e ndryshon vetem per llogarine tende,apo me mbetet ne pc ndryshimi i gjuhes??
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Facebook ne Shqip

Ah meqe jemi kisha nje pyetje??? Kur ndryshon gjuhen,e ndryshon vetem per llogarine tende,apo me mbetet ne pc ndryshimi i gjuhes??

Mesuesja ne gjimnaz na thoshte : Nga menyra si krijoni pyetjen tregoni edhe nivelin tuaj :p

Lexo titullin e temes dhe relaksohu :D !
 

ardit_620

Antar Aktiv
Titulli: Facebook ne Shqip

Gje e mire per ato qe perdorin Facebookun (ndonje gje tjeter sdini cte beni qe futeni ne Facebook e ne sajte te tjera sociale)??
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Facebook ne Shqip

Ti adhuruesi i gjuhes shqipe,ti qe e dashuron deri ne palce,relaksohu nuk eshte fjale shqipe.

Thuaj mesues tende qe nuk zbuloj ujin e ngrohte me ate qe ka thene.
 

mirela

DODONA hajmali
Titulli: Facebook ne Shqip

E bera ! Sa pa gje mire eshte dhe keshtu me kete shqipe .......
 

LePuRuShI

Stafi Teknik
Titulli: Facebook ne Shqip

Ah meqe jemi kisha nje pyetje??? Kur ndryshon gjuhen,e ndryshon vetem per llogarine tende,apo me mbetet ne pc ndryshimi i gjuhes??

Meqenese Shqipja nuk eshte gjuh "released" qe do te thot qe eshte perfundimtare ajo nuk eshte ne listen e gjuhenve. eshte ne faz perkthimi edhe Glosari ka mbaruar e tani jan duke perkthyer edhe sitin ne cdo gje. Normalisht qe do te shihni gabime sepse eshte ne perpunim e siper. Jan rreth 550 perkthyes tek te cilet po te doni mund te merrni pjes edhe ju. Kur te mbarohet plotesisht ateher gjuha hidhet per votim. Nese e pranojne lexuesit shqip ateher publikohet zyrtarisht e mund ta zgjedhsh te Preferences ose impostazioni si e keni ju.
Nese ti ben kete menyra qe te them un.. ajo te shtohet automatikisht ne listen e gjuheve per llogarine tende. Nese don zgjedh nje gjuhe tjeter prap edhe kthehesh te shqipja prap me ane te butonit qe gjendet ne fund te faqes... nuk eshte nevoja me e ber prap kete procedure

Gje e mire per ato qe perdorin Facebookun (ndonje gje tjeter sdini cte beni qe futeni ne Facebook e ne sajte te tjera sociale)??
Secili ka deshiren e vet me ber... sbesoj se nje person qe hyn ne facebook nuk paska ca me ber :) Fundja ke mijra VIP e politikan te njohur e bla bla qe hyjne...
Barack Obama perdor Twitter qe eshte nje sherbim i vogel fare.

E bera ! Sa pa gje mire eshte dhe keshtu me kete shqipe .......

Me behet qefi qe jeni te kenaqur :)
 

korado

President
Titulli: Facebook ne Shqip

E bera edhe une,doli shqip.:)
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Facebook ne Shqip

Meqenese Shqipja nuk eshte gjuh "released" qe do te thot qe eshte perfundimtare ajo nuk eshte ne listen e gjuhenve. eshte ne faz perkthimi edhe Glosari ka mbaruar e tani jan duke perkthyer edhe sitin ne cdo gje. Normalisht qe do te shihni gabime sepse eshte ne perpunim e siper. Jan rreth 550 perkthyes tek te cilet po te doni mund te merrni pjes edhe ju. Kur te mbarohet plotesisht ateher gjuha hidhet per votim. Nese e pranojne lexuesit shqip ateher publikohet zyrtarisht e mund ta zgjedhsh te Preferences ose impostazioni si e keni ju.
Nese ti ben kete menyra qe te them un.. ajo te shtohet automatikisht ne listen e gjuheve per llogarine tende. Nese don zgjedh nje gjuhe tjeter prap edhe kthehesh te shqipja prap me ane te butonit qe gjendet ne fund te faqes... nuk eshte nevoja me e ber prap kete procedure


Secili ka deshiren e vet me ber... sbesoj se nje person qe hyn ne facebook nuk paska ca me ber :) Fundja ke mijra VIP e politikan te njohur e bla bla qe hyjne...
Barack Obama perdor Twitter qe eshte nje sherbim i vogel fare.Me behet qefi qe jeni te kenaqur :)

Faleminderit Lepur...
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Facebook ne Shqip

Epo nuk komentuan pak disa..e te gjejne difekte...
Ne vend te thoni flm qe e bejne...
Nejse

Urrime:)
 

ssokoll

Release Yourself
Titulli: Facebook ne Shqip

LOL LOL vetem kinezshen ke lon pa fut ketu LOL

hhahaha vertet lol lol ... ideja e fjalis ishte shum e bukur dhe me pelqeu.

Rrofte gjuha shqipe

p.s. falemniderit atyre qe kane perkthyer facebook shqip
 
Top