Falja e namazit të Fitër Bajramit (Eid al-Fitr celebrations in Tirana, Albania) 2016

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Besimtarët myslimanë shqiptarë duke festuar Fitër Bajramin, që shënon fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

Qindra besimtarë morën pjesë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” ndërsa uruan njëri-tjetrin për më shumë solidaritet. Imami i Qabesë, Salih bin Muhammad Talib ishte i ftuar në festën e Fitër Bajramit ku drejtoi edhe faljen e namazit mëngjesin e së martës.

Ndër arsyet që e kanë tërhequr Imamin e Qabes (Salih Al Talib) për ta vizituar Tiranën, flitet se janë edhe këto pamje unike të cilat për çdo Namaz Bajrami bëjnë xhiron e botës.


 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Falja e namazit të Fitër Bajramit (Eid al-Fitr celebrations in Tirana, Alban

Per mua nuk eshte e pranueshme kur lutjet kryesore te nje feste nder me kryesoret behen ne gjuhen qe nuk e kupton me shume se 99 % e pjesmarresve madje une jam kunder dhe kam per te qene kunder cdo feje qe nuk pranone lutjet ne gjuhen time.

Se dicka nuk funksiononte shifni kete video nga minuta 6:43 deri ne minuten 6:50.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Falja e namazit të Fitër Bajramit (Eid al-Fitr celebrations in Tirana, Alban

Masha-Allah, me tu kenaq syri ^_^
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Falja e namazit të Fitër Bajramit (Eid al-Fitr celebrations in Tirana, Alban

Per mua nuk eshte e pranueshme kur lutjet kryesore te nje feste nder me kryesoret behen ne gjuhen qe nuk e kupton me shume se 99 % e pjesmarresve madje une jam kunder dhe kam per te qene kunder cdo feje qe nuk pranone lutjet ne gjuhen time.

Se dicka nuk funksiononte shifni kete video nga minuta 6:43 deri ne minuten 6:50.

Namazi esht standard ne gjithe globin. Dhe hoxhallaret e hershem qe ne krenohemi se ishin musliman te moderuar e tradicional shqiptar arabisht faleshin.
Ne minuten qe thua ti ai thote ne menyre te perseritshme: Allahu Ekber!Allahu Ekber! ( Zoti esht me i madhi) Kjo fjale degjohet ne tere rruzullin minimumi 30 her ne dit prej Ezanit dhe njerezit qe falen e njohin mire.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Falja e namazit të Fitër Bajramit (Eid al-Fitr celebrations in Tirana, Alban

Namazi esht standard ne gjithe globin. Dhe hoxhallaret e hershem qe ne krenohemi se ishin musliman te moderuar e tradicional shqiptar arabisht faleshin.
Ne minuten qe thua ti ai thote ne menyre te perseritshme: Allahu Ekber!Allahu Ekber! ( Zoti esht me i madhi) Kjo fjale degjohet ne tere rruzullin minimumi 30 her ne dit prej Ezanit dhe njerezit qe falen e njohin mire.

Po mire moj mba traditen ti kush te ndal. Une shpreha mendimin tim. Zoti dhe feja qe nuk njef lutjen time ne gjuhen time, nuk njef kombin tim, nuk pranon simbolet e kombit tim, nuk njef nje shenje te kombit tim dhe qe me bene vella afrikanin e ma quan qafir e kaurr vellaun vetem se ka besim tjeter nuk ka per te qene asnjehere zot e as fe imja. Fal te qoft :fshin:

Sa per ate minuten aty, une u knaqa tu qesh,;) kur aj gamilja dhe ky joni sa si ndeshen surratat se kishin ngaterru ritin
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Falja e namazit të Fitër Bajramit (Eid al-Fitr celebrations in Tirana, Alban

Mos me i besu Atij që ka kriju gjuhën tënde, kombin tënd, e vëllain e besimit tjetër është mesele e madhe.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Falja e namazit të Fitër Bajramit (Eid al-Fitr celebrations in Tirana, Alban

Po mire moj mba traditen ti kush te ndal. Une shpreha mendimin tim. Zoti dhe feja qe nuk njef lutjen time ne gjuhen time, nuk njef kombin tim, nuk pranon simbolet e kombit tim, nuk njef nje shenje te kombit tim dhe qe me bene vella afrikanin e ma quan qafir e kaurr vellaun vetem se ka besim tjeter nuk ka per te qene asnjehere zot e as fe imja. Fal te qoft :fshin:

Sa per ate minuten aty, une u knaqa tu qesh,;) kur aj gamilja dhe ky joni sa si ndeshen surratat se kishin ngaterru ritin

Po dhe ti beso c'ka duash mo. Une thjesht tu pergjigja meqe na kishe ftuar te degjonim ato seconda. Fal te qofte dhe ty se s'po m'prish pune c'ka besojne te tjeret!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Falja e namazit të Fitër Bajramit (Eid al-Fitr celebrations in Tirana, Alban

Po dhe ti beso c'ka duash mo. Une thjesht tu pergjigja meqe na kishe ftuar te degjonim ato seconda. Fal te qofte dhe ty se s'po m'prish pune c'ka besojne te tjeret!

:fshin: Jo, jo! Ne asnje vend nuk ju kam ftuar te degjoni. Per te shikuar edhe ju kam ftu dhe shikimi e degjimi jane gjona te ndryshme.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Falja e namazit të Fitër Bajramit (Eid al-Fitr celebrations in Tirana, Alban

:fshin: Jo, jo! Ne asnje vend nuk ju kam ftuar te degjoni. Per te shikuar edhe ju kam ftu dhe shikimi e degjimi jane gjona te ndryshme.

aaa ti dmth u ankoke per gjuhen dhe ne fund na fto te shikojme. Se dija qe gjykon fjalet me shikim..Prandaj dhe s'kuptohesh cfare flet! Gabim i imi!
p.s.Boll fshive se u lodhe! ;)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Falja e namazit të Fitër Bajramit (Eid al-Fitr celebrations in Tirana, Alban

aaa ti dmth u ankoke per gjuhen dhe ne fund na fto te shikojme. Se dija qe gjykon fjalet me shikim..Prandaj dhe s'kuptohesh cfare flet! Gabim i imi!
p.s.Boll fshive se u lodhe! ;)

Prap ske kuptuar asigje. Sa per fshese e keni me tapi fshesen kahere :fshin:
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Falja e namazit të Fitër Bajramit (Eid al-Fitr celebrations in Tirana, Alban

Je burre i mencem ti.Flet dhe me figurina jo vec me fjale. S'kuptohesh kollaj! ;)
Eh medet!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Falja e namazit të Fitër Bajramit (Eid al-Fitr celebrations in Tirana, Alban

Une kot s'kam thene. Shqiptari shpesh here ose mundohet te tregohet me i mencuri ose me budallai. Ne tere boten qe 14 shekuj behet keshtu falja, sepse keshtu ka urdheruar i madhi Zot, dhe ti mund te lutesh ne gjuhen tende ne cdo moment, pervec koheve te faljes, madje edhe aty ne momente te caktuara gjate qendrimit ne sexhde ne rekatet sunnet, te lejohet te lutesh ne gjuhen tende, gje te cilen injorantet nuk e dine, nuk e kuptojne sepse nuk duan, preferojne te vdesin me nje pale mend.

Nuk e di perse skerkojne edhe Aspirinin ta perkthejne ne Shqip, apo paracetamolit lool.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Falja e namazit të Fitër Bajramit (Eid al-Fitr celebrations in Tirana, Alban

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_sur_zpswzyxiulg.jpg
Po bre po ka lutje e thirrje shqip sa te duash.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Falja e namazit të Fitër Bajramit (Eid al-Fitr celebrations in Tirana, Alban

Je rrallue, s'ke faj, ti kap dallash koka.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Falja e namazit të Fitër Bajramit (Eid al-Fitr celebrations in Tirana, Alban

Me ke rri behet njeriu. Mali te jep malin!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Falja e namazit të Fitër Bajramit (Eid al-Fitr celebrations in Tirana, Alban

image.jpg


Vertet eshtw vet mrekullia ky Kuran

Ketu askujt nuk i behet padrejtesi.
 
Top