Feja ndihmon për vetëkontroll

Daisy

Anëtar i Respektuar
Behu serioze njehere kur me citon . Se perndryshe bie edhe une ne testin e vetekontrollimit nga personi yt qe shfaqesh ne forum me karakterin tend !
E kape ?

ik o cen se nuk ka ec teknollogjia der aty qe te dal nga tastjera e te te rraf der sa te kerkosh falje per budalliqet qe thua
 
Mua me thane njehere “ti do djegur ne turre te druve” vetem pse thashe nje mendim timin ndryshe
Dhe ai qe ma tha mbahej si besimtari me calm qe kisha lexuar....
Mu desh te shof ne Google cfare vdekje do me priste lol
Daisy Jean D'Arc ?
Megjithate te tjeret te japin mundesine te jesh e lidhur ne nje hu dhe te te gjuajne me gure.
Ke mundesine e zgjedhjes ?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Daisy Jean D'Arc ?
Megjithate te tjeret te japin mundesine te jesh e lidhur ne nje hu dhe te te gjuajne me gure.
Ke mundesine e zgjedhjes ?
Vallaj djegien do preferoja , se kjo e gurave me duket shume e shemtuar....:p
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Une jam e pavdekshme o Mon lol
Por dhe nese vdes jam koshiente qe do me hane krimbat ata te ferrit probably lol lol
Me shoqnine e ti, pse kot kemi pronotu llozhat ne??? lol
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Gabimi me i madh qe njeriu ben eshte Pergjithesimi! Kur pergjithson besimtari ofendon pabesimtaret, pabesimtaret besimtarin, qytetari katundarin, vendaliu jabanxhit, vrazhdesia vret butesine, e me radhe e me radhe!
Fatkeqesisht kete pashe dhe ne kete teme. Plus akoma nuk kuptoj ca ka me debatu ?.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Gabimi me i madh qe njeriu ben eshte Pergjithesimi! Kur pergjithson besimtari ofendon pabesimtaret, pabesimtaret besimtarin, qytetari katundarin, vendaliu jabanxhit, vrazhdesia vret butesine, e me radhe e me radhe!
Fatkeqesisht kete pashe dhe ne kete teme. Plus akoma nuk kuptoj ca ka me debatu ?.
Shkembim idesh , se debat ska :)
 
Gabimi me i madh qe njeriu ben eshte Pergjithesimi! Kur pergjithson besimtari ofendon pabesimtaret, pabesimtaret besimtarin, qytetari katundarin, vendaliu jabanxhit, vrazhdesia vret butesine, e me radhe e me radhe!
Fatkeqesisht kete pashe dhe ne kete teme. Plus akoma nuk kuptoj ca ka me debatu ?.
Une mendoj se jo ç'do kush eshte besimtar
disa njeres ne emer te besimit te tyre kan dal nga shinat... elvis naci me pelqen
si llogjikon! por keta qe lexoj ketu sikur nuk me bindin, duken djallezor tamam si ne jo besimtaret, ky eshte mendimi im qe kam kriju
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Une mendoj se jo ç'do kush eshte besimtar
disa njeres ne emer te besimit te tyre kan dal nga shinat... elvis naci me pelqen
si llogjikon! por keta qe lexoj ketu sikur nuk me bindin, duken djallezor tamam si ne jo besimtaret, ky eshte mendimi im qe kam kriju
Cdo njeri eshte besimtar ne fene e vete.
Nese feja eshte nje perkufizim egzakte dhe nje kornize e pacenueshme ,le te digjen gjithe mekataret e djallezoret atehere.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Une mendoj se jo ç'do kush eshte besimtar
disa njeres ne emer te besimit te tyre kan dal nga shinat... elvis naci me pelqen
si llogjikon! por keta qe lexoj ketu sikur nuk me bindin, duken djallezor tamam si ne jo besimtaret, ky eshte mendimi im qe kam kriju

patjeter qe ka njerez qe fene e kane lexu jo ashtu sic eshte, nder ta dhe ata qe kane shku duke luftu ne Siri ta zeme. po kush tha qe jo besimtaret jane djallzor iher? ? Krejt njerezit pa perjashtime jane plot gabime. kush me shume e kush me pak. Une i perkas fese muslimane. e praktikoj ama kam be gabime sa t'dush. A jam djallzore?! Tobe stagfirullah.

Nejse. Feja ne fakt eshte dhe duhet te jete keshille, e bute, e ngrohte per njeriun. Te supozohet qe te t'beje njeri me te mire. Dhe mendoj se po. Ka me mijera raste ku nepermjet fese njerezik kane braktis me 100ndra vese te keqia.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Une mendoj se jo ç'do kush eshte besimtar
disa njeres ne emer te besimit te tyre kan dal nga shinat... elvis naci me pelqen
si llogjikon! por keta qe lexoj ketu sikur nuk me bindin, duken djallezor tamam si ne jo besimtaret, ky eshte mendimi im qe kam kriju

fol per vete ti lover
Une jam e padjallezuar lol
 
patjeter qe ka njerez qe fene e kane lexu jo ashtu sic eshte, nder ta dhe ata qe kane shku duke luftu ne Siri ta zeme. po kush tha qe jo besimtaret jane djallzor iher? ? Krejt njerezit pa perjashtime jane plot gabime. kush me shume e kush me pak. Une i perkas fese muslimane. e praktikoj ama kam be gabime sa t'dush. A jam djallzore?! Tobe stagfirullah.

Nejse. Feja ne fakt eshte dhe duhet te jete keshille, e bute, e ngrohte per njeriun. Te supozohet qe te t'beje njeri me te mire. Dhe mendoj se po. Ka me mijera raste ku nepermjet fese njerezik kane braktis me 100ndra vese te keqia.
Ke shpetu o soli se nuk ke burrin ekstremist lol
se kishe pa gazep me sy per ato gabimet lol
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Ke shpetu o soli se nuk ke burrin ekstremist lol
se kishe pa gazep me sy per ato gabimet lol

???
Ketu eshte e bukura fese. I japim llogari vec Zotit. ?
p.s. pse lidhet cdo gje me burrin. ? gabim quhet dhe vjedhja :p
 
???
Ketu eshte e bukura fese. I japim llogari vec Zotit. ?
p.s. pse lidhet cdo gje me burrin. ? gabim quhet dhe vjedhja :p
Sinqerisht nuk di kujt muslimani ti besoj
te gjithe kan teorin e vet... kam ndjek ligjeratat e elvisit, pastaj te fv sikur sme dalin llogarit mire
 
fol per vete ti lover
Une jam e padjallezuar lol
Une e kam prenotu vendin tim
dhe sjam pishman se kam jetu dhe jetoj si dua
per te vjedh skam vjedh
njeri skam vra mbase me naj cep parajse do me cojn edhe mu :p
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Une e kam prenotu vendin tim
dhe sjam pishman se kam jetu dhe jetoj si dua
per te vjedh skam vjedh
njeri skam vra mbase me naj cep parajse do me cojn edhe mu :p

Me pelqen pozitiviteti qe ke :p
Ne ate krah fli ti qe do shkosh ne parajse lol
Parajsa dhe Ferri Jane ketu ne toke I jetojme everyday!
 
Me pelqen pozitiviteti qe ke :p
Ne ate krah fli ti qe do shkosh ne parajse lol
Parajsa dhe Ferri Jane ketu ne toke I jetojme everyday!
Une fle nga te gjitha krahet... aq rehat fle nganjehere sa meduket si parajs lol
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Sinqerisht nuk di kujt muslimani ti besoj
te gjithe kan teorin e vet... kam ndjek ligjeratat e elvisit, pastaj te fv sikur sme dalin llogarit mire
Ndiq ate qe ti ndihesh mire! Visi Fjalen e Zotit percjell dhe patjeter eshte shume here me i sakte se besimtaret e thjeshte sipas meje. Dhe une prej teologeve e kam marre fene ne fillim. nder ta dhe Visi. Pastaj duke lexu vete.
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Titulli: Feja ndihmon për vetëkontroll

Pytje po ata kamikazet sa vetekontroll kane??

Une psh kam shume autokontroll dhe nuk cedoj kurre ne debat....por sjam fetare .
Nuk mendoni se kjo me se shumti ka te bej me llogjiken e shendosh sesa fene ne vetvete?


Jam totalisht dakort qe Feja te ndihmon ne vetkontroll

Kamikazet mund te jene Islamike.ortodokse.katolike,bektashinj.Budiste,Ateiste

Kohet e fundit kane qene Islamike......

Ose mendohet qe kane qene islamik

Personalisht nuk e besoj kete gje dhe a e dini perse
Sepse fjala Islam ne gjuhen Arabe do te thoje paqe...
Por nuk jane te gjithe njerezit njisoj ne jete

Nji besues i Islamit kurre nuk da behesh nji kamikaz
nese beson me zemer e me shpirt ne Islam NE ALLAH dhe ne kur`an

Ekziston nji SUre ne kuran qe quhet El-Kafirun
qe ne nji ajet te saj thuhet

Likum dikum ve lije din << me falni se sdi ta shkruaj arabisht >>

qe do te te thoje Gjithsekush ka fene e vete

Une cfare Besimi kam ???? Jam me nene Ortodokse e me baba Mysliman

Por mbi te gjitha Jam Shqipetar e pastaj MUsliman............

Ne cilindo liber te zbritur Nga zoti

Ne asnji nga keta Nuk thuhet Vrite tjetrin
ne asnji nuk thuhet kryeni pedofili
ne asnji nuk thuhet vidhni
ne asnji nuk thuhet Prostituoni
Ne asnji nuk thuhet asnji edhe nji ves i keq qe ne na duhet ta Perdorim ne jeten e perditshme

Keshtu qe normalisht Nuk keni pse te quani kamikaz nji Islamik,Ortodoks,Krishter,bektashi ose budist te
Devotshem

Quhen kamikaz terrorist etj etj
ata qe mbahen besimtare por bejne te kunderten

Per mua Personalisht PO Feja eshte Vetekontroll!!!!!!!!!!!!!

Por sot po keq interpretohet
 
Top