• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Femijet e piste jane me te shendetshem

E3

Anëtar i Nderuar

Femijet e piste jane me te shendetshem
Higjieniste te te gjithe botes, pendohuni! Mikrobet dhe bakteret nuk jane vetem burim semundjesh dhe infeksionesh, por edhe nje ndihme e rendesishme ne funksionimin korrekt te reaksionit imunitar te organizmit.

Nje studim i realizuar nga Universiteti i San Diegos ka treguar se kjo vjen ne raste te plageve te lekures.

Lekura reagon me mire ndaj plageve nese nuk eshte shume e paster, ose thene ndryshe nese mikroflora eshte e populluar me stafilokok.

Rezultatet jane publikuar ne numrin e fundit te “Nature Science” dhe “The Guardian”.
•tch•
 

sabah

Anëtar i Respektuar
Po po arixhinjte mburren:jemi rrace e forte.Ama kur semuren ,ne koke dhe ne grope.
 

Opium

Dyrrah
Jam shum diplomat me mikrobin lol :p
Trupi i njeriut krijon inmunitet sic kemi par per shum semundje qe kemi pesuar ;)
 

fshatari

Anetar
cdo e keqe ka nga nje te mire.cdo e mire ka nje te keqe
 

mirela

DODONA hajmali
Kishim nje budall ne ne fshat Nesim e quanin te gjorin.
Hante c'ti dilte perpara dhe se gjente gje ( sipas mendimit tone) po nje dite vdiq dhe kur vdiq ai u mor komunalja e atehershme disa dite me dizenfektimin e rrugices ku banonte ai se s'kish perendi te kaloje asaj rruge nga era e keqe
Prandaj mos na hapni parrulla qe femijet e tille jetojne te shendetshem se me vjen per te vjelle
Ata halli qe i ka zene , po mizat ckane qe si lene ?
 

ana88

vlonjate tipike
femijet e pist nga halli e kan jo nga mali
 
Lekura reagon me mire ndaj plageve nese nuk eshte shume e paster :eek:hh: - kete nuk e dija
 
Top