"Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Pe: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Dhuna tek grat nuk vjen vetem per shkak te veshjes . gjithsesi ky zoteria " prift" ka marr vec nje shembull ...
mos haroni se ne pergjithesi prifterinjt jan o gei o pedofila ... ndaj me duket e kotete trajtosh ket teme e hapur pikerisht nga nje prift ..
mesa duket i eshte dashur te behet vip :p :p :p
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Hajt meshkujt edhe i kuptoj qe flasin keshtu(mesa po lexoj ne komentet me lart)por kur shoh komente edhe nga femrat,se kuptoj logjiken:)...Mos i rafte ne pjese sepse pikerisht do dali dikush ti thote : E bere veten per dhune:)...


Persa i perket priftit,ishalla ska qene pishem,jo per gje por vete nga femra ka dal,e si do i dukej tja dhunonte dikush nenen?Nejse mo nejse,sic eshte ajo fjala : Kur e ke kemben jashte gremines eshte e lehte te flasesh:D
 

DeliriumMind

Set yourself free ? change can be good.
Pe: Titulli: Pe: Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Ti ase qe eke kuptuar ate cfar un kam desht te them!un pikrisht ate thash pse njerzit nuk i shikojn gjerat ne shpin e vete se pari po sulmojn tjetr si vishen ,pra kisha fjalen per ata njerz se ngrejn zerin gjoja femrat vishen ne menyre provukative e nuk shikon familjen e vete ne radh te par, kjo ishte e tere.

Dhe ti tani te njejtin ofendim beni sikur ca tjer ketu ne rreshtine fundit se thua ........Kush ta thah ty se ato se bejn si virgjeresh jan Rrugaçë? e pra mos i akuzo tjeter nese te akuzojn ty se ti je ajo se i hap rruge akuzave, nuk perqesh une ase ate se vishet pruvukative ase ate te mbuluare sepse mungojn faketet e nese nuk i shof me sy kjo eshte shpifje .

Normal qe skuptoj se cfare thua... nuk flet shqip lol

FAKTET ma kan treguar, hiqen si moraliste dhe virgjeresha dhe pastaj ikin e qepin me vrap se kan frik mos ngelin pa burr... nuk jan perralla keto por realitet.
Kush tha qe me akuzojne mu? Un jam femer dhe kam format e mia, i vej ne dukje kur kam qef por pa kaluar ne banalitet.


Nejse... mbase jam e ashper kur flas, por te pakten je e sigurt qe cfare kam per te thene e them... sflas mas shpine, prandaj mos u merzit shum ;)
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Pra ky Prifti po thot qe NE meshkujt nuk dim te kontrollohemi,“provokimin e instikteve të këqija që i kthen meshkujt të dhunshëm dhe abuzues se.ksual”.

Ajo le te dali dhe zhveshet fare po ti mashkull rri i distancum.

LIRI DEMOKRACI!

Ja ku e keni...
 

DeliriumMind

Set yourself free ? change can be good.
Pe: Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Po pra, perpos trurit qe kemi n'koke per ceshtje tjera, kur eshte ne pyetje gruaja, me trurin ne mes te kembeve ju qetesojme, se nuk ua kap truri i peshkut >)

Aman o Lover, cfare grash do qetesosh ti kur je online ne fv 24/24 ? lol lene se sbojne keto muhabete per ty.
 

MasteR

I'm offline
Pe: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Mire e ka....
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Normal qe skuptoj se cfare thua... nuk flet shqip lol

FAKTET ma kan treguar, hiqen si moraliste dhe virgjeresha dhe pastaj ikin e qepin me vrap se kan frik mos ngelin pa burr... nuk jan perralla keto por realitet.
Kush tha qe me akuzojne mu? Un jam femer dhe kam format e mia, i vej ne dukje kur kam qef por pa kaluar ne banalitet.


Nejse... mbase jam e ashper kur flas, por te pakten je e sigurt qe cfare kam per te thene e them... sflas mas shpine, prandaj mos u merzit shum ;)

Pajtohem ketu me ty, se vertet un nuk e flas shqipen tende!Ke fol me ato femrat ti drejt perdrejt e te kan qa ty ket hallin apo e thua ashtu me supozime?edhe un po te du te supozoj mund te them se ti je femer e perdal sipase derbatev se ben ketu !po nuk e them se te njoh vetem virtualisht dhe kjo nuk me jep te drejt tet gjykoj.C'do femer ka tiparet e vetet si te don e ben jeten, nese ni femre qepet nga frika se nuk do e martoj dikusht ashtu jo te virgjer , ajo tjetra me knaqesi shkon me shum meshkujt dhe nuk e ka ata problem ,por kjo nuk na jep te drejt ti gjykojm aspak.
 

DeliriumMind

Set yourself free ? change can be good.
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"


Pajtohem ketu me ty, se vertet un nuk e flas shqipen tende!Ke fol me ato femrat ti drejt perdrejt e te kan qa ty ket hallin apo e thua ashtu me supozime?edhe un po te du te supozoj mund te them se ti je femer e perdal sipase derbatev se ben ketu !po nuk e them se te njoh vetem virtualisht dhe kjo nuk me jep te drejt tet gjykoj.C'do femer ka tiparet e vetet si te don e ben jeten, nese ni femre qepet nga frika se nuk do e martoj dikusht ashtu jo te virgjer , ajo tjetra me knaqesi shkon me shum meshkujt dhe nuk e ka ata problem ,por kjo nuk na jep te drejt ti gjykojm aspak.

Spo me thua asigje te re sepse ato komplimenta mi ke ber ketu ne fv dhe, si sme kan prekur me par, sme prekin as sot.
E kuptoj, te jesh direkte si puna ime nuk eshte virtyt i te gjithve ... prandaj tipat si ty me shohin shtrembet... por kjo sme ndalon te them ate qe mendoj HAPUR.
Prandaj, po te dogji ajo fraza qe thash... pun per ty ;)
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj

Spo me thua asigje te re sepse ato komplimenta mi ke ber ketu ne fv dhe, si sme kan prekur me par, sme prekin as sot.
E kuptoj, te jesh direkte si puna ime nuk eshte virtyt i te gjithve ... prandaj tipat si ty me shohin shtrembet... por kjo sme ndalon te them ate qe mendoj HAPUR.
Prandaj, po te dogji ajo fraza qe thash... pun per ty ;)

Un ne debate me ty vetem te jam kunder pergjigjur ashtu siq ishte tema e debatit.
Virtyt e qun ti fjalorin tende se perdore ne debate ! un deri me tani nuk e kam dit se na qenka virtyt te perdoresh fjal banale(ama mos harro se ket virtyt e posedojm te gjith ketu, por kultura esht ne pytej cdo her.)un shtembur nuk shikoj njeri mbase do "xhelozoja"diken se ja vlen cofte eshte dy rreshta debat se i ben ketu tamam ne menyre te qytetruar duke len anash cdo her fjalorin banal.
Cila fraze mendon se me preku mua !?hahaha o moj " xhan"te thash me lart mos u mer me supozime se eshte shpifje e kote ose inat personal perndryshe eshte dallim i madhe si nata me dite.
 
Redaktimi i fundit:

Aren

Anëtar i Respektuar
Pe: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Sa dhunohen femrat ne vendet e prapambetura ku jane te mbuluara ose te veshura ,s'dhunohen gjekundi tjeter ...keto jane gjepura...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Sa dhunohen femrat ne vendet e prapambetura ku jane te mbuluara ose te veshura ,s'dhunohen gjekundi tjeter ...keto jane gjepura...

Shume je FUNNY !!!


 
Redaktimi i fundit:

Aren

Anëtar i Respektuar
Pe: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Po se do qeshni ju edhe u tremba tani,une nuk postoj per te me bere like ju sic bejne shumica ketu nje kjo e dyta flas sipas atyre qe kam pare e kam kuptuar vete sa per statika s'kane qene te pakta temat e debatet qe jane bere rreth kesaj ceshtje por sigurisht qe ju jeni te paret te cilet sillni kundershtim sepse nuk mund te shihni me tej fese...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Ju lutem, fotoja flet. Ankohu pas vitit te ri ne komune, po pate ndonje gje kunder. Ne duam fakte, jo perralla !:peshkim:
 

DeliriumMind

Set yourself free ? change can be good.
Pe: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Po se do qeshni ju edhe u tremba tani,une nuk postoj per te me bere like ju sic bejne shumica ketu nje kjo e dyta flas sipas atyre qe kam pare e kam kuptuar vete sa per statika s'kane qene te pakta temat e debatet qe jane bere rreth kesaj ceshtje por sigurisht qe ju jeni te paret te cilet sillni kundershtim sepse nuk mund te shihni me tej fese...

E din se ku qendron ndrryshimi? qe ne shtetet e tjera keto raste denohen, kurse keto i mcefin... tamam sic bon kisha me priftat abuzues mbi femijet!
Realiteti eshte shum i hidhur per tu gelltitur.
Kushedi se sa e sa vajza, femije kan vuajtur dhe kan frik te hapin goj se ... lene se sa jam cu nga gjumi dhe kam punet e shpis me bo hahahah
 

Petrit101

Ta ka ta pu! ta kam me ti ba
Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Shume je FUNNY !!!


Megjithate kjo statistik nuk eshte aspak e qendrueshme t'pakten per vendet arabe.Nuk ka statistika te sakta ne vendet perendimore jo ama ne vendet arabe ku femrat jane prone e mashkullit.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Mire Petrit, une kete gjeta, kete postova. Perderisa nuk ke postuar asnje fakt qe e verteton te kunderten, cdo shkronje qe shkruhet nga ju dhe te tjeret, eshte vetem mendim i juaji i bazuar ne hamendje, e jo ne fakte.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Mire Petrit, une kete gjeta, kete postova. Perderisa nuk ke postuar asnje fakt qe e verteton te kunderten, cdo shkronje qe shkruhet nga ju dhe te tjeret, eshte vetem mendim i juaji i bazuar ne hamendje, e jo ne fakte.Vertet e ke ti??Ja te jap une nje material me shifra eshte ne anglisht se ashtu e pata ne dore materialin per shkolle,ashtu po e jap...Islam under the guise of Sharia law and the Quran endorses rape of women, and incest of infants and children. The effect of this is a massive number of ***ual assault cases on women and children.

Over 23% of Muslim children in a University study claimed to have been raped (1/4 of the entire population). Over 46% of Muslim male students in Riyadh are homo***uals, and over 25% of Muslim male student in Jeddah are homo***uals. Homo***ual relations are common due to restriction of association between genders.
The actual percentage of ***ual assault on children and women, beyond this University study, is believed to be over 80%.

(In broader surveys ***ual assault and incest of children in Islamic societies are much higher than in this study.)
Guest – More than 23% of children in Saudi society have been raped.

Host — So about a quarter of Saudi children have been–

Guest – About a quarter of Saudi children have been raped. Sixty-two percent of those people—

Host — Those children.

Guest – No, I’m sorry, the study was directed at university students. Twenty-three percent had been raped during their childhood. For 62% of those, the rape was never reported. This was because it was one of the victim’s relatives.
In the study, it was mentioned that more than 16% of the rapists were relatives, specifically 5% were siblings, 2% were teachers, and 1% were parents.
In another study, which was conducted by Dr. In’am (al-Rabu’i), who is the president of children’s studies at the Armed Forces Hospital in Jeddah, she mentioned, or warned, that in the coming years we will suffer as a society from extremely widespread cases of homo***uality. The reason for this is the increase in the cases of ***ual assault of children (brought) to the hospital, as well as the societal violence inflicted on children. She also mentioned that the hospital had on average three ***ual assault cases per week.
Host — How large of an area did the study cover?

Guest – I don’t know, this is just what she mentioned on behalf of the Saudi nation. It was published on behalf of the nation, and can be considered very reliable. In addition to that, there is a study from the Office of Societal Supervision, which is also very serious. This study reported that 46% of students in the city of Riyadh suffer from homo***uality. Twenty-five percent of students in Jeddah suffer from homo***uality. We must be aware of this in order to combat these numbers quickly. The society has become fragmented. When we have a percentage of students—children or teenagers—who are gay, this is a catastrophe, a true catastrophe. I mean, we don’t have a strong society. We should really look at this more seriously.

Host — This is a new thing in Saudi Arabia for newspapers to write articles on this subject. The studies which you mentioned, are they saying this is something new?

Guest – No, it’s not new.
Kam dhe videon e intervistes...Nese lexon me kujdes thuhet nje shifer aty qe keta jane shifra ne pergjithesi se ne fakt jane me te medha se kaq...

Burimi Muslimissue...

P.S Nuk u morr ky material per studimin e dhunes ne Arabi,por u morr me shume per studimine dhunes ne vendet e lindjes sic behet dhe ne vendet perendimore dhe shifrat ishin shume me te medha...Keta jane shifra te deklaruara qe njihen ne shtet,por eshte nje perqindje qe heshtin...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

"Islam makes it incumbent on all adult males… for the conquest of [other] countries so that the writ of Islam is obeyed in every country in the world." — Ayatollah Khomeini

Nqfs e din kush eshte Ayatollah Khomeini dhe qendrimi i Islamit ndaj tij, atehere perralla te tyre me statistika te tyre mos me sjell ketu te lutem !
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Nqfs e din kush eshte Ayatollah Khomeini dhe qendrimi i Islamit ndaj tij, atehere perralla te tyre me statistika te tyre mos me sjell ketu te lutem !

Sikur ta dija qe do mohoje cdo gje:)...Patjeter o Loverdjali vec ca sillni ju qendron ca thone te tjeret jane shpifje...:)Nejse mo nejse...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Shiqo Gloom, nuk po bej shaka, sincerisht e them. Ka shume webfaqe "Islame", qe jane te Shiave, qe ne Islam, ata jane sekt i devijuar, dhe qe konsiderohen armiq te perbetuar te Ehli-Sunnetit (Sunnive), e qe jemi shumica ne bote. Kjo ke si intro, sepse webfaqeja qe ke sjellur, eshte e tyre. Me lejo te ta sqaroj pak.

E sheh ne webfaqe ABOUT, pastaj ACTIVISTS ? Me pastaj, nder ta eshte edhe njeri qe quhet WAFA SULTAN ?

Sa per info, Wafa Sultan eshte Shia, i cili edhe deklaron se Profeti Muhammed a.s. ka qene profet i rreme (jo i vertete). Si mundet tani, nje musliman i ehli-sunnetit, t'ju besoje statistikave te ketyre njerezve ? E ke madje aty tek webfaqja, debate te ketij, me ca te tjere, ne lidhje me kete.

Shiqo, une nuk mbroj arabet me mish e me shpirt. Ke edhe arab gay, mafia, psycho, hajdute, dhunues, etj etj...! Por, ne baze te asaj cfare kam lexuar deri me tani, statistikat me te medha jane ne Perendim. Une u besoj fakteve tjere ne momentin qe i shoh/lexoj, apo edhe ndegjoj. Nuk kam kurrcfare interesi te mbroje arabet, ke edhe te krishtere ne mesin e tyre, madje nga te gjithe muslimanet anembane botes sa jane, vetem 20 % e muslimaneve, jane arab, gjasat jane shume te vogla t'i mbroje ata per shkak t'fese, gje t'cilen e kam edhe te ndaluar ta mbroje nje te keqe, erdhi nga kush erdhi !!!

T'pershendes
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Shiqo Gloom, nuk po bej shaka, sincerisht e them. Ka shume webfaqe "Islame", qe jane te Shiave, qe ne Islam, ata jane sekt i devijuar, dhe qe konsiderohen armiq te perbetuar te Ehli-Sunnetit (Sunnive), e qe jemi shumica ne bote. Kjo ke si intro, sepse webfaqeja qe ke sjellur, eshte e tyre. Me lejo te ta sqaroj pak.

E sheh ne webfaqe ABOUT, pastaj ACTIVISTS ? Me pastaj, nder ta eshte edhe njeri qe quhet WAFA SULTAN ?

Sa per info, Wafa Sultan eshte Shia, i cili edhe deklaron se Profeti Muhammed a.s. ka qene profet i rreme (jo i vertete). Si mundet tani, nje musliman i ehli-sunnetit, t'ju besoje statistikave te ketyre njerezve ? E ke madje aty tek webfaqja, debate te ketij, me ca te tjere, ne lidhje me kete.

Shiqo, une nuk mbroj arabet me mish e me shpirt. Ke edhe arab gay, mafia, psycho, hajdute, dhunues, etj etj...! Por, ne baze te asaj cfare kam lexuar deri me tani, statistikat me te medha jane ne Perendim. Une u besoj fakteve tjere ne momentin qe i shoh/lexoj, apo edhe ndegjoj. Nuk kam kurrcfare interesi te mbroje arabet, ke edhe te krishtere ne mesin e tyre, madje nga te gjithe muslimanet anembane botes sa jane, vetem 20 % e muslimaneve, jane arab, gjasat jane shume te vogla t'i mbroje ata per shkak t'fese, gje t'cilen e kam edhe te ndaluar ta mbroje nje te keqe, erdhi nga kush erdhi !!!

T'pershendes

Loverdjali te kuptoj shume mire sic ka anet e mira cdo gje ka edhe anet e keqija,por nese ve cik logjiken ne pune e te them qe ne kete material jemi bazuar per studimet ne shkolla,nuk besoj se te sugjerojne keta statistika per te formuar ne si studente grafiket e krahasimet e shperndarjes se dhunes neper bote...Sic thua ti jane shpifje i bie qe po bejme studime e shkollen ne nje shpifje te gjalle apo jo??...Tani te gjehet kush ka te drejte apo kush e ka gabim se di une,une di ca lexoj sic lexoj qe Turqia deri ne 2006 ka mbajt numrin me te madh te perdhunimeve pastaj Belgjika e shume shtete te tjera me rradhe...
Une thash vec dicka qe me vjen cudi,kur eshte nje lajm,statistike qe ju pershtatet,ju pelqen e pranoni si te vertete,kur ju jepet dicka qe eshte ne kundershtim apo tregon nje pjese te erret te atyre vendeve kerceni perpjete duke thene shpifje,jo te verteta etj etj...

Cdo vend ka anet e keqija e te mira,keta qe paraqesim une dhe ti jane studime,jane shifra qe besueshmeria eshte 50-50,por kur disa instusioneve shteterore bazohen keta studime shifra per te dhene dicka apo mesuar dicka,cte bejme?Te dalim me te mencur se vete profesoret?Apo duan te na e thartojne trurin?Sic jane dhene shifrat per UK,ku kishte mbi 9% dhune(qe mua ne fakt me habiti kjo shifer duke jetuar per shume shume vite atje e sme ka ndodh te degjoj raste te dhunimeve,aq me teper ne nje vend ku femra mbrohet me shume se cdo gje me ligj,me erdhi cudi)por edhe me vjen cudi per vendet e Lindjes edhe nuk me vjen cudi,se ne nje vend ku femra ska te drejte vote,pune,apo duhet te marre leje tek burri po deshi te levizte cte mendosh me teper??...Nejse se as mua sme hyn as me del gje nga xhepi si shava si nuk shava keta vende,nuk perfitoj as humb gje,secili beson ate qe do...
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Vertet e ke ti??Ja te jap une nje material me shifra eshte ne anglisht se ashtu e pata ne dore materialin per shkolle,ashtu po e jap...Islam under the guise of Sharia law and the Quran endorses rape of women, and incest of infants and children. The effect of this is a massive number of ***ual assault cases on women and children.


Burimi Muslimissue...

P.S Nuk u morr ky material per studimin e dhunes ne Arabi,por u morr me shume per studimine dhunes ne vendet e lindjes sic behet dhe ne vendet perendimore dhe shifrat ishin shume me te medha...Keta jane shifra te deklaruara qe njihen ne shtet,por eshte nje perqindje qe heshtin...

Zonjë,

Islami e ndalon dhunimin!

Kush e ka thënë kështu tek materiali që ke sjellur, është vetëm
keqintepretim apo propagandë!

ثshtë krejtësisht tjetër nëse besimtarët musliman bëjnë krime
të çfarëdo lloji, dhe se nuk mund njeriu të thot "Kurani dhe Islami...",
janë këto gjëra shumë jartë të ndara. Besoj se e njëjta është edhe
tek krishterët, nuk mund të akuzohet doktrina e fesë për dështimet
e individëve.

Por sidoqoftë, ke sjellur fakte propaganduese, vetëm shtype
search në google, e sheh sa faqe me të njëjtat përmbajtje
të paraqiten që çdonjëra flet zi e ma zi për Islamin.

Sa i përket fakteve (statistkave ) botërore ato nuk i kanë
sjellë rrespektivisht krijuar muslimanët.


Disa informata për Islamin i ke te faqja më poshtë:

Rape against Muslim Women
 

diku diku

Anëtar i Respektuar
Pe: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

37093_225480067567206_471246596_n.jpg

Mos u zini kot se ju ofrojme fe me ulje cmimi ...
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Zonjë,

Islami e ndalon dhunimin!

Kush e ka thënë kështu tek materiali që ke sjellur, është vetëm
keqintepretim apo propagandë!

ثshtë krejtësisht tjetër nëse besimtarët musliman bëjnë krime
të çfarëdo lloji, dhe se nuk mund njeriu të thot "Kurani dhe Islami...",
janë këto gjëra shumë jartë të ndara. Besoj se e njëjta është edhe
tek krishterët, nuk mund të akuzohet doktrina e fesë për dështimet
e individëve.

Por sidoqoftë, ke sjellur fakte propaganduese, vetëm shtype
search në google, e sheh sa faqe me të njëjtat përmbajtje
të paraqiten që çdonjëra flet zi e ma zi për Islamin.

Sa i përket fakteve (statistkave ) botërore ato nuk i kanë
sjellë rrespektivisht krijuar muslimanët.


Disa informata për Islamin i ke te faqja më poshtë:

Rape against Muslim Women

Ricky,faktet merri si propagande e si te duash ti mua sme intereson,kam patur ne duar edhe shifrat ne dhune neper bote ne shume vende te tjera,pasi me lidh vete shkolla me keta gjera...Tani nese per ty sjane te besueshme une skam cte te them cdokush beson ate qe do...
Persa i perket pjeses qe ne islam nuk lejohet te behet keq,do me thuash se ne ato vende ske njerez te keqij?Ti i di veprta e deklaruara e te padeklaruara??Se nuk deklarohen(per arsye nga me te ndryshmet)nuk eshte e thene se nuk ekzistojne...:)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Sic thua ti jane shpifje i bie qe po bejme studime e shkollen ne nje shpifje te gjalle apo jo??

I din meta punt e veta, thote populli. Cdo besim fetar, i njeh armiqte e vet. Edhe Islami i njeh me mire se te tjeret armiqte e vet, nder ta jane Shiat. Webfaqeja qe keni sjellur, eshte e shiave, kjo s'do mend.

Paramendojeni, a do t'i kishte besuar nje i krishter, nje statistike ne nje webfaqe, ku autoret e asaj webfaqe, nuk e njohin Jezusin fare si Profet/Zot, si te doni quajeni !!! ???

Mendoj se kjo pune edhe me e nderlikuar se sa mendojme ne. Ndoshta edhe statistiken qe kam sjellur une, del e pavertete !? Sdq, une ketu s'jam t'mbaj ane, por t'mundohem qe mendimet e mia t'i mbeshtes me argumente, aq sa kam mundesi :)
 

Aren

Anëtar i Respektuar
Pe: Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Mire Petrit, une kete gjeta, kete postova. Perderisa nuk ke postuar asnje fakt qe e verteton te kunderten, cdo shkronje qe shkruhet nga ju dhe te tjeret, eshte vetem mendim i juaji i bazuar ne hamendje, e jo ne fakte.

Loverboy statikat qe keni sjell jane boshe e nuk qendrojne (se tani e pash temen)...Pergjigjen e keni marr,te verteten e dini cila eshte por s'ju konvenon ta pranoni ate si gjithnje..Po sigurisht qe nr i femrave te dhunuara duket me i madh ne vendet e perparuara sepse atje ka ligje,ka shtet e femrat e denoncojne dhunen kunder tyre kurse ne vendet e tjera qe ju thash nuk guxojne as te "heshtin" se e kjo do kuptohet per injorance nga ana e femres e jo me te denoncojne dhunen kunder tyre..C'fare flisni aman apo s'ju ka dale pija akoma nga festat,harrova une.....!!!
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

I din meta punt e veta, thote populli. Cdo besim fetar, i njeh armiqte e vet. Edhe Islami i njeh me mire se te tjeret armiqte e vet, nder ta jane Shiat. Webfaqeja qe keni sjellur, eshte e shiave, kjo s'do mend.

Paramendojeni, a do t'i kishte besuar nje i krishter, nje statistike ne nje webfaqe, ku autoret e asaj webfaqe, nuk e njohin Jezusin fare si Profet/Zot, si te doni quajeni !!! ???

Mendoj se kjo pune edhe me e nderlikuar se sa mendojme ne. Ndoshta edhe statistiken qe kam sjellur une, del e pavertete !? Sdq, une ketu s'jam t'mbaj ane, por t'mundohem qe mendimet e mia t'i mbeshtes me argumente, aq sa kam mundesi :)

Loverdjali,spo mbajme anen e askujt,por pse duhet te lidhet me fene dhe kjo pjesa e dhunes se kuptoj??Statistikat jane per dhunen ne vende te ndryshme,jo per dhunen ne vendet fetare apo jo?Nuk po diskutohet per fene dhe shtrirjen e saj ne bote por per dhuna,e mesa di une dhuna nuk njeh as fe,as se,x as gjini...
Sic thoni juu i bie qe ne Vatikan te mos dhune e asgje se eshte vend i krishtere dhe kisha e ndalon dhunen...Ku ka fe e ku ka vend qe predikohet feja qe shtyn dhunen?Asnje vend,ama nuk mund te perjashtohet idea qe edhe ne keta vende ka dhune...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Loverdjali,spo mbajme anen e askujt,por pse duhet te lidhet me fene dhe kjo pjesa e dhunes se kuptoj??Statistikat jane per dhunen ne vende te ndryshme,jo per dhunen ne vendet fetare apo jo

Kete pyetje e parashtroj edhe une. Perse nje webfaqe qe mirret me statistika te dhunes, t'posedoje video te autoreve te statistikave, qe flasin/debatojne ne lidhje me Profetesine e Muhammedit a.s. ? Nqfs jane statistika, perse video rreth Muhammedit a.s. ? A nuk te duket paksa e cuditshme...!
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Une ju kuptova sinqerisht me ne fund ju kuptova :D

Qe ta them me fjalet e mija, ju nuk mbroni arabine apo turqine ama tym nxjerrni nga koka kur behet fjale per kete
Por mbroni besimin Islam qe thote jo dhunes.E nese ne vendet arabe ku te gjithe e dijme ka dhune, ata sjane mysliman te devotshem e keshtu
automatikisht mbrohet serish sepse ''deisa devijojne''
Ne ane tj jemi ne qe skuptojme filozofine tuaj sepse e shohim boten me sy tj, edhe juve ju duket sikur akuzojme.

He me qafshi tani a e kuptova a jo :D

My love si thu ti?
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: "Femrat janë fajtore për dhunën ndaj tyre"

Kete pyetje e parashtroj edhe une. Perse nje webfaqe qe mirret me statistika te dhunes, t'posedoje video te autoreve te statistikave, qe flasin/debatojne ne lidhje me Profetesine e Muhammedit a.s. ? Nqfs jane statistika, perse video rreth Muhammedit a.s. ? A nuk te duket paksa e cuditshme...!

Loverdjali,une e pata ne lidhje me temen dhe komentet,jo me larg se komenti i Ricky me lart,Islami thot denon dhunen,ca kishte lidhje feja me vendin e shifrat e dhunes?
Jo vec kjo por edhe ne komentet me lart shihet tendeca ndaj fese,e diskutimit,keshtu e shtrova pyetjen une...

Loverdjali,skishte lidhje videoja por shifrat qe te solla,e ne shifra nuk permendet feja,ne shifra nuk thuhet u dhuna nje femer e mbuluar apo e pambuluar,pasi sic e keni shtruar ceshtjen,nje femer e pambuluar duhet te dhunohet,dhe ka shance te dhunohet me teper se nje e mbuluar...Tani ne nje vend si Arabia ku femrat jane te mbuluara pse perdhunohen??
 
Top