• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Femrat jane me inteligjente kur....

Lauri

Anunnak
– Shtatzanija e nje femre ben me inteligjente trurin e saje. Kete e thote nje studim amerikan i publikuar ne “Daily Mail”.
Memorja e femrave nuk ulet gjate perjudhes se shtatzanise, perkundrazi, vetem qe ata koncetrohen me shume ne ate me te rendesishmen, kujdesin e barkut per te ruajtur femijen.
Sipas keti studimi truri femrore behet si i Albert Einstein, qe harronte gjithandej parate dhe cece bankare(cek) sepse ishte shume i zene me punen e teorise se relativitetit. Pra shtatezanija ben me inteligjente femrat sepse ne iperkampin – zona e cerebrale qe eshte pergjegjese e memorjes dhe e mesimit -, krijohen lidhje te reja neuronale gjate ketyre 9 muajve. Me shume akoma, kjo perjudhe i ben femrat me te kujdesshme ne sensin e jetes, dhe kalojne testin e nivelit te shikimit, fatkeqesisht ky avantazhe i fundit mund ti lejoje femres ndonje kercenimin ndaj foshnjes.
Gjithe kjo vjen nga ossitocina, nje hormon qe femrat prodhojne per te stimoluar lindjen (kontracionet)dhe prodhimin e qumshtit ne gji, ky hormon “shtiret” edhe si nje antidepresiv natyral, duke zene vendin e hormonit te stresit.
“Te besh nje femije influencon edhe ne rrezikun e nje kanceri, por ne menyre pozitive” shpjegon Lucy Boyd epidemiologjia britanike e Cancer Research
lol pse nuk rrini gjithe jeten shtatezene ju femra?
 

Attachments

Last edited by a moderator:
Titulli: Femrat jane me inteligjente kur....

:dong::dong::dong::dong::dong:

me ne fund :p
 
Top