Femrat jo virgjera jane "k****"

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

dhe i quan femrat shqiptare - kur.va..

Hajt t'ishe i Shqipereise, por shqiptar i Kosoves e te mos e kuptosh "kosovarqen", turp. Me trego saktesisht, ketu do pres, se ne cilin minut hoxha i quan FEMRAT SHQIPTARE" Rrugaçë !? Sepse kam bindjen dhe jam shume i sigurt se nuk ka thene femrat shqiptare, por dicka ndryshe, por ty po te jap mundesine ta ndegjosh edhe 1 here, ta shohim mos valle ke problem pak edhe me te ndegjuar se me te kuptuar, po e shoh...
 

LoSsT

VIP
Titulli: Pe: Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Ah personalisht jam e lumtur qe jam Kur.v ;) ...E martuar

Ke nei shoqe ne te njejtat pozita dhe qe ndani te njejtin mendim ? Lol

Ps: Kam pershtypjen qe kjo video eshte "manipuluar" aq shum nga ana e interpretimit sa qe kuptimin sja mori vesht askush..., c`dokush ben gabime per hesap te vet dhe po per hesap te vet i paguan...
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Aman mo aman se na dolet shume te moralshem ne kete teme!?

Nese themi se gjithecka qe bejme ne kete jete e kemi te shkruar paraprakisht...atehere kush jemi ne te gjykojme ato qe perendia i ka shkruajtur...

Perse ne bote ka gjithkund dhe per gjithecka dy pole ekstreme...e bardha dhe e zeza, e pasterta dhe e papasterta, trimeria dhe frika, dita dhe nata...sepse nuk do te ia dinim vleren te bardhes, te pastertes, trimerise, dites por te mos ishin e zeza, e papasterta, frika, nata etj etj.

Dhe kush eshte ai.ajo qe e ka te drejten te gjykoj derisa nuk eshte gjykates, te akuzoj derisa nuk eshte prokuror, te shes moral derisa nuk ka deshmuar moralitet personal...

Nuk dua te hyj ne miliona raste abuzimesh te personava zyrtar te feve te ndryshme dhe tani na del dikush me moral te larte dhe i quan femrat shqiptare - kur.va...me c'te drejte e merr pergjegjesine e perendise ne duart e tij?

Nese dikush ka bere veprim (sipas imamit) te pamoralshem, do te pergjigjet ne diten e gjykimit. Perfaqesuesit fetare, e kane per detyre, gjithtenje ne baze te librave fetar (Kur'anit, Bibles, Ungjillit...) nese dijne mire ta interpretojne (qe rralle ndodhe) te na tregojne cila eshte sipas po ketyre librave rruga e drejte, por assesi te akuzojne...sepse po i marrin ne dore vendimet e perendise!

Ty askush nuk te kupton more njeri!!her thu me fe ashtu eshte, her kush eshte hoxha ti gjykoj tjert ,po ti meqe je i rritur dhe ne mosh shum te madhe!! duhet ti kuptosh gjerat me kjart se per cilat vajza ka pas fjalen hoxha ,apo mbase te konvenon dhe ty te jen ato femra ashtu pak te livritura ,se te kam par se shum i ke qef edhe ketu tet kissin vajzat! e mos te flasim per temat te nxeta se hap cdo her.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Hajt t'ishe i Shqipereise, por shqiptar i Kosoves e te mos e kuptosh "kosovarqen", turp. Me trego saktesisht, ketu do pres, se ne cilin minut hoxha i quan FEMRAT SHQIPTARE" Rrugaçë !? Sepse kam bindjen dhe jam shume i sigurt se nuk ka thene femrat shqiptare, por dicka ndryshe, por ty po te jap mundesine ta ndegjosh edhe 1 here, ta shohim mos valle ke problem pak edhe me te ndegjuar se me te kuptuar, po e shoh...

Nejse Lover nuk i ka quajtur te gjitha Rrugaçë. Disave ju tha gome e vjeter, disave zagarica e disave mecka (bushtra).

Sot une u gezova se u zbuluan edhe dy Rrugaçë: Alma Lama dhe Vlora Citaku???

Spo di a me shku me jua lyp apo me prit tej neser se nashta shpallet me fletrrufe edhe naj Rrugaçe tjeter Rrugaçe ma e mire:fiu::fiu:
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

“Mos e ndot bijën tënde duke e bërë Rrugaçe, që vendi të mos jepet pas kurvërisë dhe të mos mbushet me prapësi.” ( Levitiku 19:29 )

“Nuk do të marrin për grua një Rrugaçe “ ( Levitiku 21:7 )

“Në rast se bija e një prifti humb nderin duke u bërë Rrugaçe, ajo turpëron të atin: ajo do të digjet me zjarr.” ( Levitiku 21:9 )

“Nuk do të marrë as grua të ve, as të ndarë nga burri, as grua faqenxirë, as Rrugaçe; por do tëmarrë për grua një virgjëreshë nga populli i tij.” ( Levitiku 21:14 ) etj.
 

RapTisha

Antar Aktiv
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Aman mo aman se na dolet shume te moralshem ne kete teme!?

Nese themi se gjithecka qe bejme ne kete jete e kemi te shkruar paraprakisht...atehere kush jemi ne te gjykojme ato qe perendia i ka shkruajtur...

Perse ne bote ka gjithkund dhe per gjithecka dy pole ekstreme...e bardha dhe e zeza, e pasterta dhe e papasterta, trimeria dhe frika, dita dhe nata...sepse nuk do te ia dinim vleren te bardhes, te pastertes, trimerise, dites por te mos ishin e zeza, e papasterta, frika, nata etj etj.

Dhe kush eshte ai.ajo qe e ka te drejten te gjykoj derisa nuk eshte gjykates, te akuzoj derisa nuk eshte prokuror, te shes moral derisa nuk ka deshmuar moralitet personal...

Nuk dua te hyj ne miliona raste abuzimesh te personava zyrtar te feve te ndryshme dhe tani na del dikush me moral te larte dhe i quan femrat shqiptare - kur.va...me c'te drejte e merr pergjegjesine e perendise ne duart e tij?

Nese dikush ka bere veprim (sipas imamit) te pamoralshem, do te pergjigjet ne diten e gjykimit. Perfaqesuesit fetare, e kane per detyre, gjithtenje ne baze te librave fetar (Kur'anit, Bibles, Ungjillit...) nese dijne mire ta interpretojne (qe rralle ndodhe) te na tregojne cila eshte sipas po ketyre librave rruga e drejte, por assesi te akuzojne...sepse po i marrin ne dore vendimet e perendise!do e martoje nje femer qe e kan pasur ne dor dy tre njerez para teje po jo?
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Nejse Lover nuk i ka quajtur te gjitha Rrugaçë. Disave ju tha gome e vjeter, disave zagarica e disave mecka (bushtra).

Sot une u gezova se u zbuluan edhe dy Rrugaçë: Alma Lama dhe Vlora Citaku???

Spo di a me shku me jua lyp apo me prit tej neser se nashta shpallet me fletrrufe edhe naj Rrugaçe tjeter Rrugaçe ma e mire:fiu::fiu:

ti ishe shku te vlora po se di sa te lejon Samuel Zhbogari , aty eshte problemi !
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

shko lypjav shlire ti i meqmi prej katuni se nese ato e kan mberri ate pozicion pa i hap*komte goxha shume vetve atehere edeh arushat fluturojne ,vlores ja kisha bo njo te shpejt veq se o ka e provon me sllav
uhi

ti ishe shku te vlora po se di sa te lejon Samuel Zhbogari , aty eshte problemi !

Sju ka mbet tjeter veq me i mbajt qirat. Beni kujdes se po i digjni duart:mah:
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

“Mos e ndot bijën tënde duke e bërë Rrugaçe, që vendi të mos jepet pas kurvërisë dhe të mos mbushet me prapësi.” ( Levitiku 19:29 )

“Nuk do të marrin për grua një Rrugaçe “ ( Levitiku 21:7 )

“Në rast se bija e një prifti humb nderin duke u bërë Rrugaçe, ajo turpëron të atin: ajo do të digjet me zjarr.” ( Levitiku 21:9 )

“Nuk do të marrë as grua të ve, as të ndarë nga burri, as grua faqenxirë, as Rrugaçe; por do tëmarrë për grua një virgjëreshë nga populli i tij.” ( Levitiku 21:14 ) etj.

Haha!

Athua një i krishter i konsideron këto si fjalë të Zotit,
apo i ndërrojnë si kanë dëshirë vet, dhe i besojnë ato...

Ose, nuk e përfillin Biblën fare, atë e përdorin vetëm
për të treguar se sa është numri i tyre në botë
dhe natyrisht për ti dijtur festat...

Përndryshe, ai që do t'i përmbahej asaj që shkruhet,
nuk do të ishte gjë tetër pos një "radikalist"...
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Pe: Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Haha!

Athua një i krishter i konsideron këto si fjalë të Zotit,
apo i ndërrojnë si kanë dëshirë vet, dhe i besojnë ato...

Ose, nuk e përfillin Biblën fare, atë e përdorin vetëm
për të treguar se sa është numri i tyre në botë
dhe natyrisht për ti dijtur festat...

Përndryshe, ai që do t'i përmbahej asaj që shkruhet,
nuk do të ishte gjë tetër pos një "radikalist"...


“Nuk do të marrë as grua të ve, as të ndarë nga burri, as grua faqenxirë, as Rrugaçe; por do tëmarrë për grua një virgjëreshë nga populli i tij.” ( Levitiku 21:14 )


sipas ksaj krishtert jon ma ekstremt se na tpakten na se kem te ndalume me i marr per gra , grat e ndame apo grat qe ju kan vdek burrat :D haha
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Pe: Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

“Nuk do të marrë as grua të ve, as të ndarë nga burri, as grua faqenxirë, as Rrugaçe; por do tëmarrë për grua një virgjëreshë nga populli i tij.” ( Levitiku 21:14 )


sipas ksaj krishtert jon ma ekstremt se na tpakten na se kem te ndalume me i marr per gra , grat e ndame apo grat qe ju kan vdek burrat :D haha
Mos harro se ti do e marresh dhe te virgjer gruan qe i ka vdekur burri apo te ndare lol lol lol
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Pe: Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Mos harro se ti do e marresh dhe te virgjer gruan qe i ka vdekur burri apo te ndare lol lol lol

Nuk e di pse qesh sepse nuk pash diqka me qesh ! :D sidoqoft une se qfar gruaje do ta marr nuk e di sepse nuk e di te ardhmen por e di qe nuk na ndalohet me marr nje grua qe eshte nda nga burri apo qe i ka vdek burri :D
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

uhi

Sju ka mbet tjeter veq me i mbajt qirat. Beni kujdes se po i digjni duart:mah:

e dina Kiterr qe e vertete te djeg po skem qfar tiu bajme shikoje videon e kupton. dikush e tregon fytyren e vet edhe paia mbajt qirat hiq se po ia mban klan kosova asaj.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

e dina Kiterr qe e vertete te djeg po skem qfar tiu bajme shikoje videon e kupton. dikush e tregon fytyren e vet edhe paia mbajt qirat hiq se po ia mban klan kosova asaj.

Cfare ka per me djeg ketu????

Mos eshte dasht me ardhe me ju marre leje juve apo autriteteve fetare se kujt duhet me ja mshel synin apo me kan duhet me ba ****???
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Cfare ka per me djeg ketu????

Mos eshte dasht me ardhe me ju marre leje juve apo autriteteve fetare se kujt duhet me ja mshel synin apo me kan duhet me ba ****???

ashtu reagove .
as mua dhe hoxhallart e islamit nuk mundet askush e mas paku kjo me i tregu si eshte islami dhe qka eshte e drejta, mos harro a.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

ashtu reagove .
as mua dhe hoxhallart e islamit nuk mundet askush e mas paku kjo me i tregu si eshte islami dhe qka eshte e drejta, mos harro a.

As qe do tentoje askush deri ne momentin qe jeni duke respektuar kushtetuten!
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

As qe do tentoje askush deri ne momentin qe jeni duke respektuar kushtetuten!
kushtetuta pazar partishe eshte o i nderuar leter hesapi. sot eshte neser me iu prish partive interesat e ndrrojne keshtu qe mos u habit fort nese per nje kohe shume te shkrute kjo kushtetut ndrrohet.
 
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Ne jete duhet te besh ate qe ti e shikon te drejte e jo muhameti.
Jeta e jote te perket ty e jo muhametit e kudi une se kujt tjeter (sepse kemi 5000 zota).
Nje fjale e urte popullore thote:
Me mire K*urve para se ta njoh dhe ndershme me mua,sesa e virgjer dhe k*urve kur ta mar une.

Na falni per shprehjen ...
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

“Nuk do të marrë as grua të ve, as të ndarë nga burri, as grua faqenxirë, as Rrugaçe; por do tëmarrë për grua një virgjëreshë nga populli i tij.” ( Levitiku 21:14 ) etj.

Po mire e veja cproblem ka?~ Kush e ka fajin qe i vdiq burri???

Ose ajo qe u nda, se burri e keqtrajtonte?~

Hmmm, keto kategori femrash e provuan njehere shancin, i doli huq... le te rine te miratojne qiellin dhe djellin tani, deri sa te mbyllin syte?!?!

Njeriu vlersohet si kompleks, duke mare parasysh rethanat, jo vetem detajet e nxjera nga konteksti e te interpretuara sipas veshit e sipas qejfit~!
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

“Ju djemtë mund ta mbani virgjerinë.
Më jepni femra të vjetëruara dhe të nxehta me taka të larta
Me bythë që kanë harruar të vjetërohen.”
- Charles Bukowski, Love is a Dog from Hell
 

cent

...Lontano
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Qe nga titulli sme ka pelqyher kjo teme,pasi duket shume jashte rruge permbajtja.K** un e konceptoj nje femer qe shet trupin e saj kundrejt nje vlere monetare apo te ndryshme jo 1 femer qe nuk esht e virgjer duhet te ket nofken K**.duket kush e paska then nje palo hoxhe qe ruan akoma ne mendjen e tij idet mikroborgjeze.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Qe nga titulli sme ka pelqyher kjo teme,pasi duket shume jashte rruge permbajtja.K** un e konceptoj nje femer qe shet trupin e saj kundrejt nje vlere monetare apo te ndryshme jo 1 femer qe nuk esht e virgjer duhet te ket nofken K**.duket kush e paska then nje palo hoxhe qe ruan akoma ne mendjen e tij idet mikroborgjeze.

Clidhje kishin idete mikroburgjeze?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Po mire e veja cproblem ka?~ Kush e ka fajin qe i vdiq burri???

Ose ajo qe u nda, se burri e keqtrajtonte?~

Sweety, kjo eshte kategori tjeter dhe nuk krahasohet, eshte absurde madje te krahasohet kjo kategori me ato qe bejne marredhenie intime jashte kurores .
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Sweety, kjo eshte kategori tjeter dhe nuk krahasohet, eshte absurde madje te krahasohet kjo kategori me ato qe bejne marredhenie intime jashte kurores .

Epo ate po mendoja dhe une, se di pse i futen ne nje "thes", apo meqense ishim qe ishim, le ti permendim!
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Epo ate po mendoja dhe une, se di pse i futen ne nje "thes", apo meqense ishim qe ishim, le ti permendim!

Epo si do shkonte debati 12 faqe?!? Nqs do ndalonim vetem te kategoria qe ai ka pas dhe fjalen teksa ka folur, do heshtnim pasi te gjithe do ishim dakort :p.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Epo si do shkonte debati 12 faqe?!? Nqs do ndalonim vetem te kategoria qe ai ka pas dhe fjalen teksa ka folur, do heshtnim pasi te gjithe do ishim dakort :p.

Hoxha eshte mesues zonje dhe do ishte pak me e rruges qe ti ftonte ne rrugen e zotit apo ti ftonte ne pendim (sepse edhe e ka detyre) para se ti anatemonte dhe te bente thirrje qe ti trajtonin si goma te vjetra veturash apo ti hudhnin rruges si mecka (kudra - bushtra).

Pastaj ju thuani se hoxha paska folur edhe per femrat qe shiten neper shtepi publike. Kshu tha edhe deputet Gezimi. Po mire, po e lejme se e kishte keshtu hoxha megjithese nuk e kishte.

Si shoqeri e pjekur dhe ne tranzicion do duhej te kuptonim se prostitucioni qe ushtrohet te ne dhe ne Perendim ka dallim te madhe. Dihet se te ne ne shume rasteve femra perdoret ne prostitucion pa deshiren e saj, ne menyre te dhunshme dhe pa gezuar as te drejtat elementare. Mendja logjike e shendoshe e nje njeriu te shendoshe mental do ndiente dhimbje per kete kategori dhe nese e ka verejt diku do duhej te alarmonte publikun dhe institucionet por jo ti quante Rrugaçë, gome veture apo bushtra.

Une nuk jam njohes i mire i Islamit, por logjika ime e koncepton se Islami duhet te kete parapare ndonje dispozite per ta trajtuar femren e dhunuar apo femren e detyruar ne prostitucion. :hmm::hmm:
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Hoxha eshte mesues zonje dhe do ishte pak me e rruges qe ti ftonte ne rrugen e zotit apo ti ftonte ne pendim (sepse edhe e ka detyre) para se ti anatemonte dhe te bente thirrje qe ti trajtonin si goma te vjetra veturash apo ti hudhnin rruges si mecka (kudra - bushtra).

Pastaj ju thuani se hoxha paska folur edhe per femrat qe shiten neper shtepi publike. Kshu tha edhe deputet Gezimi. Po mire, po e lejme se e kishte keshtu hoxha megjithese nuk e kishte.

Si shoqeri e pjekur dhe ne tranzicion do duhej te kuptonim se prostitucioni qe ushtrohet te ne dhe ne Perendim ka dallim te madhe. Dihet se te ne ne shume rasteve femra perdoret ne prostitucion pa deshiren e saj, ne menyre te dhunshme dhe pa gezuar as te drejtat elementare. Mendja logjike e shendoshe e nje njeriu te shendoshe mental do ndiente dhimbje per kete kategori dhe nese e ka verejt diku do duhej te alarmonte publikun dhe institucionet por jo ti quante Rrugaçë, gome veture apo bushtra.

Une nuk jam njohes i mire i Islamit, por logjika ime e koncepton se Islami duhet te kete parapare ndonje dispozite per ta trajtuar femren e dhunuar apo femren e detyruar ne prostitucion. :hmm::hmm:

A s'u lodhe?! Apo ske me c'te shtysh diten?!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Femrat jo virgjera jane "k****"

Hoxha eshte mesues zonje dhe do ishte pak me e rruges qe ti ftonte ne rrugen e zotit apo ti ftonte ne pendim (sepse edhe e ka detyre)

E ke ndegjuar videon/ligjeraten e plote te hoxhes, e cila eshte 55 minuteshe ? Apo flet nga hamendja !?

p.s. Hoxha i din punet e veta. Mjekut nuk ka nevoje t'i tregoje zdrukthtari se cfare medikamente i duhen nje te semuri :peshk:
 
Top