Ferrari I Pakapshem ne Bahrein

Dragon32

Antar Aktiv
Formula-1-Ferrari-6.jpg


Sot ka startuar dhe kampionati automobilistik i Formula 1 ku kokekuqja ferrari eshte ngritur ne podium, respektivisht me Fernando Alonson ne vendin e pare dhe Felippe Massen ne vendin e dyte

Ne pisten super moderne te Bahreinit nuk ka histori, kokekuqja Ferrari me dy pilotet e saj kane arritur nje fitore te madhe duke len pas anglezin e Mclaren-Mercedes, Lewis Hamilton.

Ish 7 here kampioni i botes, Michael Schumacher nuk ka arritur te tregoje vlerat e tij ne kte gare te pare duke u pozicionuar keshtu vetem ne vendin e 6Me poshte eshte dhe tabela e klasifikimit:
1. Fernando Alonso 25 Pike
2. Felippe Massa 18 Pike
3. Lewis Hamilton 15 Pike
4. Sebastian Vettel 12 Pike
5. Nico Rosberg 10 Pike
6. Michael Schumacher 8 Pike
7. Jenson Button 6 pike
8. Mark Webber 4 Pike
9. Vitantonio Liuzzi 2 pike
10. Rubens Barichello 1 pike
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Pe: Ferrari I Pakapshem ne Bahrein

i love ferrari
 
Top