Festa e Shen Mehillit.

Lauri

Anunnak
Rreth 95% e banorëve në Kurbin janë të besimit mysliman edhe pse kështu ato kanë ndërtuar një kishë për besimtarët e krishterë dhe çdo vit festojnë festën e Shën Mëhillit.

 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

per ditelindjen time qelloj :)) eshte edhe festa e qytetit ku jetoj...komuna hodhi fishekzjarre ..me fat me fat... do luftojme djallin :p
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Eshte kishe apo xhami Jana, mqs jane 95% mysliman dhe e kane ndertuar ata kishen. Te degjoje kete pune hoxhe Krasniqi i kosoves i mallkon brez pas brezi.

 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Eshte kishe apo xhami Jana, mqs jane 95% mysliman dhe e kane ndertuar ata kishen. Te degjoje kete pune hoxhe Krasniqi i kosoves i mallkon brez pas brezi.


bashkim..bashkpunim.... bashkeperjetim...paqe lauri ..paqe e respekt ky eshte besimi!
e nese hoxha x apo prifti y mbjellin urrejtje te ndryshojne "pune"... ka menyra e menyra te mbajn besimtaret e vet fedel ...eshte e verteta!!! ca fakte... e pranimi i disa shenjave gjurmelense qe vihen re e nuk mund te mos i pranosh si ky fakt ku me te drejte quhet vend i shejte... jo vetem per muret apo kultin por per frymen qe ndihet ne ate vend...
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Zot na mbaj larg hoxhallarve me nje fjale, qe llomotisin kunder bashkepunimit e harmonise fetare nder shqiptar.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

sjam kundra asnjeriu por si preferoj idet extremiste te kujdo besimi qe i perkasin... kam iden qe njerzit lindin te lire te zgjedhin te lire e duhet te respektojne pranojne zgjedhjen e secilit sido te jet ne kendveshtrimin vetjak.
 
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Keto jane fakte te cilat kane Si Burim fene e paqes . Kur arrihet paqja me njerezit do te arrihet edhe paqja me Zotin .
Feja mesohet nga Kur'ani-fjala e Zotit dhe Jo nga veprat e njerezve . Kur'ani eshte i shenjte , kurse njerezit jane te gabueshem .
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Eshte kishe apo xhami Jana, mqs jane 95% mysliman dhe e kane ndertuar ata kishen. Te degjoje kete pune hoxhe Krasniqi i kosoves i mallkon brez pas brezi.


Jo Shefqet Krasniqi eshte njeri i paqes, por shkurt edhe ai do mendonte njejt si unë:

Këta sdijn as vet perse shkojn aty :D veq iu ka tek ashtu, edhe shkojn.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Keto jane fakte te cilat kane Si Burim fene e paqes . Kur arrihet paqja me njerezit do te arrihet edhe paqja me Zotin .
Feja mesohet nga Kur'ani-fjala e Zotit dhe Jo nga veprat e njerezve . Kur'ani eshte i shenjte , kurse njerezit jane te gabueshem .

uen jam muslimane dhe isha shku ne xhami.... ne Kishe krejt thatë. Namaz nuk i falin aty. Ma qojn mallin si ne at tyrben afer Pr-s :D veq vijshin u sillshin kot andej kendej.... :D -papunesia i kishte fajet.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Keto jane fakte te cilat kane Si Burim fene e paqes . Kur arrihet paqja me njerezit do te arrihet edhe paqja me Zotin .
Feja mesohet nga Kur'ani-fjala e Zotit dhe Jo nga veprat e njerezve . Kur'ani eshte i shenjte , kurse njerezit jane te gabueshem .

Burim fene e paqes, per cilen e ke fjalen??
Kurani nuk thote qe myslimani te besoje ne kultin tjetrit, e te bej kurban shejteve katolik. Di c'flet ti apo jo??

"Myslimanet shqiptar jane ma te miret ne bote, pak me i gervisht dalin katolik"
(At Zef Pllumbi)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Ata katolikt pak me i gervisht dalin pagan :lol: megjithese 50% me bindje dhe festa jane pagan ashtu keshtu.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Shqiptari perjetesisht eshte pagan (ktu nuk bejne pjes pakicat e verbuara nga ngjizja shekullore otomane)
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Ata katolikt pak me i gervisht dalin pagan :lol: megjithese 50% me bindje dhe festa jane pagan ashtu keshtu.

kete sta pranoj loverboy e din e gjith bota nr e prifterive qe jo vetem i gervishten por i vrane e nuk nxoren paganizem por falen ...e rikujtuan besimin ne fjalet e fundit para jetes... ..
besimi nuk eshte ai qe me patjeter qofte me fjal hakmerret..
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Askush nuk e pat fjalen per prifterinjet. Laurin si i "krishter", me e gervish del pagan, pra gjithnje sipas idese se tij qesharake :p

Se a ka krishterimi dicka te perbashket me paganizmin, them se po, the mund ta hapesh nje teme te tille po deshte !
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

A dhe ktu prap po shani islamin?? bah ca robsh. O laur e hape per mire apo per keq ket teme. Lemsh i ben te gjitha dhe humbet filli i cdo gjeje.

cfare njerezish. Jetoni o njerez te qete jetoni!
NQs keta 95% kane bere kishe per te krishteret komplimentojini, ju lumte. Apo dhe kshu prap s'ben,s'kenaqeni as kshu???
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Askush nuk e pat fjalen per prifterinjet. Laurin si i "krishter", me e gervish del pagan, pra gjithnje sipas idese se tij qesharake :p

Se a ka krishterimi dicka te perbashket me paganizmin, them se po, the mund ta hapesh nje teme te tille po deshte !

Ti e ke hallin tek lauri apo tek myslimant tuaj qe nuk jane mysliman, por ne thelb te krishtere. Ndertojne nje kishe, i luten shejtit te kishes, i bejne edhe kurban, dhe festojne me gjithe familje e me katunin mbare. Kujt i thu mysliman ti ketyre??
-Ma vai a cagare ...!
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

A dhe ktu prap po shani islamin?? bah ca robsh. O laur e hape per mire apo per keq ket teme. Lemsh i ben te gjitha dhe humbet filli i cdo gjeje.

cfare njerezish. Jetoni o njerez te qete jetoni!
NQs keta 95% kane bere kishe per te krishteret komplimentojini, ju lumte. Apo dhe kshu prap s'ben,s'kenaqeni as kshu???

Si ju ngricet nervi ee..!! Tema eshte ne nje vend diskutimi fetar: Bindje idesh lidhur mbi besimin Zonja Admin. Bah cfare robsh.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Ti e ke hallin tek lauri apo tek myslimant tuaj qe nuk jane mysliman, por ne thelb te krishtere. Ndertojne nje kishe, i luten shejtit te kishes, i bejne edhe kurban, dhe festojne me gjithe familje e me katunin mbare. Kujt i thu mysliman ti ketyre??
-Ma vai a cagare ...!

Ore djallin-in mos ma thuaj mua se s'te kam asgje!
E dyta,
Mua me intereson qe hap 100 tema dhe perher flet per Krasniqin kupton??? Je bere per te ardh keq Laur. Sa per ata qe kane bere kishe apo xhami. U lumte!

DHe une s'para kam nerva. Nervat e tua kontrolloi dhe mos mallko nqs do te jesh akoma anetar ne kete forum!

Flm!
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Kjo festa e shen mehillit me kujton nje histori me nje goc qe kishte lene daten e dasmes per shen mehill dhe thoshte me cpo ja shof terezine ,spo me ze dita e shen mehillit lol
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

Nje pyetje kisha un per myslymanet:

Sa breza jeni myslyman?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Festa e Shen Mehillit.

-Ma vai a cagare ...![/QUOTE]

Mush efhem lugatul-mexhnun :D
 
Top