• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Figura shqiptare neper bote.

Lauri

Anunnak
Teme per personazhe & figura boterore me origjine shqiptare


[video=youtube;xx-9KUyH3q8]https://www.youtube.com/watch?v=xx-9KUyH3q8[/video]
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Figura shqiptare neper bote.

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Figura shqiptare neper bote.


William George Gregory is a NASA astronaut, Gregory is of Albanian desc
ent. 

Lauri

Anunnak
Titulli: Figura shqiptare neper bote.

Ernesto Sabato - Argentinien writer with Albanian origin,Ernesto Sabato was born on June 24, 1911, in Rojas, Buenos Aires Province, son of Francesco Sabato and Giovanna Maria Ferrari, Italian immigrants from Calabria of Arbereshe origin of Albania.

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Figura shqiptare neper bote.

Licia Albanese Born in the Italian city of Bari along the Adriatic Sea, she became an American citizen.

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Figura shqiptare neper bote.

Michele Placido- Albanian blood.Placido was born at Ascoli Satriano into a poor family from Rionero in Vulture, Basilicata.

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Figura shqiptare neper bote.

Stan Dragoti (born October 4, 1932 in New York, New York) is an Albanian American film director,


 

Lauri

Anunnak
Titulli: Figura shqiptare neper bote.

Paul Walker, one of the most famous actors of the new generation of filmmakers in Hollywood, allegedly Albanian origin.

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Figura shqiptare neper bote.

Aleksandër Moisiu (1879 - 1935) - Aktor me origjinë shqipëtare .


 

Lauri

Anunnak
Titulli: Figura shqiptare neper bote.

He is the great-grandson of Aleksander Moisiu
Sternipi i Aleksander Moisiut,aktori i filmit gjerman Gedeon Burkhard.

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Figura shqiptare neper bote.

Bill Kovach (Albanian - American), Gazetar i famshëm i "The New York.

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Figura shqiptare neper bote.

George Tenet-Ex Director of CIA.--George Tenet ish drejtor i CIA-s.It stems from a family from the south of Albania, Vlora surroundings.

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Figura shqiptare neper bote.

Edor Kabashi shpallet shkencëtari i ri më i mirë në botë

Nipi i aktorit të njohur durrsak Mirush Kabashi nderohet për punën e tij në fushën e gjenetikës

Shkencëtari shqiptar Edor Kabashi ka fituar çmimin ndërkombëtar “ENCALS Young Investigators Award” për vitin 2015. 38-vjeçari Kabashi u nderua me këtë çmim të rëndësishëm në shkencë, për punën e tij në fushën e gjenetikës, kryesisht për kërkimet e tij për sëmundjen e ALS-së (Skleroza Amitrofike Laterale), e ngjashme me sëmundjen e Alzhajmerit dhe të Parkinsonit.

Dr.Kabashi, që kryeson një ekip të specializuar që prej 2011 pranë institutit kërkimor të Parisit “ICM Brain and Spine Institute”, u shpall shkencëtari më i mirë në gjithë botën, në grupmoshën e tij. اmimi iu dorëzua në Dublin të Irlandës nga Prof. Amar Al Chalabi, një nga neurologjistët më të shquar në botë.

Kabashi ka punuar si kërkues me ekipin e tij, së bashku me të shoqen Sorana Ciura, pas doktoratës së tij në Qendrën e Ekselencës në Neuromics në Universitetin e Montrealit në Kanada.

 
Top