Fitness

Elushe

Vogëlushe
Pe: Fitness

Palestra te kalit trupin edhe trurin - kjo eshte mese e vertete. ا'te bej qe jam dembele e mezi mar mundimin te shkoj :(
Por do kisha thene qe noti eshte me i mire per trupin se palestra pasi ushtrimet i ben por nuk i demton gjymtyret si ne palester (i.e. vrapim, etj)
 

ida angel

:)
V.I.P
Pe: Fitness

Palestra ka anet e mira te saj ,te mban ne forme,te tonifikon dhe me kryesorja ndikon ne renien nga pesha ose ose dhe shtim ne pesh per ato qe jane shume te dobeta........mbi te gjitha s'te lejon te kesh nje trup dembel.

Sic e tha dhe Elushe ,noti eshte 100 here me i mire se palestra ,ve ne levizje gjithe trupin dhe nuk te lejon demtime sic mund te ndodh gjate nje fitnessi ,si psh nyjet e kembes ,tendinat ,shton te rrahurat e zemres
 

LoSsT

VIP
V.I.P
Pe: Fitness

Ka ndonje per nje dore not dimror... lol
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Pe: Fitness

Palestra?????? MUnd ta mbash trupin ne forme dhe duke mos shkuar ne palester.Ska te bej fare
 

gocqejfi

Anëtar i ri
Pe: Fitness

Me ane te palestres mund te kemi nje trup plot force dhe zoterojme energji.

---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 18:43 ----------

Palestra te ndihmon per te mbajtur trupin ne forme.
 
Last edited by a moderator:

Snow Hristina

Anëtar i Nderuar
Pe: Fitness

Te gjat jeten ne kuptim qe sa me mir te jete trupi ne forme aq me shume menyr jetese me te mire ke .. te kemi trupin ne forme na ben te ndihmemi me te lumtur . dhe thon qe lumturia na e zgjat jeten keshtu qe po e pse jo :p
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Pe: Fitness

Ushqim te shendetshem, ecje nate per nate, dhe gjithmon ne levizje. Keto jane kyce per mua, me palester asnjehere sme ka ecur (pervec carjeve te damarve kur merresha me ngirtje peshash... po cme duhet dhe mua, mua eshte 2 shishe 1/2 litra uje qe marr kur eci ose kur dal per vrap me rendojne shume, e jo me peshat) LOL
 

arch_modern

tHe WoRlD iS mInE
Pe: Fitness

jeten s'besoj ta zgjase, por te ben te ndihesh mire, sh e lehte, ndihmon te ndihesh mire fizikisht... boohh....c'pate qe ma kujtove, do e filloj prap u pa puna:LOL
 

VIP

V.I.P
Titulli: Fitness

nuk, parashkoj ne palester.
Thjesht eci 30 min ne dit ose bej vrap 30 min ne dit e jam ne rregull :)
 

Zana1

Braveheart
Lehteson c’do gje... fizikisht dhe psikologjisht, eshte e domosdoshme.
 

Behgjeti

Anëtar i Respektuar
ثshtë e domosdoshme për të gjithë njerëzit, por sidomos për ata që e kanë punën ulur në karrike.
Në mungesë të palestrës, vrapi dhe ecjet e gjata e zëvendësojnë deri diku.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
...nuk themi se sporti e zgjat jeten, porse edhe ne aspektin mendor të ben mjaft me te zhvilluar sikurse edhe ne trup.
 
Top