Fitojnë Gjermania dhe Holanda, dështon Italia

cent

...Lontano
Gjermania ka shënuar fitore të lehtë me rezultat 3-0 ndaj Ishujve Faroe, teksa Holanda e reformuar mposhti në shtëpi Turqinë me rezultat 2-0. Italia nuk mundi të nxjerrë asgjë më shumë se një barazim në Bullgari.
14m9a0w.jpg
Për Gjermaninë ishte Mario Gotze ai që hapi serinë e golave (28’), para se edhe Mesut Ozil (54’ dhe 71’) të realizojë dy herë për 3-0 dhe rezultatin përfundimtar.

Sneijder dhe Robin Van Persie shkëlqyern në fitoren e Holandës, duke bërë që tulipanët të shijojnë gëzimin nën trajnerin e ri Van Gaal që në minutën e 17-të me golin e sulmuesit të Manchester United. Narsingh në fund konfirmoi fitoren për 2-0.

Në ndeshjen Bullgari – Itali shkëlqyen dy lojtarë, të njërës dhe skuadrës tejtër. Ishte Manolev ai që kaloi në epërsi Bullgarinë, para se Pablo Osvaldo në top formë të realizojë dy gola (36’ dhe 40’) për epërsinë e Italisë. Në pjesën e dytë ishte Milanov ai që shënoi për 2-2 dhe rezultatin e barabartë të këtij takimi.
/Balkanweb
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Fitojnë Gjermania dhe Holanda, dështon Italia

Deshton italia se herav tjera haha gooooooooo gjermani
 
Top