Fitore e Flamurtarit kunder Ekipit skocez te Mothenwellit

Hartini

Antarë i Respektuar
E ngusht 1-0 , por e bukur ,shume e rendesishme dhe shpresdhense fitorja e ekipit vlonjat kunder skocezve ne ndeshjen e pare te turit te dyte paraeleminator te Evropa Lige ( ish kupa uefa).
Golin e vetem te takimit e shenoi ne te 66-ten minute Strati , ndersa 7 minuta me pare miqte nga skocia kishin humbur nje 11 metersh.
Keshtu vlonjatet do fluturojne drejte skocise , ku do luajne pas nje jave ,
me nje avantazh jo te vogel per faktin se kane arritur te mbaje zeron persa i takon golave te pesuar.

Nderkohe sapo eshte mbyllur pjesa e pare e ndeshjes Rapid Vjen -Vllaznia dhe Rapir eshte ne avantazh 1-0 me gol te shenuar ne te 33 -en minute , nga pika e 11-metershit.
Takimi po zhvillohet ne Vjen per te njejtin stad te kompeticionit ne fjale.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
U mbyll me rezultat tenisi ndeshja mes Rapid e Vllaznise , 5-o per vjene.
U shqepen ne gola .Kushedi sa do jene gezuar kur kan degjuar fershellimen perfundimtare te albitrit . Shanset per te kaluar turin jane pothuajse zero per shkodranet.
 
Top