• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Fitues I konkurist njejavor - Nicktjeter

ZoteriaJuaj

Aqif Mustaqexhiu
1. Nevertiti
Rrinte ulur ne cepin e rruges pa pllaka.
syte e saj mbylleshin here pas here nga lodhja.
Duart i kishte te mpira ,damajt e gjakut te fryre ,dukeshin sikur i furrnizonin zemren me mjerimin e perditshem te lypjes.
Vesh mbante rroba te zeza gjithnje,ashtu sic mjerueshm flisnin ne heshtje syte e saj.

2. Nicktjeter
Bishtat e cigareve kishin marre formen e Piramindes se shkrete te Tiranes. Llumi i kafese i ngjante shume ngjyres se tij te syve. Qindarkat e fundit benin zhurme ne astarin e xhepit te grisur..diku aty fshehur. Pastaj degjoi zerin e se bijes nga cepi i ballkonit : baba sa shume qenke plakur.

3. Monique

Kafshate qe nuk kaperdihet asht vella mjerimi....

E te verteten migjeniane e shoh te skalitur ne fytyren e atij , luli te vocer te diteve tona. Cdo dite ia shoh duart e vogla teksa i drejton drejt kalimtareve - fal dy leke te fal zoti shnet!
A do vij ajo dite qe Lulit te vocerr ti falin dicka ata kalimtare indiferente, e plot nxitim e pa jete?!

4. SoulMind
Sot mjerisht,
I dhashe nje shuplake te ashper
Ne faqet me quka
birit tim te vocerr.
E lashe ne cep te odes.
Ftohtazi perball tij,
sikur asgje s'me dhimbte.
Por,
Zemra ime lotoi.
Lotoi dashuri Nene!

5. Bukwoski
I lodhur

I plakur

I etur

I uritur

I zhveshur

I flakur

Buzeplasur.

--------------------------

Te kerkojne

Te mashtrojne

Te luftojne

Te shkelmojne

Te shkaterrojne

Te roberojne

--------------------------

I mesuar

I protestuar

I droguar

I armiqsuar

I sulmuar

I mjeruar

I vajtuar

I harruar

6. ZoteriaJuaj
Dikur nuk kishte, por kishte gezim
Tani shtepia bosh, djemte ne mergim
Nena e vetmuar, lene ne mjerim

Si e lane me nuk e gjeten
Se vitet rendin, edhe te tretin
Mjerimi nuk pyet per askend ne bote
Te ze e te shtregon forte


Urime NickTjeter. :)
 

Zana1

Braveheart
Ti paske qene pas nr 6 ...urime , ne syte e mi ti je fituesi : )
 

Zana1

Braveheart
E perse duhet te te thone tani ? A e mori ti vete persiper k'te teme javore ? :serenat:
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Urime Nick!
Shume i bukur krijimi.
Me behet qejfi gjithashtu qe lexova rrjeshta nga antar te rinj ne vargje konkursesh ; Bukwoski dhe Zoteria!
 

Zana1

Braveheart
Mesazhet i hap per ate jave, no prb ... ok pas dates 1 , pastaj c'do kush mund ta marri persiper nga nje jave. Nese duan , sigurisht : )
 
Top