Fituesi i muajit dhjetor 2017

jana80

Super Moderator
fireworks-sm.jpg

Ne muajin dhjetor moren pjese 5 krijues :


1. Te fal naten per nje imazh
Drejtori

2. Dritat e rrugices.
NeVertiti


3. Trokitje Dhjetori
Soulmind


4. Zemrat ndizen kur dritat shuhen
Monique


5. Tirana i shuan dashurite.
Nicktjeter


Fitues i muajit dhjetor 2017 eshte krijimi numer 3 "Trokitje dhjetori" e shkruar nga Soulmind


3. Trokitje DhjetoriDritat u ndezen,
e une po dridhem nga te ftohtet
Edhe pak dhe fillon koncerti Nata.
Dirigjuar nga heshtja me zera yjesh
Sa njerez flene brenda meje
Sa poema e vargje te pashkruara
Kujtimet me rikthejne tek e shkuara,
Kam shkelur Marsin
dhe pare Auroren disa here
Neper endrra jam ulur me henen
mijera sekrete i kam besuar.
Shtrengoj duart akull te ftohta.
Krejt c’duhet te ndodhte
tashme ka mbaruar
Sonte qenkam vetem.
Po shoh koncertin e jetes
nen simfonine e dritave te qytetit ndezur.
Zemra ime po rreh sa per te gjithe sebashku.
- Urime soulmind e sukese ne vitin 2018. -

Urime te gjithe pjesemarresve per krijimet e tyre. Ju falenderoj gjithe secilin nga ju per pjesemarrjen dhe fale jush ky kend nuk mbetet ne harrese.Edhe nje here images.jpg brava soulmind

e gezuar te gjitheve kete vit te ri :)
 
Redaktimi i fundit:

Didi

C'est la vie.
Me mire vone sesa kurre Janeee. lol

Paska fituar Soli, po copeza a ca ishte ku eshte? Apo kur tregon fituesit nuk e sjelle?!

Gjithsesi urime Sol.
 

jana80

Super Moderator
Me mire vone sesa kurre Janeee. lol

Paska fituar Soli, po copeza a ca ishte ku eshte? Apo kur tregon fituesit nuk e sjelle?!

Gjithsesi urime Sol.

didi jam akoma e pire nga festat .. me fal por nuk te kuptova " po copeza e ca ku eshte?"
 
Redaktimi i fundit:

Didi

C'est la vie.
didi jam akoma e pire nga festat .. me fal por nuk te kuptova " po copeza e ca ku eshte?"


Ke vendosur vetem titujt dhe emrat, sikur ska shume lidhje keshtu por zgjidhja jote.
Te pakten mund te vendosej shkrimi fitues.
 
Last edited by a moderator:

Didi

C'est la vie.
Jan, ste ka dale pija e shof. Me je pergjigjur tek postimi im.
AHAHHAHA
 

jana80

Super Moderator
Ke vendosur vetem titujt dhe emrat, sikur ska shume lidhje keshtu por zgjidhja jote.
Te pakten mund te vendosej shkrimi fitues.

ke te drejte ja e vendosa thnx
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Urime Soul dhe gjithe pjesmarrsve . Ishin te gjitha origjinale dhe meritonin shume !
Nje urim te veçante dhe per sekretaren e palodhur !
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Urime Sol....:)

dhe te gjithve sigurisht , edhe drejtorit qe e paska qellu :p

PS: Sa i mcefet paske qene or taj lol...
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
giphy.gif


:D :D :D :D
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Nuk quhet....anullim loje , sna le me fitu ihere kete vit mi, lubi paske qellu lol

shı sı ben shı nvend qe te me falenderonı qe ju dhash mundesıne te lexonı prej meje rrı e ankohesh lol lol


p.s. Kjo ıshte vec per dhjetorın mı. muajt tjere kane fıtuar dhe te tjere :)
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
shı sı ben shı nvend qe te me falenderonı qe ju dhash mundesıne te lexonı prej meje rrı e ankohesh lol lol


p.s. Kjo ıshte vec per dhjetorın mı. muajt tjere kane fıtuar dhe te tjere :)

he mi mo me verte lol... ke fillu me i marr shakate ne ligjerate te drejte a si?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Urime soulina! :)

Drejtoro supriza e muajit te fundvitit ,bukur!
 
Top