Fituesi i muajt maj 2017

jana80

Super Moderator
Edhe ky muaj u mbyll me krijime te bukura me komente shumengjyreshe, me nje tjeter ndodhi te vecante .Nese muajin tjeter ne mes konkurimit u hoq nje krijim kete muaj thyem cdo rekord konkurimi duke treguar krijimin ..ndodh edhe kjo per ta bere sa me te ndryshme kete kend ku shume nga ne ju pelqen!


Ne muajin maj ishte tema "mall"

moren pjese 6 kokurent1 Kujtoma lotin Eugeneral

2 Mall... NeVertiti

3 Diikur, ca kohe me pare.... LeVoyageur

4 Fotot e Johny Cash Nicktjeter

5 Tingujt e heshtjes Soulmind

6 Ishte qërshor jana80


images-6.jpg

fituesi kete muaj eshte jana80 sepse mesoj te shkruaj fjalen qershi :)
flm te gjithe krijuesve,votuesve (nrml te pakorruptuarit ) komentuesve dhe kritikave..
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Urime Jana! :) shume i bukur kijimi.

Urime e pjesemarresve te tjere.
Suksese ne muajin ne vazhdim!
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Janaaaa ti e paske shkuar ate me qثrshorin?? :D paske ardhur ne stil ndryshe kete muaj.
Urime dhe bravo! :)

P.s. falenderoj dhe votuesit e 5-ses :D
 

jana80

Super Moderator
Janaaaa ti e paske shkuar ate me qثrshorin?? :D paske ardhur ne stil ndryshe kete muaj.
Urime dhe bravo! :)

P.s. falenderoj dhe votuesit e 5-ses :D

Ndaj edhe bera avv e mbrojtjes mos te kuptohej po te drejte kishte sensu edhe ti... un kam harruar te shkruaj shqip... :(
 

Aver

VIP
Urime Jana. Suksese ne muajt ne vijim edhe ju tjereve.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Ndaj edhe bera avv e mbrojtjes mos te kuptohej po te drejte kishte sensu edhe ti... un kam harruar te shkruaj shqip... :(

Mir e bere. Po spat diskutim ska lezet konkursi. Nuk ishte ndonje kritik e madhe po he. Gjthss prisja qe ti te ishe autorja e 3shit te jem e sinqerte. Dhe autori i 3shit te ishte krijuesi i 5ses me aq sa jemi mesuar te lexojme ne forum. Paskershka qene ndryshe dhe vertet e habitshme :)
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Mir e bere. Po spat diskutim ska lezet konkursi. Nuk ishte ndonje kritik e madhe po he. Gjthss prisja qe ti te ishe autorja e 3shit te jem e sinqerte. Dhe autori i 3shit te ishte krijuesi i 5ses me aq sa jemi mesuar te lexojme ne forum. Paskershka qene ndryshe dhe vertet e habitshme :)
Unë nuk shoh ndonjë çudi.
Nuk mund të ishte Jana autorja e shkrimit 3, se ajo bën shumë gabime kur shkruan.
S'janë dhe aq anonime sa ç'pretendohet këto konkurse :p
Në përgjithësi kuptohet se cilët i shkruajnë.
Edhe krijimi yt u kuptua, se stili i poezisë ishte i njëjtë me atë të muajit të kaluar.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Unë nuk shoh ndonjë çudi.
Nuk mund të ishte Jana autorja e shkrimit 3, se ajo bën shumë gabime kur shkruan.
S'janë dhe aq anonime sa ç'pretendohet këto konkurse :p
Në përgjithësi kuptohet se cilët i shkruajnë.
Edhe krijimi yt u kuptua, se stili i poezisë ishte i njëjtë me atë të muajit të kaluar.

Nese i heqim konkurset premton se do hysh me shpesh ne fv?

Sepse per ty e bejme :)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Unë e kam thënë edhe më parë, se gjëja që më tërheq më shumë tek ky forum, janë konkurset.
Më shumë për këto hyj.

Ok. Ia tani ti situaten e di. Kane vite keto konkurse..keshtu kane funksionuar.
Nuk ndryshojme doren e shkrimit...as menyren psh se si kapim nje foto...shijet qe kemi.
Cte bejme? Te ndryshojme menyre shkrimi, e shkrepje fotosh?

Apo bej paqe me veten..."konkuro" per qejf tend dhe JI te pakten TI diferenca.

Apo e kam gabim?
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Ok. Ia tani ti situaten e di. Kane vite keto konkurse..keshtu kane funksionuar.
Nuk ndryshojme doren e shkrimit...as menyren psh se si kapim nje foto...shijet qe kemi.
Cte bejme? Te ndryshojme menyre shkrimi, e shkrepje fotosh?

Apo bej paqe me veten..."konkuro" per qejf tend dhe JI te pakten TI diferenca.

Apo e kam gabim?
Unë një konkurs me krijime anonime e kuptoj kështu: është një garë ku zgjidhet krijimi më i bukur dhe secili provon mundësitë e tij.
Kjo sjell argëtim dhe rrit pjesëmarrjen, të konkurruesve dhe atyre që votojnë.
Ky është qëllimi i një konkursi me krijime anonime.

Nëse krijimet kuptohet të kujt janë, atëherë pse duhet zhvilluar konkurs? Për të parë se kush ka më tepër miq/armiq forumorë?
Foto e krijime letrare ne mund të postojmë nëpër temat tona, e aty miqtë/armiqtë mund të japin/të mos të japin pëlqime (like/dislike).

Duke parë si janë gjërat, them që është e mundur të ketë më shumë anonimitet.

Unë nuk e dija si funksiononin këto konkurse, se s'kam shumë kohë, vetëm dy konkurse kam ndjekur. Por tani që i kuptova, nëse vendos të marr pjesë, herë tjetër do të përpiqem të jem anonim. Titujt e fotove do t'i vendos anglisht, e do t'i shkrep me telefon. :p
E nëse marr pjesë tek letërsia, do të shkruaj me gabime drejtshkrimore, ose me dialekt, që mos të kuptohem :p
 
Redaktimi i fundit:

jana80

Super Moderator
Artini si te deshirosh shkruaj e posta ime mirepret cdo shkrim..
me gezon koficienti i intelegjences qe eshte ketu .. kuptoni shkrimet e kjo per mua ka dy nenukuptime kryesore ;e para qe i lexoni ...me aq vemendje dhe e dyta qe arrini te njihni stilin e secilit . me pelqen kjo !!
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Unë një konkurs me krijime anonime e kuptoj kështu: është një garë ku zgjidhet krijimi më i bukur dhe secili provon mundësitë e tij.
Kjo sjell argëtim dhe rrit pjesëmarrjen, të konkurruesve dhe atyre që votojnë.
Ky është qëllimi i një konkursi me krijime anonime.

Nëse krijimet kuptohet të kujt janë, atëherë pse duhet zhvilluar konkurs? Për të parë se kush ka më tepër miq/armiq forumorë?
Foto e krijime letrare ne mund të postojmë nëpër temat tona, e aty miqtë/armiqtë mund të japin/të mos të japin pëlqime (like/dislike).

Duke parë si janë gjërat, them që është e mundur të ketë më shumë anonimitet.

Unë nuk e dija si funksiononin këto konkurse, se s'kam shumë kohë, vetëm dy konkurse kam ndjekur. Por tani që i kuptova, nëse vendos të marr pjesë, herë tjetër do të përpiqem të jem anonim. Titujt e fotove do t'i vendos anglisht, e do t'i shkrep me telefon. :p
E nëse marr pjesë tek letërsia, do të shkruaj me gabime drejtshkrimore, ose me dialekt, që mos të kuptohem :p

Heuuu sa sh fjali per nje konkurs te thjeshte virtual forumor :)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Unë nuk shoh ndonjë çudi.
Nuk mund të ishte Jana autorja e shkrimit 3, se ajo bën shumë gabime kur shkruan.
S'janë dhe aq anonime sa ç'pretendohet këto konkurse :p
Në përgjithësi kuptohet se cilët i shkruajnë.
Edhe krijimi yt u kuptua, se stili i poezisë ishte i njëjtë me atë të muajit të kaluar.

Jo te gjitha kuptohen. ja psh une mesova dicka te re. se jana qenka sh e mire dhe ne poezi dhe madje pa gabime fare :) pervec qershorit lool.
por dhe po u kuptuan e ca ka?? njeriu voton ate qe i ngjit, qe deperton tek ai. te pakten keshtu duhet te jete
 

jana80

Super Moderator
hajfe pra nje sfide e re postoni krijimet e gjeni menyren mos te ju e mos te me njohin...po pres krijimet une..
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
jana skemi buzeqeshje hic ket muaj :(
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Vras mendjen ca nuk i pelqeu Artinit qe e paska shpreh me dislike :p

P.s. Moni muuu ju, muuu un(meqe e ka kuptu dhe artini) Qenkemi mbledh si te ferma e kafsheve e orwellit. :p
 

jana80

Super Moderator
epo te hedh nje nje gure e te na dhemb koka te gjitheve ska lezet :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Kush e hodhi gurin? Dhe kujt ju vra koka ta marrim vesht iher :p

Mu mduket sikur njeri i bie gozhdes tjetri patkoit. Njeri shpreh mendimet me komente tjetri ka hall votimet tjetri a ka krijime tjetri futet per sport. Se clidhje kan askush se kupton.
 

jana80

Super Moderator
Kush e hodhi gurin? Dhe kujt ju vra koka ta marrim vesht iher :p

Mu mduket sikur njeri i bie gozhdes tjetri patkoit. Njeri shpreh mendimet me komente tjetri ka hall votimet tjetri a ka krijime tjetri futet per sport. Se clidhje kan askush se kupton.

pikerisht soul.. me ate gurin nfakt po nenkuptoja artinin..
 
Top