Fituesi i vitit 2017 ne konkursin e letersise

jana80

Super Moderator
concerti-capodanno-2017.jpgPershendetje te nderuar anetare!
Ja ku erdhi momenti te shpallim fiuesin e vitit 2017 te konkursit tone letrar.
Ishte nje vit i larmishem viti qe lame pas per letersine, i mbushur plot me dergime, komente, votime e pjesemarrje dhe sigurisht pa harruar debatet e kritikat nga me te ndryshmet. Ju faleminderit per pjesmarrjen tuaj ne secilin rol!
Uroj qe dhe viti ne vazhdim te kete te njejten ecuri... edhe pse jo me mire akoma...

vendin e pare ne podium e merr Soulmind me pese fitore!

URIME SOULMIND!!


bouteille_de_champagne_feu_dartifice.jpg

Ne vendin e dyte radhitet Nevertiti
Ne vendin e trete Nikita
Bravo edhe ju !
Suksese edhe ne te tjereve ; te gjithe pjesemarreset, ato qe cdo muaji kontribojne me krijimet e tyre -!

Krijues ky kend qe diku ne vitet e kaluara kam lexuar ta quanin te brishte egziston fale jush, fale krijimtarise suaj dhe durimit te cdo vleresimi qe ju behet. Ju falenderoj si lexuese e ketij cepi, si pjesemarrese, si organizuese dhe si staf!
Suksese te gjitheve
 

Didi

C'est la vie.
Te lumt Soli, e ke mbytur! ( :
 

Aver

VIP
Hajde urime per here te 583828 soulmind :p

Vetem Michael Phelps ka me shume medalje se ti per momentin.
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Ishalla se shef Zana se do thote: Kto me ngjyre... Tip rracisteje.

Soulin e kam votu perher. (pa e ditur qe eshte veper e saj) :gezuar:
 

Zana1

Braveheart
Jam rraciste ndaj budallekut, e vertete ... loool

Viti 2017-te ka ikur tashme.... ndersa k’tu akoma ecet me vonese. 4 some stupid reasons ... shpallet fituesi I vitit 2017-te , ne vitin 2018-te . Loool
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Urime per anen artistike, e turp per ndergjegjen dhe moralin e ulet qe ke!
 
Redaktimi i fundit:

jana80

Super Moderator
Urime per anen artistike, e turp per ndergjegjen dhe moralin e ulet qe ke!

ky koment ste ka hije fare pasi moralin dhe ndergjegjen nuk mund ta vlersojme ne nje forum e aq me pak nga nje qe supozohet qe ka llogjike e racionalitet. jan bere te lodheshme keto vlersimet qe behen per te rene ne sy apo per shpirt te kundershtimit!
 

Artin

Anëtar i Respektuar
ky koment ste ka hije fare pasi moralin dhe ndergjegjen nuk mund ta vlersojme ne nje forum e aq me pak nga nje qe supozohet qe ka llogjike e racionalitet. jan bere te lodheshme keto vlersimet qe behen per te rene ne sy apo per shpirt te kundershtimit!
Flas për atë që shoh në konkurs. Në jetën e vërtetë nuk e njoh, por edhe forumet jane deri diku tregues i karakterit te vertete.
Debatin nuk e fillova unë. Ajo me luftoi ne konkurset e kaluara, e meqe ka deshire te me luftoje, do t'ia plotesoj deshiren.
E di që ti je grup me të, po mjaft me keto tifozlleqe, se je bere vertet e lodhshme.
Ti pergjigju per veten, jo per te tjeret.
 

jana80

Super Moderator
Flas për atë që shoh në konkurs. Në jetën e vërtetë nuk e njoh, por edhe forumet jane deri diku tregues i karakterit te vertete.
Debatin nuk e fillova unë. Ajo me luftoi ne konkurset e kaluara, e meqe ka deshire te me luftoje, do t'ia plotesoj deshiren.
E di që ti je grup me të, po mjaft me keto tifozlleqe, se je bere vertet e lodhshme.
Ti pergjigju per veten, jo per te tjeret.

ke shkruar vertet bukur tregojme vetveten !
Mos u lodh zt Artini ki durim sa do lexojme akoma ...qete qete behen punet e mira .
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Ju faleminderit per urimet.
Gjthashtu faleminderit dhe ty Artin qe ne menyre te idhte prish cdo teme , madje dhe kete teme urimesh!
Nese fakti qe une ste kam votuar ne fotomania apo skam shijen tende tek fotot me ben te pamoralshme, atehere le te jem. Fjalet e tua tek une s'kane asnje peshe. Por sinqerisht te uroj paqe me vetveten tende pasi tere ky mllef te shkaterron ty.
 

Bukowski

Gjumash
Urime per fituesit!
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Ju faleminderit per urimet.
Gjthashtu faleminderit dhe ty Artin qe ne menyre te idhte prish cdo teme , madje dhe kete teme urimesh!
Nese fakti qe une ste kam votuar ne fotomania apo skam shijen tende tek fotot me ben te pamoralshme, atehere le te jem. Fjalet e tua tek une s'kane asnje peshe. Por sinqerisht te uroj paqe me vetveten tende pasi tere ky mllef te shkaterron ty.

Nuk ishte punë shijesh, por ti qëllimisht nuk i votove e i talle, se kuptove qe ishin te miat. Konkurset nuk jane anonime, kuptohet se te kujt jane.
Ja t'i kujtoj:

1. Fillove me atë foton e kafazeve te zogjve ne mes te pemeve. E kuptove qe ishte imja, se une i bej ato lloj fotosh, e the qe eshte jashte teme. Ai quhet art kopshti (garden art) gjë që e tha edhe shoqja jote, por ti qellimisht nuk e votove e the qe eshte jashte teme, se te griu smira.

2. Pasi thashe qe do te largohem nga konkursi, e nuk mora pjese ne dy, solla foton e peshkatarit, bardhe e zi. Ti e votove, e the qe ishte perfekte, se nuk e dije qe ishte imja.

3. Kur pe që u ktheva, shkove tek konkursi i sapohapur, gjete aty dy fotot e mia, me biçikleten dhe ate zogun ne mes te fushes, se une i bej ato lloj fotosh, e the qe nuk te ngjallin asgje keto dy foto.

Kjo eshte e verteta.

S'kam nevoje as per votat e tua e as per konkurse, por po te them se çfare je.
اfare do ti, te luftosh te tjeret, e te te thone faleminderit?
Ti mbase je penduar, e nuk do ta bëje po ta dije qe do te shkonte keshtu, por vetë e zgjodhe kete rruge.
 

Didi

C'est la vie.
Per nje kritike qe ti jep
Nje dislike ti mer
Per nje like qe ti se ve
Nje tjeter dislike ti mer
Per nje vote qe ti se jep
Artinin me meri tere kohes
do gjesh.
 

Zana1

Braveheart
Do ngeleni pa gisht ndonje dite... boll I keni holluar : D
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Mire Niki. اkemi nga ti? :p

Tek tema e kafazeve sikur e kritikove edhe ti.
Po te beri nja dy lajka tani, e te votoi si anetaren e vitit, e ndryshoi situata.
Ta hodhi ferexhene edhe ty... :p

Aaa Tino me qafsh e ke lexuar veten keto dite?
Po te konsumon ky inati m , kundrejt te gjitheve.

Qetesohu o cun. Merr fryme thelle :)
More nje here? Merr prap fryme thelle :)Ok ia e zeme nuk fitoi Souli kush do doje ti te fitonte?
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Nuk ishte punë shijesh, por ti qëllimisht nuk i votove e i talle, se kuptove qe ishin te miat. Konkurset nuk jane anonime, kuptohet se te kujt jane.
Ja t'i kujtoj:

1. Fillove me atë foton e kafazeve te zogjve ne mes te pemeve. E kuptove qe ishte imja, se une i bej ato lloj fotosh, e the qe eshte jashte teme. Ai quhet art kopshti (garden art) gjë që e tha edhe shoqja jote, por ti qellimisht nuk e votove e the qe eshte jashte teme, se te griu smira.

2. Pasi thashe qe do te largohem nga konkursi, e nuk mora pjese ne dy, solla foton e peshkatarit, bardhe e zi. Ti e votove, e the qe ishte perfekte, se nuk e dije qe ishte imja.

3. Kur pe që u ktheva, shkove tek konkursi i sapohapur, gjete aty dy fotot e mia, me biçikleten dhe ate zogun ne mes te fushes, se une i bej ato lloj fotosh, e the qe nuk te ngjallin asgje keto dy foto.

Kjo eshte e verteta.

S'kam nevoje as per votat e tua e as per konkurse, por po te them se çfare je.
اfare do ti, te luftosh te tjeret, e te te thone faleminderit?
Ti mbase je penduar, e nuk do ta bëje po ta dije qe do te shkonte keshtu, por vetë e zgjodhe kete rruge.

Une serish te njejtin qendrim kam. Ti dac besoje dac jo. As nuk i kam menduar ndonjeher kaq thelle kto gjera. Por nese nuk beson dhe e ke vendosur te luftosh ateher lufto artin tim (fotot dhe poezite apo punet e mia te dores) mos e ul veten kaq posht duke u marr me moralin tim.

P.s. He mer mo se le nam. S'ben burri per 1 konkurs virtual kshu. Imagjino te ishte konkurs real ky do nxirrje thikat e shpatat ti. Qyqja sme besohet cpo lexoj nga ty.
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Aaa Tino me qafsh e ke lexuar veten keto dite?
Po te konsumon ky inati m , kundrejt te gjitheve.

Qetesohu o cun. Merr fryme thelle :)
More nje here? Merr prap fryme thelle :)Ok ia e zeme nuk fitoi Souli kush do doje ti te fitonte?
Aaa... ia fute kot Niki... keto dite thua. Une keshtu kam qene gjithnje, madje kohet e fundit jam shume i qete e i gezuar, per shkak te nje ngjarjeje qe me ka ndodhur.
Perkundrazi, ti se ç'ndryshove nje dite ashtu papritur, e m'u hodhe ne gryke mua e Zanes tek nje teme.
Qetesohu moj vajze e mbaje veten, mos u lesho keshtu.

Fitoren tek letersia ajo e meriton dhe e kam votuar pothuajse gjithnje.
 
Redaktimi i fundit:

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Aaa... ia fute kot Niki... keto dite thua. Une keshtu kam qene gjithnje, madje kohet e fundit jam shume i qete e i gezuar, per shkak te nje ngjarjeje qe me ka ndodhur.
Perkundrazi, ti se ç'ndryshove nje dite ashtu papritur, e m'u hodhe ne gryke mua e Zanes tek nje teme.
Qetesohu moj vajze e mbaje veten, mos u lesho keshtu.

Fitoren tek letersia ajo e meriton dhe e kam votuar pothuajse gjithnje.

Sjam aq e vemendshme sa ty te di ke ke votuar.
Se dyti : jam shume koerente ( ketu po flas ne rastin kur une apo dikush tjeter njeh shkrimin apo foton dhe se si sillet eee, ti je mjeshter ketu
Dhe sme mungon objektiviteti.

Se treti une i hap rruge tjetrit keshtuqe kalo mire e lufto ne mullinjte e eres :)
 

Fly

Larguar
Hyj pas shume muajsh ketu dhe e vetmja gje qe me vjen ndermend te shkruaj eshte: O Artin sa hajdar kalama je, keshtu ma ke len pershtypjen gjithmone po tani e paske shkruar dhe ne ball :D

Nick, sa vjen e behehesh me seksi, kur te vdes do jesh pishmani i vetem i jetes time qe ste bera te marrosesh pas meje :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Hyj pas shume muajsh ketu dhe e vetmja gje qe me vjen ndermend te shkruaj eshte: O Artin sa hajdar kalama je, keshtu ma ke len pershtypjen gjithmone po tani e paske shkruar dhe ne ball :D

Nick, sa vjen e behehesh me seksi, kur te vdes do jesh pishmani i vetem i jetes time qe ste bera te marrosesh pas meje :p

O Cilpsine!
Mos e ke fjalen se po behem si vera m ? :p
Sa per pjesen tj..dhe pas atyre qe u marrosa su lumturuan dhe pas atyre qe su marrosa su lumturuan :p

Pleeer ngelesh ta dish!!!
 
Top