Fituesit e muajit korrik 2017!

jana80

Super Moderator
Beat-Note-font-b-music-b-font-font-b-wall-b-font-font-b-art-b-1.jpg

Lexues te ketij kendi aq te bukur

Fituesi i ketij muaj eshte LeVoyageur me poezine e tije Une....lumi


krijuesit ishin :

PENTAGRAMI I PARE kitrra 123

Kur ti me prek doren jana80

Une....lumi LeVoyageur

Smells like teen spirit. Nicktjeter


krijimi i pare kishte nje vecanti cdo rrjesht ishte si nje pentagram ku notat paraprinin fjaleve duke ndjekur renditjen e mendimeve dhe perjetimin e nje skenari te bukur.

me krijimin tim dmth i dyti kam daahur te percjell emocionin qe perjetohet nga nje ritem qe ke ndjer e ndare me dike.

krijimi i fundit ishte si muzika e bach ku prek nga minoria ne maxhore brenda nje kohe dhe per mos te munguar ne stil aq te embel dhe romanesk do sdo te perlaste si me dallge ne bregun e imagjinates.

Ndersa poezia qe votuam me shume ajo fituesja une dhe lumi kishte ate vecantine e te dhenit jete lumit .. une lexova ne lumin krijuesin, ne...mua .. ne rruget e bera me dhe pa zhurme gjate viteve me dhe pa pengesa duke prekur brigje te ndryshme e duke marre bukurin e tyre ne memorie .. duke ulur shpejtesin e hapit, duke perfituar qetesin e per tu ndjer pjes e detit ku bejme pjese!


Sukse te gjitheve ne muajit ne vazhdim dhe faleminderit per krijimet e juaja ..

Suksese dhe urime edhe nje here per ty LeVoyageur!!
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Urime LEvo!
Urime dhe gjithe derguesve tjere.
 

jana80

Super Moderator
levo do jet duke festuar fitoren :))
 
Top