Fjal e urt popullore???

Ervin Doda

Antar Aktiv
cdo te thot Fjal e urt popullore??? nga se kan ngelur keto fjal te urta ??? kush mund te na jape me shum pergjigje per keto fjal te urta dhr , perse populli i perdor akoma e kesaj dit????
 

CannibaL

The Wisher .
Kujtojm Kohen E vjeter Dhe tregon qe mos me gabu per at jan Fjalet Popullore dhe kurr zbesoj qe do zhduken , kan me vazhdu shum breza dhe skan me i harru sepse populli nuk i len me i harru sepse e dim gjith qfar GStorie te Jetes kemi ne Shqiptaret qe Flasim Shqip :D

Shembull : Besnik banju e bes mos i zin :D

Qysh osht Vendi bohet Kuvendi e shum mirpo sme kujtohen tash per momentin :D

Mir osht me degju ksi fjal sepse jan mesim per ne te Rit :D
 

vitk

Anëtar i Respektuar
per keto fjalet e urta qe i thone babi ime thote se te gjitha keto jane provuar pastaj jane thene si fjale
 

Ervin Doda

Antar Aktiv
ti thua se jan si shenjat e tabelave sinjalistike rrugore qe cdo tabel sinjalistike esht e lar megjak??
mir po fjalet e urta per mendimin tim jan fjal te shumta qe mund te permbaj ne fjalfli qe mund te themi dhe ne mund ta permbledhim ne pak fjal me nje fjal te urt, si pershembull qent le te lehin karvani te ec perpara po ta thuash ne sencin e plot kjo fjal do te doje shum koh per tu zberthyer se duhet ti pershtatesh per cfar mun te jet fjala ndersa nje fjal e urt ka shum permbajtje qe mund ta perdoresh ne shum menyra ky esht nje mendim qe e them un ndoshta shum i gabuar
 

vitk

Anëtar i Respektuar
c'kuptim na paska tabelat sinjalistike me gjakun se nuk po e marr vesh
po e kane kaluare testin te gjitha dhe kjo qe ke then ti pasi qeni qe leh nuk ta ha
 
Top