Fjale te urta – Nena

Love

βeℓℓe â๓e
snf69g-300x225.jpg


Nëna është drita e shtëpisë.
Shqipe

Nëna, qoftë edhe e keqe, është gjithmonë nënë.
Bethoveni

Vetëm diçka është më e bukur dhe më e mirë se femra në botë, kjo është nëna.
Shefeti

Dora që përkund djepin është ajo që rrotullon fatin e njerëzisë, sepse ajo dhe vetëm ajo e drejton jetën kah horizontet e ndritura ose të errta.
H.Stërmilli

Mashkulli ka të sigurt vetëm një dashuri – dashurinë e nënës.
Berne

Fati i ardhshëm i fëmijës çdoherë është vepër e nënës.
Bonaparti

Nëna te fëmija, zakonisht, puth më shumë veten se fëmijën.
Niçe

Pa diell nuk ka lule, pa dashuri nuk ka fat, pa grua nuk ka dashuri, pa nënë nuk ka poetë, as heroj.
Gorki

Nëna e mirë nuk pyet a dëshiron, por jep.
Angleze

Nëna e të vrarit fle, por nëna e dorasit nuk ka gjumë të qetë.
Arabe

Nëna në sytë e fëmijës nuk është grua, por pishë e ndezur fanar.
Tarketi

E tërë ajo që është e bukur te njeriu është krijuar prej rrezeve të diellit dhe prej qumështit të nënës, dhe kjo na mbush me dashuri, për jetë.
Gorki
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Fjale te urta – Nena

Nqfs pushteti/fuqia eshte per t'u shitur, shite nenen tende per ta blere ate. Gjithmone mund ta bleni ate perseri. (fjale e urte arabe).

Kur t'vdesesh, lotet e motrave tua do t'ndalen me kalimin e kohes. Lotet e gruas tende do t'pushojne ne krahun e dikujt tjeter. Por nena do t'mbaje zi deri ne diten kur do t'vdes ajo.

Nena eshte flori, babai eshte pasqyre.

Konsideroje Parajsen sikur babain tend. Token, sikur nenen, dhe t'gjitha gjerat tjera sikur motra dhe vellezer.

Nuk mund ta ndegjosh beben duke qajtur ne mitren e nenes se saj.
 

cent

...Lontano
Titulli: Fjale te urta – Nena

Nente 9 muaj ke ngren nga gjaku saj, ke marre fryme nga oksigjeni i saj, ne
hapat e para te jetes je mbajtur nga duart e saj ...

......dhe per pjesen tjeter te jetes je bere shkak per LOTET e saj...!
 

cent

...Lontano
Titulli: Fjale te urta – Nena

Nene,te detyrohem per gjithcka.
Ti je e vetmja qe ke duruar te qaren time ne mes te nates dhe ke sakrifikuar oret e gjumit per tu kujdesur per mua.

Ti me ate dashurine tende te embel,me ke veshur,me ke zhveshur,me ke lare dhe nuk je lodhur aspak.

Prej teje kam mesuar se cdo te thote te duash nje femer dhe te vleresosh te qenit mashkull.

Ti me ke treguar sekretet e jetes,si te jesh e sjellshme,e dashur apo indiferente.

Ti me ke mbeshtetur kaq e kaq here,edhe kur te gjithe ishin kundra meje,me ke falur cdo gabim sikur te mos kishte ndodhur.

Nene,ti me ke pergatitur si te jem shume veta brenda meje: shok,djali i dikujt,bashkeshort,Baba edhe si te jem mashkull mbi te gjitha.

Ajo ndjesia e perkedheljes tende,me mahnit tek pershkon floket e mi,shoqeruar me ate shikimin tend dhe duket sikur thote:
"Ah djali im,je rritur tashme,rrugen e ben edhe vetem dhe une jam kaq krenare per ty".



Por,ajo qe eshte krenare,jam une per ty.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Fjale te urta – Nena

Duaje nenen sa shqipetari ameriken... copyright by me
 

cent

...Lontano
Titulli: Fjale te urta – Nena

Nenat edhe nese nuk e shohin me sy, e ndjejne me zemer.
 

cent

...Lontano
Titulli: Fjale te urta – Nena

NENA eshte ajo qe mund te zere vendin e kujtdo...por gjithashtu eshte ajo qe vendin e saj s'mund ta zere askush......
 

cent

...Lontano
Titulli: Fjale te urta – Nena

"Zemra e nenes eshte si nje lugine e thelle, ne fund te seciles gjithmone do te gjeni butesi dhe falje".
 

cent

...Lontano
Titulli: Fjale te urta – Nena

I gjithi qe une jam, ose deshiroj te jem,
i dedikohet engjellit tim, Nenes
 

cent

...Lontano
Titulli: Fjale te urta – Nena

" Kushti i pare i zanatit te nenes eshte te flene pasi te fleje femija".
 

cent

...Lontano
Titulli: Fjale te urta – Nena

Dikush Pyeti: A Egziston Ndonje Vend Ku Te Gjitha Fajet Dhe Gabimet Tona Falen..?? Nje Femij I Vogel Buzeqeshi Dhe u Pergjigj...Po ESHTE ZEMRA E NENES
 

cent

...Lontano
Titulli: Fjale te urta – Nena

28h272w.jpg
 

Attachments

  • 28h272w.jpg
    28h272w.jpg
    15.3 KB · Shikime: 0

cent

...Lontano
Re: Fjale te urta – Nena

Nena, eshte ajo qe mund t'i
zevendesoje te gjithe... Por Nenen...nuk e zevendeson
dot njeri ... !!
 

cent

...Lontano
Titulli: Fjale te urta – Nena

اdo mbretereshe ka madheshtine e saj, por madheshtia e Nenes sime, eshte mbi te gjitha mbretereshat e botes!
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Fjale te urta – Nena

Bota duhet te ritmoje me zemren e nenes. - Pirro Tase

Ai qe s'e ka shijuar qumeshtin e nenes se vet, le te kerkoje te lindet serish. - Murat Isaku

Dora qe tund djepin drejton boten. - Parashqevi Qiriazi
 

VIP

V.I.P
Titulli: Fjale te urta – Nena

1 vjec: Mama
3 vjec: Nene Te Dua Shuum !
10 vjec: Po Po Nene
16 vjec: O nene pse me pengon?
18 vjec: E dua nje shtepi timen
25 vjec: Nene ke pas t'drejtë
30 vjec: Dua prap te nena
50 vjec: Nena me s'esht ktu
70 vjec: Gjithcka do jepja ta shihja edhe nje here

Kemi vetëm një Nënë... Duajeni dhe vleresojeni ate sot...!
 

VIP

V.I.P
Titulli: Fjale te urta – Nena

Zemra e Nénés éshté shum e ndjeshme , vetém nga nji mendim i vogél pér fémijén lotét i rrjedhin pa ndalim ...! sugj. Tina Ezana
 

VIP

V.I.P
Titulli: Fjale te urta – Nena

Vetëm diçka është më e bukur dhe më e mirë se femra në botë...., kjo është nëna.
 

VIP

V.I.P
Titulli: Fjale te urta – Nena

Per cdo lutje, urim dhe bekim qe me ke dhene,
Per cdo ledhatim e shtrengim, qe me ka ngrohur shpirtin,
Per cdo cast kur kam vene koken ne prehrin tend,
Dhe per listen e pafund te te mirave, qe eshte e pamundur t’i permend te gjitha, te atyre qe i di dhe qe nuk i di...
Falenderoj Zotin qe je nena ime!
 

VIP

V.I.P
Titulli: Fjale te urta – Nena

Njè nènè mban 100 fèmijè por 100 fèmijè nuk mbajnè dot njè nènè.
 

VIP

V.I.P
Titulli: Fjale te urta – Nena

E tërë ajo që është e bukur te njeriu është krijuar prej rrezeve të diellit dhe prej qumështit të nënës, dhe kjo na mbush me dashuri, për jetë.
Gorki
 
Top