Fjalët për Viniciusin, Benzema kryqëzohet në Brazil: Sjellje prej frikacaku

Kritikat e Benzemasë ndaj shokut të skuadrës Vinicius nuk janë pritur mirë në Brazil. Shtypi karioka, tifozët dhe futbollistët i kanë dalë në mbrojtje talentit të tyre të ri pas injorimit që francezi i bëri në pushimin e ndeshjes me Gladbahun, ku ai i thoshte Mendisë që të mos ia pasonin topin, u dënuan nga sulmuesi brazilian i Evertonit, Riçarlison, i cili i shkruante në “Instagram” Benzemasë në një koment se Vini nuk është nga ata që mund të tallej.benzema.jpg
Ndërkohë që profili i sulmuesit francez, i cili mesatarisht merr mes 2-3 mijë komente për çdo foto që ai poston, të mërkurën arriti 90 mijë reagime, shumica e të cilave ishin prej tifozëve brazilianë, të cilët kërkonin respekt për Viniciusin.

“Mendoj se gjesti i Benzemasë ishte shumë i shëmtuar sepse ai u bë përpara Viniciusit në një gjuhë që braziliani nuk e di. Ishte një sjellje prej frikacaku”, thoshte gazetarja e “Radio Globo”, Kamila Kareli.

PANORAMASPORT.AL
 
Keni njoft noi algjerjan tmire ju? Se une jo lol

Benzema ishte ai qe shtantazhoi para ca vitesh shokun e tij te skuadres Valbuena me video pornografike.
Kshu qe ky rasti me Vincius nuk suprizon askend.
Zinedine Zidane legjen e futbollit fhe i sjellshem, nese tash thu per italiani. Qe e pat godit me kok, ai e pat kerku :D
 
Keni njoft noi algjerjan tmire ju? Se une jo lol

Benzema ishte ai qe shtantazhoi para ca vitesh shokun e tij te skuadres Valbuena me video pornografike.
Kshu qe ky rasti me Vincius nuk suprizon askend.

Benzema per veç se futbollist o shok,esht dhe Gangsterr sepse esht rritur ne lagjen me problematike dhe horrave te Lionit
 
Top