Fjeti ne Zotin Patriarku Irinej

ilia spiro

Anëtar i ri
Ndërron jetë pak ditë pas infektimit me COVID-19 kreu i Kishës Ortodokse Serbe, patriarku Irinej.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat serbe, teksa dhe presidenti serb Aleksandar Vucic ka shkruar një mesazh në Instagram, duke njoftuar vdekjen e tij.

Irinej, i cili kishte një influencë të madhe mbi serbët, nuk mundi të mbijetonte pas prekjes nga koronavirusi më 4 nëntor dhe u nda nga jeta në moshën 90-vjecare teksa ndodhej në një spital ushtarak në Beograd.


Zoti Krisht ta prehe ne tendat e te drejteve!
 
Top