FLORIAN MARKU- A STAR IN RISE

Ideja e kesaj teme eshte te deshmojme qe ne shqiptaret vertet s'kemi futboll kushedi, por kemi kickbox e mundje qe te leme pa fjale te leme. :D Ne fakt une sot pas syfyri e zbulova kete kampionin Shqiptar dhe thash: WOW, asnje humbje deri sot! Ndoshta ka dhe nga ju te paditur si une ne sport, e keshtu mesojme 1 emer me shume qe na krenon Shqiperine! :) Mund te postoni ketu video apo lajme rreth tij! ^_^

Capturertee.JPG

Florian Marku mbron titullin kampion, cili pritet të jetë kundërshtari i radhës​


20220402_204518.jpgFlorian Markut i mjaftuan vetëm 4 raunde për të hedhur knock-out kundërshtarin Chris Jenkins dhe për të mbrojtur titullin kampion në IBF International Welterweight.
Boksieri shqiptar dhuroi një tjetër mbrëmje magjike në “Utilita Arena” të Newcastle, teksa paralajmëroi se nuk do të ndalet këtu, pasi ëndrra e tij është shumë më e madhe.
Por cili do të jetë kundërshtari i radhës i Florian Markut? Një nga emrat më të përfolur është kampioni britanik Amir Khan, me të cilin Marku ka pranuar se do ta mirëpriste një përballje.
Megjithatë gjasat më të mëdha janë që sfida e radhës e “The Albanian King” të jetë kundër amerikanit Chris Colbert, 25-vjeçar që ishte mbrëmjen e sotme në “Utilita Arena” për të ndjekur ndeshjen Marku vs Jenkins.
“Shumë boksierë më kanë refuzuar në fillimet e mia, por unë jam këtu për t’i sfiduar të gjithë”, u shpreh Marku pas ndeshjes me Jenkins, ndërsa Colbert reagoi menjëherë me një “Unë jo”, si për të thënë që është gati për duelin me 29-vjeçarin shqiptar.
//supersport.al

p.s i hate this sport anyway.. te dermon :/
 
Redaktimi i fundit:
Pas një fitoreje kaq të madhe, është e natyrshme që Florian Marku të ishte në “qiellin e shtatë”, por me këmbë në tokë, duke pranuar se ka ende shumë për të mësuar në boksin profesionit. Tregon respekt për kundërshtarin, që e mposhti në raundin e katërt, por hedh dorashkën e sfidës një emri të madh, siç është Amir Khan.

“Para së gjithash, dua të falënderoj të gjithë njerëzit që më kanë mbështetur. Dua të uroj të gjithë besimtarët myslimanë anembanë botës, gëzuar muajin e shenjtë të Ramazanit!

Kam respekt për Chris Jenkins, ai pranoi të ndeshej me mua. Doja t’ju tregoja që nuk kam ardhur me fat deri këtu, unë jap zemrën time kur ngjitem në ring. Sot më ka çarë në kokë. Unë ende po mësoj. Tani dua që i radhës të jetë Amir Khan”.


[/URL]
 
Urime djalit ,urime Florit!
Eshte dhe king djal,te ishte pak me i bute.
Se keta te boksit behen si egersira.
 
aha.. po he pra se sinqerisht kur degjova Floriani nga Lushnja, thash: Heu ku u bene lushnjaret kaq te forte sa ky. hahaha Pluuus duket qe eshte verior :D
Gjin Frrok Mark Pieter ...
Ku do i gjesh tjetër 😊 të paketën në Lushnjë jo 😄

Lushnjarët kanë një lloj boxi tjetër 😜😁

 
Top