Fol per vdekjen!

Petrit101

Ta ka ta pu! ta kam me ti ba
Ne liqenin e comos vdesin ç'do vit zhytesa

Problemi eshte kur krijoj besim tek vetja aty fillon me e bukura
Ketu ku jetoj une eshte nje Bar ku mblidhen keta qe bejne sub/apnea .. ne liqen dhe mbasi kan kthyer ca birra fillojne tregojne orat se sa mt jan zhyt ? ç'do vit petrit ketu vdesin goxha zhytesa ne liqen ?
Lover ke të drejtë, këto janë tulla fare, impunon seriozitet ky sport apo në përgjithësi, po më kujton debilat që vijnë me bo ? ktej ku në çdo zbritje pijnë një potir grapa williams dhe pastaj shkapeten
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Jo jo puna eshte qe te fiket eshte te qindtat e sekondave kurse vdekja klinike disa sekonda shpjegimi shkencor kurse ajo tjetra se di mbetet ta provojme ???
Shkencerisht nuk eshte vertetuar nese njeriu eshte koshient gjate periudhes kur peson vdekje klinike apo ne intubim .....
Une kam nje eksperience por preferoj ta mbaj vetem per vete
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Nuk eshte edhe aq keq te jesh i vdekshem. Do me trembte mendimi te jesh i pavdekshem. Nuk duhet ta kalojme gjithe jeten ne frike per vdekjen. Eshte vdekja ajo qe i jep kuptim jetes. Nese nuk do te kete vdekje, jeta eshte e pakuptimte.
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Nuk eshte edhe aq keq te jesh i vdekshem. Do me trembte mendimi te jesh i pavdekshem. Nuk duhet ta kalojme gjithe jeten ne frike per vdekjen. Eshte vdekja ajo qe i jep kuptim jetes. Nese nuk do te kete vdekje, jeta eshte e pakuptimte.
Me shume se sa vdekja mendoj se ne na tremb, humbja e parakohshme dhe mosvleresimi i njeri tjetrit per aq kohe sa jetojme! Une personalisht, si te gjithe, pasi nuk besoj se ka njeri pa te tilla ngjarje, kam humbur babain para 9 vitesh! Patem kohe 3 vjet pasi mesuam fundin qe e priste, dhe menyren tragjike te ikjes!
E them me plot goje qe ne ato 3 vjet kam jetuar sa per 300 vjet, dhe mesova nga vdekja me shume sec kisha mesuar ne 30 vitet e meparshme!
Prandaj jeta behet me e vlefshme kur flasim per ndarjen prej saj, dhe @Marla thnx edhe njehere qe rikujton ate pjese te jetes qe eshte me te vertet me e rendesishmja persa i perket dashurise dhe vleresimit per njeri tjetrin sa frymojme!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Vdekja eshte dicka qe nuk e shmangim dot.
Sa here vdes nje njeri i afert ti fillon e mendon nese ja vlen gjith kjo sakrifice qe po ben.
Une e kam shum frike vdekjen dhe sa here mendoj nese do qaj,do bertas apo nuk do ndjej asgje ate moment.
Gjithmone kam besuar tek rimisherimi,ose ka jete ne boten tjeter ose do te rikthehemi serish ne toke.
E rendesishme eshte te jetosh deri ne castin kur ti iken nga kjo bote.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Une nuk e kam frike vdekjen, sepse e kam pranuar qe nje dite do te ndodhe. Uroj sa me larg, edhe jo ne shtrat ?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Une nuk e kam frike vdekjen, sepse e kam pranuar qe nje dite do te ndodhe. Uroj sa me larg, edhe jo ne shtrat ?
Parimisht te gjithe e kemi pranuar si nje faze te jetes te ciles nuk i bejme dot bisht
Por une se mohoj qe e kam frike shume , dhe jo sepse do sdo me jem me ketu...por sepse sdua te le ne gjysem ato cfare per mua jane prioritetet e mia
Eksperiencat e mia ne kete pike jane cik demoralizuese dhe vetem kjo me tremb.

Vdekjen e kemi hak te gjithe ne fund te fundit!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk i frikesohem vdekjes si vdekje, sepse nuk mund t'i ikim. I frikesohem me shume momentit te vdekjes.
 
Top