Forumi Musliman kundër martesave gay

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Une them ti varim te gjithe,meshkuj e femra te sheshi flamurit ne Vlore :bye:
 

Kila

VIP
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay:D Po lere krijimin njehere. ta lem pak menjane kete gje,. Un pyes veten. ok si duroni dot...ca do bejm?? do ti shfarosim?? po ka homo. trans, meshkuj qe kthehen ne femra dhe e kunderta....egzistojn do apo sdo Zoti,..duam apo sduam ne...Tani un them...ti rrjeshtojm te gjithe e ti pushkatojm se na can koken :viol:
Dhe ti bellaa ?????????? :(
 

Kila

VIP
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Kurse un them te varim te gjith homofobet ne mes te tiranes :)
 

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Një forum nuk përfaqëson instancat Shtetërore, dhe me e mira, ajo përfaqëson vetem anëtarët e saj... kaq . Disa herë shumë pluhurë pa asnjë kalorës !!!!!

Une kam një tjetër informatë.....! forumivirtual, në bazë të një sondazhi që është bë virtualisht, është pro kombinimeve të mundëshme martesore ! :)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay:D Po lere krijimin njehere. ta lem pak menjane kete gje,. Un pyes veten. ok si duroni dot...ca do bejm?? do ti shfarosim?? po ka homo. trans, meshkuj qe kthehen ne femra dhe e kunderta....egzistojn do apo sdo Zoti,..duam apo sduam ne...Tani un them...ti rrjeshtojm te gjithe e ti pushkatojm se na can koken :viol:

Po perse more shembull menjehere pushkatimin ? Perse nuk thua, t'mundohemi ta gjejme nje zgjidhje per t'i sheruar ? Une njoh lesbo qe nuk eshte më :) ! Perse nuk eshte e mundur edhe per pjesen tjeter ? Transek.sualet s'kane t'bejne me pederat asgje, mund te lindin te tille, perderisa homot s'lindin kurre si te tille, ashtu sic eshte vertetuar.

"Nuk ka asnjë provë që tregon se homo****ualiteti është gjenetik – dhe nuk ka asnjë kërkim që ta dëshmojë këtë. Vetëm media dhe shtypi dhe disa kërkues pa reputacion e thonë këtë gjë."

( Jeffrey Satinover - mjeke britanez )

besh dicka te re qe nuk e ke bere me pare ..
Pse ma ben kete pyetje ti ?

Sepse me pare ke thene vet:

"ata qe e kan pranuar veten si te tille kan te drejeten e tyere ta jetojne jeten si te duan te martohen te krijojne familje .. "

Une s'di qe keta mund te krijojne familje. Pra, ke mangesi ne te kuptuarit e fjales "KRIJIM" dhe te fjales "FAMILJE" :)
 

Kila

VIP
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Po perse more shembull menjehere pushkatimin ? Perse nuk thua, t'mundohemi ta gjejme nje zgjidhje per t'i sheruar ? Une njoh lesbo qe nuk eshte më :) ! Perse nuk eshte e mundur edhe per pjesen tjeter ? Transek.sualet s'kane t'bejne me pederat asgje, mund te lindin te tille, perderisa homot s'lindin kurre si te tille, ashtu sic eshte vertetuar.

"Nuk ka asnjë provë që tregon se homo****ualiteti është gjenetik – dhe nuk ka asnjë kërkim që ta dëshmojë këtë. Vetëm media dhe shtypi dhe disa kërkues pa reputacion e thonë këtë gjë."

( Jeffrey Satinover - mjeke britanez )Sepse me pare ke thene vet:

"ata qe e kan pranuar veten si te tille kan te drejeten e tyere ta jetojne jeten si te duan te martohen te krijojne familje .. "

Une s'di qe keta mund te krijojne familje. Pra, ke mangesi ne te kuptuarit e fjales "KRIJIM" dhe te fjales "FAMILJE" :)
ti kur u martove linde nje djale krijove famijen tende apo jo ??
Dhe ata mund te martohen te biresojne nje femije dhe krijojne familjet e tyre ...
pastaj lover gjuha shqipe ka shum kuptime ....
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Kila, biresimi kurre nuk mund te krahasohet me fjalen krijim, pra dalloj tlutem !
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Por as familje nuk mund te krijojne moj xhan, kur s'kane me cka ? Asgje nga vetvetja e tyre. Meqe ra fjala, ca quan ti FAMILJE ? Kush e perben familjen ? Babai, Nena dhe femijet apo jo ? Apo tani ka perkufizim tjeter, meqe jemi duke folur per homot
 

Kila

VIP
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Por as familje nuk mund te krijojne moj xhan, kur s'kane me cka ? Asgje nga vetvetja e tyre. Meqe ra fjala, ca quan ti FAMILJE ? Kush e perben familjen ? Babai, Nena dhe femijet apo jo ? Apo tani ka perkufizim tjeter, meqe jemi duke folur per homot
E di ti qe sikur te jene nje grup njerezish (pa lidhje gjaku )qe jetojne bashke mund ta quajne veten nje familje ??
Rolet i ndajne vete ata pse lodhesh ti pastaj mund te jene dhe dy baballare ose mund te quajne veten thjesht prinder biresues dhe femijet tu therrasin ne emer qe kan ... ideja esht se ata do jene dy njerez qe kujdesen dhe japin dashuri per ta pa asnje kusht ...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

E di ti qe sikur te jene nje grup njerezish (pa lidhje gjaku )qe jetojne bashke mund ta quajne veten nje familje ??

Aha, mund ta quajne :) Ky eshte tjeter muhabet. Ta quajsh si ta do qejfi eshte tjeter, por ajo qe dihet nga njeriu i pare e deri me sot eshte kjo:

fam·i·ly
ˈfam(ə)lē/
noun
noun: family; plural noun: families

1.
a group consisting of parents and children living together in a household.
 

Kila

VIP
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Pastaj Lover islami lejon poligamine me sakte lejoj poligjenine... si mund te quhet familje ajo ??
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Islami lejoi poligamine ? E din ti se poligamia ka ekzistuar edhe para shpalljes se Islamit ? :) Islami le t'themi me plotkuptimin e fjales, kufizoi poligamine (nr e grave), pasiqe para Islamit, tek besimet tjera ishte NO LIMIT :cool: -

Per aq kohe sa femijet lindin nga nje NثNث dhe nje BABA, ajo quhet familje :)
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Por as familje nuk mund te krijojne moj xhan, kur s'kane me cka ? Asgje nga vetvetja e tyre. Meqe ra fjala, ca quan ti FAMILJE ? Kush e perben familjen ? Babai, Nena dhe femijet apo jo ? Apo tani ka perkufizim tjeter, meqe jemi duke folur per homot

Fëmijët adoptohen.. ka plot fëmijë që janë rrugëve të braktisur të hedhur nga nëna e tyre e vërtet dhe që cifte të shëndosha homose.ksualësh i adoptojnë dhe u japin një edukatë tepër të mirë .. të paktën më të mirë se vetë ata që i kanë hedhur rrugëve apo i kanë cuar nëpër jetimore..

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Fëmijët adoptohen.. ka plot fëmijë që janë rrugëve të braktisur të hedhur nga nëna e tyre e vërtet dhe që cifte të shëndosha homose.ksualësh i adoptojnë dhe u japin një edukatë tepër të mirë .. të paktën më të mirë se vetë ata që i kanë hedhur rrugëve apo i kanë cuar nëpër jetimore..


Mund t'ju japin edukate te mire, por kurre dashurine e prinderve me plotkuptimin e fjales, sidomos te nënës :)
 

Kila

VIP
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

pikerisht loverboyy Familja perbehet nga prinderit dhe femijet ... nuk esht e then te mos jane dy meshkuj apo dy femra ...dhe ata prinder do quhen.
 

Kila

VIP
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Mund t'ju japin edukate te mire, por kurre dashurine e prinderve me plotkuptimin e fjales, sidomos te nënës :)
po normal se kan dashurin e nenes se nena i ka braktisur
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

po normal se kan dashurin e nenes se nena i ka braktisur

Edhe ? Tash patjeter duhet rrolin e se emes ta luaj nje burre :D ?Hajde mendje hajdepikerisht loverboyy Familja perbehet nga prinderit dhe femijet ... nuk esht e then te mos jane dy meshkuj apo dy femra ...dhe ata prinder do quhen.

E quajne veten e tyre dhe te tjeret qe i perkrahin, por kurre mendja e shendoshe, sepse as ne te kaluaren, e as sot, as neser s'kane per ta perfaqesuar kurre nje familje tamam sic duhet edhe sic eshte ne te vertete
 

Kila

VIP
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Edhe ? Tash patjeter duhet rrolin e se emes ta luaj nje burre :D ?Hajde mendje hajde

E quajne veten e tyre dhe te tjeret qe i perkrahin, por kurre mendja e shendoshe, sepse as ne te kaluaren, e as sot, as neser s'kane per ta perfaqesuar kurre nje familje tamam sic duhet edhe sic eshte ne te vertete
Nuk esht e thene ta luaje me patjeter rolin e nenes ne burre ai luan rolin e tij dhe ai femije do jete shum me mire se ne rruge mbase dhe me mire se me prinderit e vertet ..
mua mendja ime e shendoshe me duket lover .. po kam firik seajo me probleme esht koka e juaj qe si quni te gjith njerezit njesoj ...dhe mund te jete nje familje me normale se shum familje te tjera te formuara nga nje femer e nje mashkull te cilet sdin te rrisin femije dhe femijet perfundojn tu vjedh ..
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Nuk esht e thene ta luaje me patjeter rolin e nenes ne burre ai luan rolin e tij dhe ai femije do jete shum me mire se ne rruge mbase dhe me mire se me prinderit e vertet ..
mua mendja ime e shendoshe me duket lover .. po kam firik seajo me probleme esht koka e juaj qe si quni te gjith njerezit njesoj ...dhe mund te jete nje familje me normale se shum familje te tjera te formuara nga nje femer e nje mashkull te cilet sdin te rrisin femije dhe femijet perfundojn tu vjedh ..

Prap e them Kila. Fakti qe nje femije eshte braktisur, nuk do t'thote se homove u takon qe ne start, t'i marrin dhe te perkujdesen per ta. Nje femije i adaptuar nga homot, kurre s'do t'jete i barabarte me 1 qe adaptohet nga heterot. Por s'ke faj ti, lobi shume i madh i tyre, e ben te veten, dhe ja sot kemi edhe nga shqiptaret qe i perkrahin, qe kurre ne te kaluaren shqiptari s'ka pranuar Homo, sado qe te tjeret e kane pranuar. Nqfs i pranojme ne mesin tone si shoqeri, neser pasneser s'do t'jete me kjo race e pastert sic ishte deri me sot.
 

Kila

VIP
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Prap e them Kila. Fakti qe nje femije eshte braktisur, nuk do t'thote se homove u takon qe ne start, t'i marrin dhe te perkujdesen per ta. Nje femije i adaptuar nga homot, kurre s'do t'jete i barabarte me 1 qe adaptohet nga heterot. Por s'ke faj ti, lobi shume i madh i tyre, e ben te veten, dhe ja sot kemi edhe nga shqiptaret qe i perkrahin, qe kurre ne te kaluaren shqiptari s'ka pranuar Homo, sado qe te tjeret e kane pranuar. Nqfs i pranojme ne mesin tone si shoqeri, neser pasneser s'do t'jete me kjo race e pastert sic ishte deri me sot.
ehuu lover e po ju urreni shani me vete ,
po lini te jetojne si te duan ..
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Kila, se kemi bere t'kercjme hip-hop :p

Une, nuk eshte se s'dua ti le t'jetoje. Por jam me idene, se ata duhet te trajtohen. Ne vend se te mbeshteten dhe t'lihen te "Lire", te mendohet per nje metode apo metoda ne kurimin e tyre. U ka shkuar ne mendje kjo ndonjehere, apo s'dini tjeter t'thuani asgje pervec "Leave them alone" lool
 

Kila

VIP
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Kila, se kemi bere t'kercjme hip-hop :p

Une, nuk eshte se s'dua ti le t'jetoje. Por jam me idene, se ata duhet te trajtohen. Ne vend se te mbeshteten dhe t'lihen te "Lire", te mendohet per nje metode apo metoda ne kurimin e tyre. U ka shkuar ne mendje kjo ndonjehere, apo s'dini tjeter t'thuani asgje pervec "Leave them alone" lool
un se di nese ka kurim ..nejse pastaj mbase ata ndihen mire ashu mire jane ..
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

nejse pastaj mbase ata ndihen mire ashu mire jane ..

Mendon se gjate aktit sek.sual, ndihen mire pa perdorur asgje ?
 
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Feja ben mire te jete e perqendruar ne punet e saj,per te tjerat ka ligje
ligje te cilat nuk i ben feja!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

crystal methamphetamine, droga tcilen e perdorin zakonisht para aktit sek.sual :Nje mendje e shendoshe, mundohet t'i kuroje keta, jo t'i le te lire :cool:
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Asnjeri nuk shikon jeten e vet... gjithmon do shofin se cfare bojne te tjeret dhe do vendosin nese munden apo jo :D

Shyqyr qe jeni tolerant dhe kurre nuk impononi idet e juaja
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Forumi Musliman kundër martesave gay

Po perse more shembull menjehere pushkatimin ? Perse nuk thua, t'mundohemi ta gjejme nje zgjidhje per t'i sheruar ? Une njoh lesbo qe nuk eshte më :) ! [/COLOR][/I]

Po pse duhet dhe me i sheruar xhanem , se ka dhe te tjere qe s'duan te sherohen, thjesht leri, le te bejen cte duan ama martese S'KA! :D:D Po lere krijimin njehere. ta lem pak menjane kete gje,. Un pyes veten. ok si duroni dot...ca do bejm?? do ti shfarosim?? po ka homo. trans, meshkuj qe kthehen ne femra dhe e kunderta....egzistojn do apo sdo Zoti,..duam apo sduam ne...Tani un them...ti rrjeshtojm te gjithe e ti pushkatojm se na can koken :viol:

O bella, e para kto homot e shkrete s'po na e cajne koken hic, e di pse? kto as po ndihen, as martese e asgje skan kerkuar, koken po na e cajne kto heterot, se kto nje me dy dalin me cudira te reja, :p...

E dyta, me verte e ke ti qe te lejohet martesa e te lejohet adaptimi i femijeve? e lexova dhe nga love e te tjeret, po shumices dhe u falet ama ty qe je nene kurrsesi jo :p... Po e di ti c'rendese psikologjike ka fmija apo jo? Une kam lexuar shpesh nga psikologe dhe jane absolutisht kunder. PSe? sepse ato qe ne moshe te vogel fillojne e pyesin per cdo gje, si do ja shpjegosh nje femije 5-6 vjec nenen e babain? si do ja shpjegosh jeten, se si eshte normalja, ke do marre shembull ai femi? kujt do i therrase baba mama, etj etj... Dhe imagjino pastaj scenarion me te tmerrsheme, perhapjen ne mase te fenomenit dhe cdo ndodhe me jeten ??

E treta: te besh dicka ligjore do te thote se ajo gje, dukuri, norme jetese eshte e lejuseshme jo e demshme dhe kundrejt cdo ligji natyral, por ne realitet ne te gjithe e pranojme qe homo***ualizmi eshte devijim ***ual dhe jo dicka normale, ama perderisa kemi te drejte ta respektojme tjetrin kemi dhe ligjin e antidiscriminimit, por jo tani te lejojme ne qe ky devijim te behet norme shoqerie. Jo per gje po nqs ajo miratohet me ligj ateher ne po i japim femijes se ardhshem 2 modele jete njesoj te barabarta dhe pozitive... Me fal o zemer po ti do e doje qe fmija jot te merrte nje drejtim te tille??


E katerta: Spo flasim ktu per 1 vit per 2 vjete, per nje eksperience jasht kontureve te normales, (mqs ca njerez sduan te jetojne me norma, limite, rregulla), por po flasim per nje jete te tere. Si do ndertohet jeta shumevjecare midis 2 personave qe i lidh vetem dicka, skan mundesi tken as fmije, e asgje... po kur te plaken? etj ejt.. DMth thjesht krahasoj nga fillimi deri ne fund dy prototipet e familjeve dhe e kupton vetvetiu qe dicka eshte gabim ne ate mes. (mos sill rastet e pakta ku ka cifte hetero qe skan fmij, se ajo pastaj eshte dhe fatkqesi qe normal askush sdo e uronte te ndodhte)


Dhe e pesta: Kodi familjar filloi me krijimin e njeriut, kete e pranojne te gjithe, te gjithe njerezit e pranojne se familja ekzistoi qe me Adamin e Even, qofshin fetar apo jo, dhe sado te mundohemi ai nuk ndryshohet. Ka nje nene / grua femer ka dhe baba/burre mashkull...dhe si mbyllje: Nuk jepen opinione kaq lehte kur flitet per eksperimentim tek femija apo tek berthama e ksaj ekzistence qe eshte familja....Pike mbaroi ky muhabet :D...

p.s. hajd me se ky muhabet dhe ska fund xhanem e kemi diskutuar nja 1 miljon here ne forum vetem brenda 2 vjetve qe mbaj mend une tkem qene ktu, e ska per te perfundu sa tjet bota
 
Redaktimi i fundit:
Top