Foto e rrallë / Delegacioni shqiptar në Londër

Arfenilla

Themelues i Forumit

177663.jpg


Kjo është një fotografi e rrallë, e kthyer në pikturë që tregon burrat shqiptarë që morën pjesë në Konferencën e Londrës.

Në pikturë duket qartë Isa Boletini dhe Ismail Qemali, shkruan “Geg’ e Toskë”,

Konferenca e Londrës konsiderohet nga historianët si “ditë e zezë” për kombin shqiptar, pasi la jashtë kufijve shtetërorë gjysmën e shqiptarëve./albeu


P.S pse shqiptaret me duket mua jan me te veqant se popujt tjere! sikur reflektojn cdo here butsi, pafajsi dhe dashuri .:hapy:
 
Top