Foto sexy me 15-16 vjecare!

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
o brazilu eshte x e 2 qe te lexoj qe thua "ca te bejne prindrit"[x tjeter ka qen tek tema me droget:)]
e sme duket e drejt kjo qe thua...nje prind kur ka femij [aq me sh nqs ka vajze] duhet te bej kujdes per te..... se me ke del, se ca shoqerie ka, se ca edukate ka, se ca sjellje ka.... se ca shef ne TV e se ca ben ne internet....
femise mund ti vesh limita dhe eshte sh mir ti vesh limita....fjetja ne oren 10,e vonta 11, ne pc jo me sh se 2 h ne dite, te mari te lexoj libra se si ben keq, te dali te bej sport te vrapoj para e mbrapa pallatit...jo te rij ter diten ne internet...
interneti pervec qe krijon dependence eshte dhe "mjeti dreqit"

te them une si mendojne djemt kur shofin nje cupkeze me sh te cveshur se sa te veshur "ja dhe kjo k****.. sa e mir eshte... "
sepse sa do ti pelqej atyre pamja e asaj..prap nje person i ulet ngelet...aq me sh tek shqiptari qe ka ngelur mbrapa e mendon per virgjerine e goces....
nqs do vesh tek amerikani...po aji se ka asnje probl...atje eshte mese normale te cvishen ato qe 12 vj...sepse atje spara meren prindrit me ta...ose jo ne menyren qe jan mare prindrit tone shqiptar me ne....

mua me vjen keq qe ne nga zakonet e te huajve kemi mare ca eshte me e keqe dhe me vullgare!

me vjen keq kur shof qe rinia po prishet.... e mos thuash qe jo... se une skam si te kem nje mendim te mir per nje vajze qe eshte e cukullatosur....se e ka bere me nje qellim...e qellimi eshte te terheqi meshkujte ....epo ama pastaj mos qahet nqs eshte e dhunuar [larg qoft!].................


keshtu qe prindi te ket kujdes ke rit,,,, e deri 18 vj KA CA TI BEJ FEMIJES VETE! sepse nqs i ka vene disa limita ne kohen e duhur.... mund te flasi me te...nqs e ka lene te bej cte doj e ka perkedhelur mbi mase...dhe produkti final e njeta gje do jet....nje gje pa vlere....
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
o brazilu eshte x e 2 qe te lexoj qe thua "ca te bejne prindrit"[x tjeter ka qen tek tema me droget:)]
e sme duket e drejt kjo qe thua...nje prind kur ka femij [aq me sh nqs ka vajze] duhet te bej kujdes per te..... se me ke del, se ca shoqerie ka, se ca edukate ka, se ca sjellje ka.... se ca shef ne TV e se ca ben ne internet....
femise mund ti vesh limita dhe eshte sh mir ti vesh limita....fjetja ne oren 10,e vonta 11, ne pc jo me sh se 2 h ne dite, te mari te lexoj libra se si ben keq, te dali te bej sport te vrapoj para e mbrapa pallatit...jo te rij ter diten ne internet...
interneti pervec qe krijon dependence eshte dhe "mjeti dreqit"

te them une si mendojne djemt kur shofin nje cupkeze me sh te cveshur se sa te veshur "ja dhe kjo k****.. sa e mir eshte... "
sepse sa do ti pelqej atyre pamja e asaj..prap nje person i ulet ngelet...aq me sh tek shqiptari qe ka ngelur mbrapa e mendon per virgjerine e goces....
nqs do vesh tek amerikani...po aji se ka asnje probl...atje eshte mese normale te cvishen ato qe 12 vj...sepse atje spara meren prindrit me ta...ose jo ne menyren qe jan mare prindrit tone shqiptar me ne....

mua me vjen keq qe ne nga zakonet e te huajve kemi mare ca eshte me e keqe dhe me vullgare!

me vjen keq kur shof qe rinia po prishet.... e mos thuash qe jo... se une skam si te kem nje mendim te mir per nje vajze qe eshte e cukullatosur....se e ka bere me nje qellim...e qellimi eshte te terheqi meshkujte ....epo ama pastaj mos qahet nqs eshte e dhunuar [larg qoft!].................


keshtu qe prindi te ket kujdes ke rit,,,, e deri 18 vj KA CA TI BEJ FEMIJES VETE! sepse nqs i ka vene disa limita ne kohen e duhur.... mund te flasi me te...nqs e ka lene te bej cte doj e ka perkedhelur mbi mase...dhe produkti final e njeta gje do jet....nje gje pa vlere....

Keut e kam patur fjalen ca te bejne prinderit pasi ne fillim nuk jane marre me ta.....
marrim nje familje.prinderit te dy ne pune ,nena i ka dhene liri vajzes.me shoqeri...me para..me gjithcka..kur vajza perfundon ne ate menyre....nena nuk ka goje ti thote te bijes pse veprove ashtu se nuk esht perkujdesur qe ne fillim,prandaj them se prindi ne kete pike nuk ka me cfare ti beje!
 

eldi

trafikante
me fal nje pyetje, PER CFAR U DUHET NETI NJE FEMIJE (vajze) 15 vjec???????????????
mos eshte gje ne pune? , mos ka detyre kursi????
ne ne kohen tone detyren e kursit e kena bo me palte dhe plasteline, dhe deri ne moshen 19 vjec kena qen tu lujt me top perjashta.
keshtu qe kjo do te thot qe kan ardhur kohe te liga, dhe sistemi digitale ketu ne shqiperi ka marre pak per kot, qofte futje e digitalbit ne shtepi, ashtu dhe venia e internetit pa kufi. si gjithmon ne shqipetaret i marrim shum perseprapthi ato cka hyjn ne vendin tone.
prinderi sado ta ruaje dhe mbaje afer nje vajze, duhet me shum te kontrolloj dhe shoqerine me ke rrin vajza, dhe te mos tia hap shum syte dhe te jet me i shtrenguar ne cdo dhenie qe kerkon vajza. po pati keto gjera mendoj se cdo gje do ece mire.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
hey mos ma degjeneroni temen dhe ju se plot ka per te diskutuar ketu!!!

brazi ne lidhje me rastin tend....ata prind as kerkojne gje nga femija tyre...
une e kam fjalen per nje familje normale te ciles shkenca ja ka mare cik perpara...te them une 100% qe pa plot rastesh qe familja se di se ca ben vajza e tyre ne dhomen e saj...se del nud ne kamer...apo ben foto ne se di sa ipostaza provokuese!
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
hey mos ma degjeneroni temen dhe ju se plot ka per te diskutuar ketu!!!

brazi ne lidhje me rastin tend....ata prind as kerkojne gje nga femija tyre...
une e kam fjalen per nje familje normale te ciles shkenca ja ka mare cik perpara...te them une 100% qe pa plot rastesh qe familja se di se ca ben vajza e tyre ne dhomen e saj...se del nud ne kamer...apo ben foto ne se di sa ipostaza provokuese!

jo ,per ate jam dakort plotesisht me ty qe prindi duhet ti marri frenat nga dora femijes.........
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
edhe ne shqiperi qe qytet jan aq te vogla duke pasur te ter internet...se di kur te shofin prindrit e tu

mua me duket ulse dhe per prindrin dhe per femijen:(
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
edhe ne shqiperi qe qytet jan aq te vogla duke pasur te ter internet...se di kur te shofin prindrit e tu

mua me duket ulse dhe per prindrin dhe per femijen:(

kontrolli mbi femijen sa po vjen edhe po ulet....prindi nuk e pyet hic se ca ben ne net........tani edhe prindi duhet ti dije kto gjera se ca rreziqesh ka!!!!!!!!!
 

angel boy

cun i veshtire
kontrolli mbi femijen sa po vjen edhe po ulet....prindi nuk e pyet hic se ca ben ne net........tani edhe prindi duhet ti dije kto gjera se ca rreziqesh ka!!!!!!!!!

po normale qe duhet ta dije moj durrsake ,,por shuma e gocave ne hi5 nuk kane nett ne shtepi..por shkojne ne nett caffe....
ku e di familja qe goca eshte ne nett caffe ..ajo del me shoqet dhe shkon atje..po familja nga ta kontrolloje kete gje...
ej se e beme shkuarjen ne nett caffe si krim :bum,,,,
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
kontrolli mbi femijen sa po vjen edhe po ulet....prindi nuk e pyet hic se ca ben ne net........tani edhe prindi duhet ti dije kto gjera se ca rreziqesh ka!!!!!!!!!

Te ishte femija ime persh goca e kisha vare te me dile lakuriqe ne hi5 ose te me bonte vidio tek YouTube :D

Goca ime ka per ta pare pc vetem ne moshen 18 vj kure ti ket mesu te gjitha rreziqet e pc LOL LOL LOL LOL LOL

Vertet skan kontrrodhe keto femit e socem po une kam vellain 14 vj kur hyne ne pc mami dhe babi nga mbarap i ven LOL LOL LOL LOL LOL LOL
Ose i thojne Indry heeee e din ku e ke vendin pastaj me shume se 20 minuta ne pc LOL LOL LOL LOL LOL
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
ja te them nje rrast qe me ka ndodhur personalisht qe verteton se ka shume te drejte sweetzinna
Eshte nje familje qe ka nje dyqan ketu afer shtepise time i njof si njerez familjarisht me qe une ketu jam firma rregulloj pc pa lek se jam djale i mire L.T.D me thriti i jati i goces goca 16 vjece dhe me tha shikoje pak pc e goces se i eshte prishur dhe nuk mund te beje detyrat qe i vendosin ne shkolle...bravo thashe paska perparuar sistemi arsimtar grek te japin dhe pune me pc nejse se besova dhe shume kete te detyrave shkova e hapa pc tani fillova ta kontrolloj e kishte bere pak carcaf kishte filma muzike foto cdo gje qe mendon kur pashe historikun e faqeve qe kishte pare goca mora ide se ato faqe as une nuk i dija.....pashe kerkimet qe kishte bere dhe mund te them se nje mashkull aq kerkime nuk i ben....vendosa te shikoja dhe fotot e atje thashe vajza ime ska per te prekur pc me dore........ nejse ja rregullova pc shkova dhe i jati me tha do goca nje kamer ti ble se do te flase me shoqet ....si thua faktikisht me erdhi pak turp dhe rrende se nuk i tregova gje thjesht i thashe lere kameren se nuk i duhet por thjesht behu me i kujdeshem ne kontrollimin e pc se ka shume rreziqe.....nuk prisja qe te shikoja to gjera se goca e tij nuk me kishte treguar ndonje sjellje te cuditshme por ja qe u gabova......dhe prinderit jane shume njerez te mire thjesht kane besim shume tek femija i vet
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
tani nuk esht puna se te hysh ne net esht krim.-por kur goca ska respekt per veten qe i ben kto gjera ne kurriz te prinderve........ske ca ti besh asaj..po edhe prindi te levizi pak duart ...mos it besoj goces aq verberisht!!!!!!!!!!
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
dhe une kam vllaun 15 vjecar dhe e kontrolloj shum..meqe dicka me shum nga ai di sa i perket botes virtuale :D + dhe keta qe kan marr 1cik "mentalitet tjeter",nuk mendojn qe ka shum rreziqe ne internet sidomos nqse ke "punè" me njerez ton... jo qe tjeter jan ylla por tek ne ashtu si ti bejn komplimentet e te ngrejn ne qiell po ne te njejten mnyrè te flasin prapa shipne e te bejn nga me te kqijat :(
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
po normale qe duhet ta dije moj durrsake ,,por shuma e gocave ne hi5 nuk kane nett ne shtepi..por shkojne ne nett caffe....
ku e di familja qe goca eshte ne nett caffe ..ajo del me shoqet dhe shkon atje..po familja nga ta kontrolloje kete gje...
ej se e beme shkuarjen ne nett caffe si krim :bum,,,,
edhe fotot ne net kafe i ben ajo?
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
ja te them nje rrast qe me ka ndodhur personalisht qe verteton se ka shume te drejte sweetzinna
Eshte nje familje qe ka nje dyqan ketu afer shtepise time i njof si njerez familjarisht me qe une ketu jam firma rregulloj pc pa lek se jam djale i mire L.T.D me thriti i jati i goces goca 16 vjece dhe me tha shikoje pak pc e goces se i eshte prishur dhe nuk mund te beje detyrat qe i vendosin ne shkolle...bravo thashe paska perparuar sistemi arsimtar grek te japin dhe pune me pc nejse se besova dhe shume kete te detyrave shkova e hapa pc tani fillova ta kontrolloj e kishte bere pak carcaf kishte filma muzike foto cdo gje qe mendon kur pashe historikun e faqeve qe kishte pare goca mora ide se ato faqe as une nuk i dija.....pashe kerkimet qe kishte bere dhe mund te them se nje mashkull aq kerkime nuk i ben....vendosa te shikoja dhe fotot e atje thashe vajza ime ska per te prekur pc me dore........ nejse ja rregullova pc shkova dhe i jati me tha do goca nje kamer ti ble se do te flase me shoqet ....si thua faktikisht me erdhi pak turp dhe rrende se nuk i tregova gje thjesht i thashe lere kameren se nuk i duhet por thjesht behu me i kujdeshem ne kontrollimin e pc se ka shume rreziqe.....nuk prisja qe te shikoja to gjera se goca e tij nuk me kishte treguar ndonje sjellje te cuditshme por ja qe u gabova......dhe prinderit jane shume njerez te mire thjesht kane besim shume tek femija i vet
po duhet ti thoje prindrit..se ajo keq e me keq ka per te vajtur! e di qe eshte nje gje personale e ske te drejte..por do i beje nje te mir ..qe do ta flm me vone...nqs do e kuptonte;)
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
po duhet ti thoje prindrit..se ajo keq e me keq ka per te vajtur! e di qe eshte nje gje personale e ske te drejte..por do i beje nje te mir ..qe do ta flm me vone...nqs do e kuptonte;)
E drejte thjesht une i bera nje bisede rreth rreziqeve te internetit nuk e di te them te drejten isha ne dileme per kohe se me vinte keq nga nje ane por kur i jati filloi jo do ti blej goces nje laptop me kamer e do ti vej internet te shpejte thashe lere se mos behem une i keq pastaj ;)
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
me jepni shembullin e nga nje fotoje...dhe ju flas une me prova ne duar :D
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
:( une do i kisha thene te verteten...
kto vajza ikin per dreq...e pastaj pyeten prindrit nga mu degjeneruan femite?!
si mos ti ngacmojne djemt kur ato e kerkojne kete pune?!
 

angel boy

cun i veshtire
edhe fotot ne net kafe i ben ajo?


jo moj nuk thash qe i ben ne nett caffe/..
i ben ne plazh pershembull...ose tek shtepia e shoqes :kercim::kercim:
 

angel boy

cun i veshtire
e shoqja ska prinder!
mos i gjeni kot justifikime se skan!

ok normlae ..nuk po gjej justifikime..porrrrrrrrrrrrr keshtu sic thoni ju i bie qe gjysma e gocave qe dalin ne bllok nuk paskan prinder
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
ja te them nje rrast qe me ka ndodhur personalisht qe verteton se ka shume te drejte sweetzinna
Eshte nje familje qe ka nje dyqan ketu afer shtepise time i njof si njerez familjarisht me qe une ketu jam firma rregulloj pc pa lek se jam djale i mire L.T.D me thriti i jati i goces goca 16 vjece dhe me tha shikoje pak pc e goces se i eshte prishur dhe nuk mund te beje detyrat qe i vendosin ne shkolle...bravo thashe paska perparuar sistemi arsimtar grek te japin dhe pune me pc nejse se besova dhe shume kete te detyrave shkova e hapa pc tani fillova ta kontrolloj e kishte bere pak carcaf kishte filma muzike foto cdo gje qe mendon kur pashe historikun e faqeve qe kishte pare goca mora ide se ato faqe as une nuk i dija.....pashe kerkimet qe kishte bere dhe mund te them se nje mashkull aq kerkime nuk i ben....vendosa te shikoja dhe fotot e atje thashe vajza ime ska per te prekur pc me dore........ nejse ja rregullova pc shkova dhe i jati me tha do goca nje kamer ti ble se do te flase me shoqet ....si thua faktikisht me erdhi pak turp dhe rrende se nuk i tregova gje thjesht i thashe lere kameren se nuk i duhet por thjesht behu me i kujdeshem ne kontrollimin e pc se ka shume rreziqe.....nuk prisja qe te shikoja to gjera se goca e tij nuk me kishte treguar ndonje sjellje te cuditshme por ja qe u gabova......dhe prinderit jane shume njerez te mire thjesht kane besim shume tek femija i vet

Seriozishte nese do ishe babi ime do rrinte ter neten pse ma tha ky ket fjale LOL LOL LOL
Prandaj dhe ky pak a shume duhet ta kuptonte vet :D

Kurse une ne moshen 17 vj babi ma blevi pc 18 vj tastieren dhe mausin LOL LOL LOL 19 vj me vuri Internetin dhe me tha 20 vj do te ble kameren dhe 21 kufjet LOL LOL LOL LOL
Ky i imi po qe eshte tamom prinder LOL LOL LOL LOL
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
taku me mir tia kishe then.......tia kishe treguar dhe ato qe pe,......ti per te miren e vajzes e kishe ne fund te fundit........!
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
taku me mir tia kishe then.......tia kishe treguar dhe ato qe pe,......ti per te miren e vajzes e kishe ne fund te fundit........!
Jo shpesh here njerzit i marrin gjerat mire ku dihet si e merrte i jati kete punen e fotove ne Shqiptaret jemi dhe kokekrisur ne te vrasim se na gervisht makinen dhe jo me se goca e tij del nudo ne internet ;)
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Jo shpesh here njerzit i marrin gjerat mire ku dihet si e merrte i jati kete punen e fotove ne Shqiptaret jemi dhe kokekrisur ne te vrasim se na gervisht makinen dhe jo me se goca e tij del nudo ne internet ;)

ahhaha..po ai ty duhet te te puthte doren po ti kishe hapur syte per gocen e vet....se mos i the ti te zhvishej ajo!!!!!!!!
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
ahhaha..po ai ty duhet te te puthte doren po ti kishe hapur syte per gocen e vet....se mos i the ti te zhvishej ajo!!!!!!!!
Jo mua se skisha une frike per veten time por per vajzen ;)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
eh ska goje...te kesh nje baba te rept..ose me mire thene me mentalitet shqip prap vajza a eka fajin!
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
eh ska goje...te kesh nje baba te rept..ose me mire thene me mentalitet shqip prap vajza a eka fajin!

ne rregull,vajza e ka fajin sido qe ta rrotullosh problemin,por ja mbyll gojen prindit duke i thene:kurre sme the gje ca esht mir edhe ca keq!
 
Top