Foto te shqiptareve te shquar nder shekuj.

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
kisha hapur nje teme te tille tek forumi i vjeter por si gjithe forumi ajo teme dhe ato foto humben:(.
do marr prape mundimin ti ve ato foto te atyre shqiptareve te cilet me veprat e tyre dhe disa me jeten e tyre ndihmuan qe te mos humbasim si komb.
nuk me vjen keq per mundin,keq do me vije nqs nuk shikohen fotot e ketyre personaliteteve qe nga te gjithe ne duhet te jene nje shembull per te ecur me tej.
dhe disa foto te atyre qe fjalen shqiptar e bene te degjuar anembane botes me bemat e tyre.
mjaft me fjale,ora per vepra.

Ali Pashamuhammadali1.jpg
Andon Zako Cajupi AndonZakoCajupi.jpg
Aristidh Kola1.jpg
Avni Rustemiavni_rrustemi.jpg
 
Last edited by a moderator:

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Hallall Bledi :dong:Kishte shume qe nuk i njihja fare jo qe ta dija qe ishin te famshem
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
kisha hapur nje teme te tille tek forumi i vjeter por si gjithe forumi ajo teme dhe ato foto humben:(.
do marr prape mundimin ti ve ato foto te atyre shqiptareve te cilet me veprat e tyre dhe disa me jeten e tyre ndihmuan qe te mos humbasim si komb.
nuk me vjen keq per mundin,keq do me vije nqs nuk shikohen fotot e ketyre personaliteteve qe nga te gjithe ne duhet te jene nje shembull per te ecur me tej.
dhe disa foto te atyre qe fjalen shqiptar e bene te degjuar anembane botes me bemat e tyre.
mjaft me fjale,ora per vepra.


Avni RustemiAvni_Rustemi001.jpg

weo kshtu paska qen Avni Rrustemi, interesont yep, nuk e paskna pa kurr..
 
Last edited by a moderator:

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
weo kshtu paska qen Avni Rrustemi, interesont yep, nuk e paskna pa kurr..

shume e shume skemi pare ne me te rinjte shihany.
prandaj duhet te kemi njohuri mbi heronjte e popullit shqiptar qe te mos harrojme te kaluaren dhe ata qe rane per kete komb sepse kush harron te kaluaren eshte e sigurte qe do zhduket.
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
te tjere......

william gregory
WilliamGregory.jpg

zef serembe
ZefSerembe.jpg

adem jashari
AdemJashari.jpg

aladro kastrioti
AladroKastriota.jpg
 
Top