“France Football” ka zbuluar formacionin më të mirë të gjitha kohërave

20201214_190700.jpgNë faqen e saj zyrtare revista prestigjoze ka piketuar lojtarët më të mirë në histori duke i cilësuar si më të mirët mes më të mirëve.

Sipas “France Football” ky është formacioni më i mirë i historisë:

3-4-3 – Jashin; Kafu, Bekenbauer, Maldini; Ksavi, Mateus, Pele, Maradona; Mesi, Ronaldo Nazario de Lima, Kristiano Ronaldo.

PANORAMASPORT.AL
 
  • Më pëlqen
Reactions: TnT
Jan lan jasht formacioni shum lojtar
Zidan Dida kahn recoba van basten davids zaneti r.carlos cruyff .benckenbauer zoff ronaldinho mathews giggs romario etc
 
Jan lan jasht formacioni shum lojtar
Zidan Dida kahn recoba van basten davids zaneti r.carlos cruyff .benckenbauer zoff ronaldinho mathews giggs romario etc
formacioni bahet ne baze trofeve jo talentit....recoba ka pas talent po ska lan gjurme ne histori
 
Maldini e merito plotsisht xhelozo, ka fitu 5 champions league dhe ska pas mbrojtes me t'mire ne krahun e tij, tpakten per aq kohe sa shof une futboll.
Ngaqe mogli tha formacioni bohet n baz trofeve jo talentit dhe un kte gje e di qe maldini ka qen super mbrojtes
 
Ngaqe mogli tha formacioni bohet n baz trofeve jo talentit dhe un kte gje e di qe maldini ka qen super mbrojtes

Mendoj qe plotesojne njera tjetren. Talenti pa trofe nuk vlen, dhe trofete pa ndonje talent te spikatur ste fusin fare n'liste.

Por edhe kto te france football nuk e kane pas t'lehte me perzgjedh formacionin me t'mire te historise sepse ka aq shume futbolliste te medhenj sa eshte e pamundur per ti fut gjithe ne liste.

Megjithate une 2 ndryshime do kisha bo ke ai formacioni kryesor, Zidane ne vend te Matheusit dhe Cruyff ne vend te CR7, por kto jane shijet e mia, nuk do t'thote qe kam te drejte.
 
Formacioni do nje cik llogjike, nuk futen 7 sulmues sepse u dhimbet te lene ndonjerin jashte. Pele, Maradona, Messi, dy Ronaldot ne nje formacion eshte e mundur vetem ne Fifa apo Pes😅

Pastaj te fusesh Kafu ne mbrotje me 3 🙄
 
Atehere duhet mbushur ekipi me skuadrat e barcelones dhe realit keto kohe qe kane fituar shume champions league
ky eshte formacioni me i mire i te gjitha koherave i cili eshte shpallur nga france football.....formacioni i te gjitha koherave ka te beje me trofe dhe statistika.....kjo qe thu ti realizohet cdo vit nga fitusi i champions league ....
 
Per sulm dhe mesfushore sulmues
Ronaldinjo ronaldo messi zinedine zidanePortier buffon

Mbrojtje roberto carlso, maldini, nesta, cafu
 
ky eshte formacioni me i mire i te gjitha koherave i cili eshte shpallur nga france football.....formacioni i te gjitha koherave ka te beje me trofe dhe statistika.....kjo qe thu ti realizohet cdo vit nga fitusi i champions league ....
Sa kane vituar te vjetrit per dekada keta te realit e barcelones i fitojne ne dy-3 vjecar
 
Mendoj qe plotesojne njera tjetren. Talenti pa trofe nuk vlen, dhe trofete pa ndonje talent te spikatur ste fusin fare n'liste.

Por edhe kto te france football nuk e kane pas t'lehte me perzgjedh formacionin me t'mire te historise sepse ka aq shume futbolliste te medhenj sa eshte e pamundur per ti fut gjithe ne liste.

Megjithate une 2 ndryshime do kisha bo ke ai formacioni kryesor, Zidane ne vend te Matheusit dhe Cruyff ne vend te CR7, por kto jane shijet e mia, nuk do t'thote qe kam te drejte.
Normale plotesojne njera tjeter . Per cdo repart zgjedhin lojtarin me te mire ne rolin percaktus dhe kte e dime por ne fakt ka me te mire se xavi ( zidane pirlo etc )
Cdokush ka shijet e veta m vlla por ato jan me te zgjut se ne dhe i njohin me mir se ne qe jeni tifoza 😁
Psh un do shtoja dhe gerd muller
 
Top