“France Football” ka zbuluar formacionin më të mirë të gjitha kohërave

20201214_190700.jpgNë faqen e saj zyrtare revista prestigjoze ka piketuar lojtarët më të mirë në histori duke i cilësuar si më të mirët mes më të mirëve.

Sipas “France Football” ky është formacioni më i mirë i historisë:

3-4-3 – Jashin; Kafu, Bekenbauer, Maldini; Ksavi, Mateus, Pele, Maradona; Mesi, Ronaldo Nazario de Lima, Kristiano Ronaldo.

PANORAMASPORT.AL
 
  • Më pëlqen
Reactions: TnT
Mendimi jot por ronaldo ska shanc me ju afru van bastenit edhe pse ky i fundit e mbylli shum shpejt karrieren.

28 vjec e ka mbyll karieren M.V.B, shume i mire ka qene, gjunte me t'majten, me djathen dhe shenonte gola nga cdo kend dhe pozicion ne 16tce, perfshi dhe rraveshatat qe i kishte t'vetat, por demtimi nkavilje qe ju kthy kronike e detyroi te terhiqej.

Megjithate CR7 per mendimin tim eshte me i mire, me i kompletum, i provum ne 3 kampionate shume t'forta, dhe me konstant nder vite me loje dhe gola.
 
Un thash per n krah t majte . Masanej maldini ka lujt dhe CB dhe LB kshuqe ma i mir se maldini behet nese rilind dhe njeher carlos 😂

Stili i tyne u kan ndryshe kuptohet. Carlosi u kan ma ofanziv, ka pas shut ma shume si gjaja, qata edhe free kicks i ka pas shpesh, sidomos long range. Maldini u kan ma i mir me e rujt lojtarin nzonen e vet, perderisa nkontrollim te topit menoj qe carlos u kan shum ma i zoti. Prap, qeshtje shijesh dhe opinionesh personale, ku une cdo her e kam admiru roberto carlosin, nbaz tlojve qa ja kam kqyre prej qe kqyri futboll.
 
28 vjec e ka mbyll karieren M.V.B, shume i mire ka qene, gjunte me t'majten, me djathen dhe shenonte gola nga cdo kend dhe pozicion ne 16tce, perfshi dhe rraveshatat qe i kishte t'vetat, por demtimi nkavilje qe ju kthy kronike e detyroi te terhiqej.

Megjithate CR7 per mendimin tim eshte me i mire, me i kompletum, i provum ne 3 kampionate shume t'forta, dhe me konstant nder vite me loje dhe gola.
Thash mos po flisje per brazilianian

Ky rc7 si robokop
 
Stili i tyne u kan ndryshe kuptohet. Carlosi u kan ma ofanziv, ka pas shut ma shume si gjaja, qata edhe free kicks i ka pas shpesh, sidomos long range. Maldini u kan ma i mir me e rujt lojtarin nzonen e vet, perderisa nkontrollim te topit menoj qe carlos u kan shum ma i zoti. Prap, qeshtje shijesh dhe opinionesh personale, ku une cdo her e kam admiru roberto carlosin, nbaz tlojve qa ja kam kqyre prej qe kqyri futboll.
Atehere si mund ti krahasosh dy lojtar me profile te ndryshem o lover se ke nje jet qe shef futboll

Un po flas pa tifozllik se te ishte ashu un do kisha bo formacionin e milanit 😂
 
Amon mos na i boni kasapet e Italis si mrojcat me te mire se gjynof me ja shtu vlerat. Jo po permendni Materazzin 😂

Mjafto te hapesh video dhe duket ashiqare qe kan natarru profesion. Sot sbesoj se do e kapnin 90 minutshin, do i kishte zili Ramos me gjith ato te kuq qe ka.

Lista me duket sh e drejt, perjashto Xavin qe do ta zevendsoja me Zidan ose Platini.
 
Noshta ndoshta flas edhe me tifozllek por kur shikoj ndeshjet e van bastenit i krahasoj me te Ronaldos asht krejt tjeter mduket mu.

Ti ke drejte qe te duket ndryshe sepse Seria A e kohes se Van basten ka qene liga me e forte n'bote, ka qene periudha e arte ku futbollistet me t'mire luanin ne Itali dhe kampionati ishte shume i veshtire. Ndersa sot kur shef Seria A eshte si me pa kampionatin shqiptar lol, ca ekipe t'lodhura pa asnje efekt surprize dhe Juve qe fiton gjithmone nfund, edhe Ronaldo e ka kuptu cilsine e dobet t'kampionatit ku eshte edhe spara motivohet kollaj edhe pse shenon rregullisht, e run formen e tij vetem per Champions sepse per at qellim ka ardh.
 
Atehere si mund ti krahasosh dy lojtar me profile te ndryshem o lover se ke nje jet qe shef futboll

Un po flas pa tifozllik se te ishte ashu un do kisha bo formacionin e milanit 😂

Une e ceka shum mir, mendim personal, skom kurgjo kunder malldinit po malldinin ta ka qmontu ronaldo fenomeni nvaktin e vet.

Fenonemin veq me ja thy kamt ka mujt me nal Malldini

 
Une e ceka shum mir, mendim personal, skom kurgjo kunder malldinit po malldinin ta ka qmontu ronaldo fenomeni nvaktin e vet.

Fenonemin veq me ja thy kamt ka mujt me nal Malldini

Cili ka qen mbrojtesi me i veshtire ne fushe ?
Maldini .


Kto jan fjalet e fenomentit qe me te mir se ai ska pas perball
 
Thash mos po flisje per brazilianian

Ky rc7 si robokop

Me braziljanin nuk krahasohet asnje, as Pele, as Maradona, ndoshta vetem Messi.

Mos kishte demtimet qe pati ku cdo 2 vjet futej ne salle operacioni per problemet me gjurin fenomeni do ishte padyshim lojtari me i mire i gjitha koherave.
 
Cili ka qen mbrojtesi me i veshtire ne fushe ?
Maldini .


Kto jan fjalet e fenomentit qe me te mir se ai ska pas perball

SPo kupton mdoket qa e kam fjalen hiq une xhelozo. Une spo e nenqmoj malldinin si mbrojts, se sjom ekspert, eshte opinion personal po e rithem prap, po per mu carlosi u kan tjeter nivel, edhe qifti i ronaldo fenomenit ta ka shkatrru malldinin. Po kjo sdo me than qe su kan ai mbrojts i mire. Po me krahasu me carlosin, un menoj qe carlosi u kan tjeter nivel. Per mu, mbrojtsi qe ka edhe aftsi tsulmusit, gjithmon osht ni shkall ma nalt se ai veq defanziv qe osht.
 
SPo kupton mdoket qa e kam fjalen hiq une xhelozo. Une spo e nenqmoj malldinin si mbrojts, se sjom ekspert, eshte opinion personal po e rithem prap, po per mu carlosi u kan tjeter nivel, edhe qifti i ronaldo fenomenit ta ka shkatrru malldinin. Po kjo sdo me than qe su kan ai mbrojts i mire. Po me krahasu me carlosin, un menoj qe carlosi u kan tjeter nivel. Per mu, mbrojtsi qe ka edhe aftsi tsulmusit, gjithmon osht ni shkall ma nalt se ai veq defanziv qe osht.
O lover jam te t'marr vesh shum mir por kur ben krahasime mes lojtarsh ... duhet ti besh per at profil/ pozicion qe ka .psh maldini / ramos

Tashi un duhet te te them ty qe theo hernandes esht me i mir varane dhe anasjelltas?
 
O lover jam te t'marr vesh shum mir por kur ben krahasime mes lojtarsh ... duhet ti besh per at profil/ pozicion qe ka .psh maldini / ramos

Tashi un duhet te te them ty qe theo hernandes esht me i mir varane dhe anasjelltas?

Nuk o pajteter krahu o xheloz :D

Kur zgjedhet sulmusi me i mire nbote, a zgjedhet nbaz tciles kam shuton, krahut qe lun, a statistika etj etj?


Kur diskutohet a mesi apo cr7, pozicionet i kan krejt ndryshe ama sulmus jon.
 
Nuk o pajteter krahu o xheloz :D

Kur zgjedhet sulmusi me i mire nbote, a zgjedhet nbaz tciles kam shuton, krahut qe lun, a statistika etj etj?


Kur diskutohet a mesi apo cr7, pozicionet i kan krejt ndryshe ama sulmus jon.
Ne baze te performances rendimentit statistikave dhe arritjeve n fund sezoni ( kampionat champions etc )
 
Ne baze te performances rendimentit statistikave dhe arritjeve n fund sezoni ( kampionat champions etc )

Atehere nrregull jem. krahu ktu ska tboje. Une per ata e ceka nfillim, stili i lojes i tyne u kan ndryshe, arsyet pse, i permenda sipas menimit tem. Cdo mbrojts, ka momentet kur ni lojtar e tejkalon ne at menyre sa me bo hajgare tjert me to, i ndodhe cdo kujt, po mu personalisht carlos mka pelqy ma shume per shkak se ka pas aftsesi tni sulmusit kaniher, ka rreziku ma shume, ka avansu nfushe ma perpara, u kan ma ofanziv se Malldini, ni sen qe une se pelqej. Psh nreal madrid marcelo apo mendy? Prap un preferoj marcelon, sado qe i ka do vjet tash, po fakti qe ka ec ma perpara nfush, ka kriju raste ma shume per bashklojtart, mbrojtsit e tille une i kam preferu cdohere.
 
Atehere nrregull jem. krahu ktu ska tboje. Une per ata e ceka nfillim, stili i lojes i tyne u kan ndryshe, arsyet pse, i permenda sipas menimit tem. Cdo mbrojts, ka momentet kur ni lojtar e tejkalon ne at menyre sa me bo hajgare tjert me to, i ndodhe cdo kujt, po mu personalisht carlos mka pelqy ma shume per shkak se ka pas aftsesi tni sulmusit kaniher, ka rreziku ma shume, ka avansu nfushe ma perpara, u kan ma ofanziv se Malldini, ni sen qe une se pelqej. Psh nreal madrid marcelo apo mendy? Prap un preferoj marcelon, sado qe i ka do vjet tash, po fakti qe ka ec ma perpara nfush, ka kriju raste ma shume per bashklojtart, mbrojtsit e tille une i kam preferu cdohere.
Un ste thash asiher se sje ne rregull se ne po bejm muhabet jo debat 😁
E dyta nuk thash qe carlos ska qen aq i mir . E di qe ka qen mbrojtes krahu i avancuar dhe qe ka pas nje te majte dritheruse dhe free kick i ka pas perfekte por maldini esht qender mbrojtes dhe asgje me teper por un prap prefetoj maldin .
 
Me braziljanin nuk krahasohet asnje, as Pele, as Maradona, ndoshta vetem Messi.

Mos kishte demtimet qe pati ku cdo 2 vjet futej ne salle operacioni per problemet me gjurin fenomeni do ishte padyshim lojtari me i mire i gjitha koherave.
Cjane pele e maradona apo cr7 e plote te tjere perpara ronaldos dhe messit

Messi ia kalon ronaldos. Edhe sikur ronaldo mos te demtohej. Messi eshte me i talentuar por edhe golat i shenon me shpesh, me hsume assist, gjuajtje te lire, driblim, pasime jasht kesaj bote, artitekt si pirlo. Etj.

Sikur ronaldinjo te kishte kohe zgjatjen e messit dhe i perkushtuar si cr7 do ishte me i miri. Por per mendim tim keta 3 gjithsesi jane me te miret e te gjitha koherave, messi, ronaldinjo dhe ronaldo.


Bukuria e futbollit amerikes jugore. Luajn futboll te bukur dhe me nje stil te bukur, jane te rrjethshem ne loje.
Se kuptoj si njerezit pelqejn cr7, kur driblon ai sikur driblon robokop. I ngurte.
 
Shiko fotografinë 1768458Në faqen e saj zyrtare revista prestigjoze ka piketuar lojtarët më të mirë në histori duke i cilësuar si më të mirët mes më të mirëve.

Sipas “France Football” ky është formacioni më i mirë i historisë:

3-4-3 – Jashin; Kafu, Bekenbauer, Maldini; Ksavi, Mateus, Pele, Maradona; Mesi, Ronaldo Nazario de Lima, Kristiano Ronaldo.

PANORAMASPORT.AL
N11 fantastike, veq mekat qe nuk ka vende per shume qe ishin super yje, siq kan qene Zola, Berkampi,Ibrahimovic, Carlos, Bebeto, Romario, Batistuta, Krespo, Kanigja,Vandersari, Oliver Kahn, Henry etj etj.
 
Qenkan lojtaret qe kam fitu topin e art po pse ata jan mbrojtsit me te mire te historis maldini kafu hahahahahahhaha🤭🤭🤭🤭🤭🤭
Maldin me nuk lind nana o shok, asnje mbrotjes nuk e zavendeson me, per momentin Sergio Ramos dhe Dani Alvesh, keta me te vertet do renditen si legjenda kur ta lene futbollin.
 
  • Më pëlqen
Reactions: TnT
Maldin me nuk lind nana o shok, asnje mbrotjes nuk e zavendeson me, per momentin Sergio Ramos dhe Dani Alvesh, keta me te vertet do renditen si legjenda kur ta lene futbollin.
Maldini legjend po jo 1 nga 3 me te miret 2 mbrojtsat me te mire te te gjitha kohve italian te qendres jan Bergomi edhe baresi 😁 mbrojtja me e mire e te gjitha kohrave te italis nesta baresi bergomi facchetti defense dream😝 milan inter
 
Maldini legjend po jo 1 nga 3 me te miret 2 mbrojtsat me te mire te te gjitha kohve italian te qendres jan Bergomi edhe baresi 😁 mbrojtja me e mire e te gjitha kohrave te italis nesta baresi bergomi facchetti defense dream😝 milan inter
E mban mend ti kohen e milanos kur e kishte Gulitin Vanbastenin Rajkardin ?
Mendimi yt amo une gjithemon kam thene Maldin dhe Mateus me syri i tifozave nuk do te sheh.

1607989085436.jpeg
 
  • Më pëlqen
Reactions: TnT
Top