Frika për trazira në Veri, Isa Boletini do të rivarroset në Vlorë krah Ismail Qemalit

isa.jpg
Eshtrat e Isa Boletinit do të varrosen në Vlorë më 10 qershor.

Kjo është bërë e ditur nga kryeministri Rama gjatë një konference për shtyp, në të cilën kanë qenë të pranishëm familjarë të veprimtarit të shquar dhe zv.kryeministri Hashim Thaçi.

Trupi i tij do vendoset në një mjet dhe do udhëtojë nëpër trojet shqiptare.

“Ceremonia do të përmbyllet në Sheshin e Pavarësisë dhe Isa Boletini do të prehet pranë Ismail Qemalit,” tha Rama, duke premtuar se pranë tyre do jenë të tjerë luftëtarë për Pavarësinë e Shqipërisë.

Boletini në fakt pritej që të rivarrosej në Kosovë, në fshatin Boletin në Veri të Mitrovicës.

Koha Ditore shkruan se qeveria kosovare ka pasur frikën e shkaktimit të trazirave dhe për këtë arsye, ka rënë dakord që eshtrat e Isa Boletinit të rivarosen në Vlorë.
dita
 

Aver

VIP
Titulli: Frika për trazira në Veri, Isa Boletini do të rivarroset në Vlorë krah Ismai

Ide e mire pasi qe paska qene e pamundur te varroset ne fshatin e tij. Por cfare shteti ky i joni kur nje hero kombetar s'guxojme t'a varrosim brenda atij teritori ndaj te cilit zotohemi se kemi sovranitet.

Shtet hajgare.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Frika për trazira në Veri, Isa Boletini do të rivarroset në Vlorë krah Ismai

Se mos do e hane te kete edhe trazira :p
 
Top