Fundi dhe Rezultati

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Shume gjera qe pandehen te demshme per nga rezultati, jane te dobishme, kurse ato qe pandehen te dobishme, mund te dalin ne fund te demshme! Si mendoni ju anetare te nderuar, a eshte me e rendesishme zhurma dhe terheqja ne fillim, apo dega me fruta ne fund ?

P.s: Momenti me i fundit i veshtiresise eshte fillimi i lehtesimit!..
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Fundi dhe Rezultati

po skemi nga ta dime si do jete dega me fruta ne fund po nuk e provuam fillimin....:D
sdi si ta them ndryshe,duhet ta besh dicka pa ta kuptosh..e ne pergjithsi njerezit ku fus dhe vetveten,sado ti thote dikush qe ka eksperience per nje x gje,qe sduhet kshu..ose beje s eper te miren tende esht..veprojne sipas kokes se vet.
pastaj rezultati esht relativ......
dhe pse normal qe do me pelqente nje rezultat i mire ne fund per cdo gje,sido qe te ishte fillimi..:D
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Fundi dhe Rezultati

Dihet qe piksynimi yne kur i fillojme dicka (cfaredo qofte ajo), eshte rezultati. Sa i rendesishem eshte ai rezultat per ne? Eshte i domosdoshem? Cfare do fitohet nga ky rezultat?

Nqs ne vendosim qe rezultati i kesaj nismerie eshte dicka e nevojshme dhe qe do na duhet ose eshte me rendesi, atehere ne do bejme cmos per ta arritur, edhe pse gjate rruges per ta arritur ate do gjejme veshtiresi nga me te ndryshmet.

Une besoj gjithmon tek perfundimi. Lodhja dhe mundimi per ta arritur rezultatin, jane arritjet e mia qe do i kujtoj dhe do i vleresoj me vone.
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Fundi dhe Rezultati

sido qe te jete se kam vrare asnjehere trurin per mua njesoj eshte si rezultat i mire si i keq si pem me fruta si pem me gjemba
 
Top