Futbolli Shqiptar

tani cn

Anëtar i ri
o shok si i bahet me e pa nji her shqiprin ne kampionatin evropian apo boteror apo skuadrat si .tirana.partizani ,teuta ,dinamo .NE KUPAT E EVROPES dhe mbi te gjitha vllaznin qe kyt vit u mbajt me forta ne kupen uefa por rreshqiti me napolin QFAR NA MUNGON MO VULLNETI
NA MUNGON PARAJA
TE JEN FAMOZ
APO NUK KAN FORC ME LUJTSIPAS JUSH TE DASHUR ANTAR ''''''''''''
 

krutonja

Anëtar Aktiv
Ehh, se mos ata skuadra jane dhe kampionet e vertete. E veshtire te dihet, pasi pjesa derrmuese e ndeshjeve ne kampionatin shqiptar shiten dhe blihen. Cfare t'i besh, vete e zgjodhen rrugen e ulet.
 

sec_l

NJERI I THJESHT
As njeher sdo jete e mundur deri kur federata jone shqiptare te zbatoj ato ligje qe duhen zbatuar e para dhe kryesorja eshte paraja qe lojtaret paguhen shum pak e dyta vonesa e te paguarit qe e kena pas pak si tradit e treta mungon vullneti i futbollisteve pse do thush ti sepse skemi tifozeri qe ti shoqeroi gjithmon e pse skemi spse skemi kushte qe ti ndjekim dhe ka hikur ajo koh kur i gjemonin skuadrat e tyre nga mrapa tifozet.
Qe keshtu po su rregullun shum gjera skena shonce dhe po su investua mir nga shteti jon futbolli as i her ska me hec ka te bej shum .
Me thuaj ca investimi ka ber shtetio shqiptar per futbollin asgje asnje qindark se ka hedh per kaq vite demokraci u be vetem restaurimi i Qemal stafes dhe ai i kompleksit dinamo as i gje tjteter qe keshtu as mos enderroni ;)
 
Top